Haber : Darülaceze Şairleri Kitaplarını İmzaladı - Haberler

Haberi Paylaş

Darülaceze Şairleri Kitaplarını İmzaladı

Darülaceze Şairleri Kitaplarını İmzaladı

Beyazıt Meydanı'nda düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı'nda Darülaceze şairleri okuyucularıyla buluştu.

Darülaceze şairleri, Beyazıt Meydanı'nda düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı'nda kitaplarını imzaladı.

Darülaceze'den yapılan açıklamaya göre, 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı'na katılan kurumun standında, sakinlerin el emeği ürünleri ile Darülaceze şairlerinin kitapları sergilendi.

Darülaceze sakinlerinden Turan Sağlamyürek, Ergün Yılmaz ve Fahri Kabaağaç, şiir kitaplarını okuyucuları için imzalayarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Darülaceze şairlerinin imza gününe Darülaceze Başkanı Aylin Çiftçi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Nevzat Bayhan da katıldı.

Darülaceze Başkanı Aylin Çiftçi, Türkiye'nin en önemli fuarlarından birine katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Fuarda standın yoğun ilgi gördüğünü belirten Çiftçi, II. Abdülhamid'in emriyle Darülaceze ürünlerinin ramazan ayında yapılan Beyazıt Sergisi'nde satıldığını, bu fuarda yer almanın bu açıdan önemli olduğunu kaydetti.

Çiftçi, fuarda şairlerin güzide kitaplarıyla kurum sakinlerinin yaptığı her biri sanat eseri olan el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiğini anlattı.

Fuarda Darülaceze şairlerinin kitaplarının yanı sıra, kurumun hafızasını oluşturan kitaplardan 19. yüzyıl Darülaceze Fotoğraf Albümleri, Abdülhamid Han'ın Darülaceze'nin yapımı için bağışladığı eşyaların müzayede kayıt defterinin saygınlık baskısı Padişahın Bağış Defteri, 1906 yılında Osmanlıca basılan ve günümüz Türkçesi ile tekrar yayınlanan Sultan Abdülhamid Han'ın yaptırdığı Hayır Kurumlarından Darülaceze ile Vefatının 95. Yılında Sultan II. Abdülhamid Han kitapları yer aldı. - İstanbul

AA / Güncel

Beyazıt Meydanı Aylin Çiftçi Darülaceze Türkiye Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title