Haberler

Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti Malatya'ya Geldi

Güncelleme:

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki depremzedelerin ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla oluşturulan 'Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti' Malatya'ya geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla oluşturulan ve MHP milletvekillerinin yer aldığı heyet, kentteki temasları kapsamında ilk olarak Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığındaki Afet Koordinasyon Merkezi'nde Vali Hulusi Şahin ile bir araya geldi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki depremzedelerin ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla oluşturulan "Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti" Malatya'ya geldi.

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla oluşturulan ve MHP milletvekillerinin yer aldığı heyet, kentteki temasları kapsamında ilk olarak Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığındaki Afet Koordinasyon Merkezi'nde Vali Hulusi Şahin ile bir araya geldi.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, basına kapalı gerçekleştirilen toplantı sonrası gazetecilere, deprem bölgesindeki milletvekilleri olarak 7 kişilik heyetle çalışmalara başladıklarını söyledi.

Heyet olarak depremden etkilenen illerde incelemelerde bulunduklarını anlatan Fendoğlu, şöyle konuştu:

"Gündemimiz deprem. 6 Şubat'tan bu yana tüm milletvekili arkadaşlarımızla genel başkanımızın talimatıyla deprem bölgesi olan 11 vilayetimizde araştırma ve ziyaretlerimizi aralıksız yapıyoruz. Teşkilat olarak, ülkücü hareket olarak tüm deprem bölgelerinde hazırlanan raporları, eksikleri, sorunları, vatandaşlarımızın bizlere ilettiği talepleri raporlar haline getirip genel başkanımıza sunacağız. Ondan sonraki talimatlar doğrultusunda yine deprem bölgelerindeki ziyaretlerimiz devam edecek."

Fendoğlu, depremin ilk anından itibaren Malatya'ya yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Vali Hulusi Şahin'e teşekkür etti.

Heyet daha sonra Malet Geçici Konaklama Merkezi'nde inceleme yaptı, depremzedelerle görüştü.

Heyette Fendoğlu'nun yanı sıra Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Kilis Milletvekili Mustafa Demir, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Elazığ Milletvekili Semih Işıkver de yer aldı.

Kaynak: AA / Güncel

Devlet Bahçeli Kahramanmaraş İnceleme Malatya Deprem MHP Güncel Haberler

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Bakmadan Geçme

Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 23 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Trafik kazası tespit tutanağı nasıl doldurulur? Kaza raporu E-devlet sorgula! Kaza Tespit Tutanağı nedir, nasıl yazılır? Resmi Gazete bugün (23 Mayıs) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 23 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi!
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title