Haberler

Deik Heyeti Gürcistan'da

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye - Gürcistan İş Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te çeşitli temaslarda bulundu.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye - Gürcistan İş Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te çeşitli temaslarda bulundu.

Gürcistan Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi ve Sürdürebilir Kalkınma Bakanı Dimitri Kumsişvili tarafından hükümet binasında kabul edilen DEİK Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı Cemal Yangın ile Konsey üyeleri, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü ile Büyükelçilik yetkilileri ve Gürcü ve Türk İş Adamları Derneği (GÜRTİAD) Başkanı Kenan Yıldırım burada Ekonomi Bakanlığı yetkilileriyle basına kapalı bir toplantı düzenledi.

Heyet, Kumsişvili ile düzenlenen toplantının ardından merkezi Tiflis'te bulunan Gürcistan Ticaret ve Sanayi Odası yönetimiyle de bir araya geldi.

Bakan Kumsişvili ile görüşmede DEİK olarak Türkiye'nin ekonomisin bugünkü durumu hakkında bilgilendirme konuşması yaptıklarını aktaran Yangın, "Daha da önemlisi Türkiye ekonomisinin önümüzdeki günlerde Gürcistan'da neler yapacağını konuştuk." dedi.

Türkiye'de 15 Temmuz'da gerçekleştirilen başarısız darbe girişiminden sonra Türkiye ile Gürcistan arasındaki mevcut ekonomik ilişkileri daha ileriye taşıyarak nasıl güçlendirilmesi gerektiğini ele aldıklarını söyleyen Yangın, Bakan Kumsişvili ile yaptıkları toplantıda "en yakın komşumuz, en değerli dostumuz" Gürcistan ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine dair görüştüklerini ifade etti.

Rakamlardan öte daha iyi nelerin yapılabileceğini değerlendirdiklerini dile getiren Yangın, Gürcistan hükümeti ile daha büyük yatırımlar ve ekonomik faaliyetler hakkında konuştuklarını belirtti.

Yangın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği başarısız darbe girişiminin ardından 19 Temmuz'da Türkiye'yi heyeti ile birlikte ilk olarak ziyaret eden Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili ile tüm hükümet yetkililerine ve Gürcü halkına teşekkür etti.

GÜRTİAD ziyareti

Cemal Yangın Başkanlığındaki DEİK heyeti Gürcistan'da faaliyet gösteren GÜRTİAD Başkanı Yıldırım'ın daveti üzerinde derneği ziyaret ederek buradaki faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Heyetin, 23 Ağustos'ta Gürcistan Cumhurbaşkanı Ekonomi Danışmanı'yla görüşmesi, 24 Ağustos'ta da görüşmelere Batum kentinde devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: AA / Güncel

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Kenan Yıldırım Gürcistan Türkiye Politika Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı?
Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title