Haberler

Kayyum kararı sonrası CHP heyeti Hakkari'ye gidiyor

Güncelleme:

DEM Partili Hakkari Belediye Başkanı'nın görevden alınarak yerine kayyum atanması sonrası CHP kente gitme kararı aldı. "Hakkari'ye kayyum atanması, 31 Mart'ta Hakkarililerin sandığa yansıyan iradesinin gasp edilmesidir." diyen Parti Sözcüsü Deniz Yücel, milletin sandıktaki mesajını iktidarın idrak edemediğini belirterek yarın Hakkari'ye gideceklerini duyurdu.

Gözaltına alındıktan sonra görevden el çektirilen Hakkari Belediye BaşkanıMehmet Sıddık Akış'ın yerine kayyum atanması sonrası CHP, Hakkari'ye gidiyor. Kararı, Parti Sözcüsü Deniz Yücel, gelişmeyi duyurduğu açıklamasında "Biz şüphesiz, Hakkari halkının iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız." dedi.

"İKTİDAR SANDIKTAKİ MESAJI HALA İDRAK EDEMEDİ"

CHP MYK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'ye yapacağı iadeyi ziyaret, miting takvimleri, Türkiye Belediyeler Birliği başkanı seçimleri, yenilenen belediye başkanlığı seçimleri ve Hakkari Belediye Başkanlığı'na kayyum atanması gündemleriyle toplandı. Parti Sözcüsü Deniz Yücel, MYK toplantısının ardından toplantının gündemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Yücel, toplantıda Hakkari'deki süreçle ilgili şunları söyledi:

"31 Mart'ta vatandaşlarımızın sandığa yansıyan iradeleri, iktidara pek çok konuda mesaj verdi. Bunlardan biri de kayyum atamalarıydı. Ancak iktidarın bu mesajları hala idrak edemediğini, bu sabah Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasından anlıyoruz. Çeşitli sorular sorulabilir. Madem bu belediye başkanı hakkında, iki ay sonra görevden alacak kadar ciddi iddialar vardı, adaylığına neden izin verildi? Madem bu belediye başkanının adaylığı YSK tarafından onaylandı, sandığa girdi ve seçildi, o halde halkın iradesine neden siyasi bir müdahale yapılıyor?

Kayyum kararı sonrası CHP heyeti Hakkari'ye gidiyor

"KAYYUM SANDIK İRADESİNİN GASBEDİLMESİDİR"

Hakkari'ye kayyum atanması, 31 Mart'ta Hakkarililerin sandığa yansıyan iradesinin gasp edilmesidir. Kayyum uygulaması demokrasiye tahammülsüzlüktür. Kayyum atamak masumiyet karinesini yok saymak, henüz hakkında kesinleşmiş bir yargı kararı olmayan seçilmiş Belediye başkanını doğrudan doğruya suçlu ilan etmek ve yaptırım uygulamaktır. Biz şüphesiz, Hakkari halkının iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız. Bu konu, bugün MYK toplantımızda da görüşüldü ve MYK görevlendirmesiyle, Genel Başkan Yardımcımız Zeliha Aksaz Şahbaz, Antalya Milletvekilimiz Cavit Arı, Bursa Milletvekilimiz Kayıhan Pala ile birlikte yarın Hakkari'ye gideceğiz. Bu antidemokratik uygulamayla ilgili incelemelerde ve temaslarda bulunacağız ve kamuoyunu bilgilendireceğiz."

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Deniz Yücel Hakkari Hakkari Kayyum Kayyum Politika Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500

Yorumlar (15)

Turan Şahin:

evet, neden ysk taradından adaylığı onaylandı,suçlamalarla ilgili hüküm kesinleşmişse dahi yerine belediye meclisince atama yapılmalıdır,bu durum anti demokratiktir,biz böyle ilerleme sağlayamayız,halkın iradesi yok sayılamaz,

34
79
yanıtYanıtla
Onur Avcı:

Kimse boş boşuna koltuğundan alınmaz. Devlet herşeyi bilir herşeyi görür. İrade diye bişe yoktur, suçlu vardır. İrade ile koltuğa gelirse bu suçu ortada kalacak anlamında değildir. Kim teröre destek veriyorsa cezasını çekecek

yanıt112
yanıt33
Ahmet Hakan:

Onur Kayyum niye atıyor seçim yapılsın tekrar

yanıt1
yanıt2
Ali Tokgöz:

Turan biraz araştır.Boş boş yorum yapacağına.Onur Avcı ne güzel açıklamış.

yanıt26
yanıt7
Resul Basin:

VANDA YAKALANDIGINDA ÜZERİNDE YÜKLÜ MİKTARDA PARA VARMIŞ YANİ YURTDIŞINA KAÇARKEN YAKALANMIŞ

yanıt21
yanıt10
Sadık:

Chp DEM milli güvenlik sorunudur. Daha anlamayanlar en geç Chp iktidara gelirse göreceksiniz.

71
13
yanıtYanıtla
Şahin Gözlü:

aynen öyle

yanıt29
yanıt5
Gökhan Gülmez:

vatana sahip çıkın satana deil

36
6
yanıtYanıtla
Serkan Aydemir:

Bu ittifak değil artık farklı isimde aynı iki partidir.

13
1
yanıtYanıtla
FA null:

milli güvenlik sorunuzun CHP ve dem

7
1
yanıtYanıtla
Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title