Haberler

CK Akdeniz Elektrik'ten 4 bin öğrenciye enerji okuryazarlığı eğitimi

Güncelleme:

CK Akdeniz Elektrik'ten 4 bin öğrenciye enerji okuryazarlığı eğitimi CK Enerji Akdeniz Elektrik ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 2019 yılında imzalanan protokol kapsamında 21 ilkokulda, 3'üncü sınıf 4 bin öğrenciye ve 50 öğretmene Enerji okuryazarlığı eğitimleri verildi.

CK Akdeniz Elektrik'ten 4 bin öğrenciye enerji okuryazarlığı eğitimi

ANTALYA - CK Enerji Akdeniz Elektrik ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 2019 yılında imzalanan protokol kapsamında 21 ilkokulda, 3'üncü sınıf 4 bin öğrenciye ve 50 öğretmene Enerji okuryazarlığı eğitimleri verildi.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve CK Akdeniz Elektrik arasında imzalanan Enerji Okuryazarlığı Eğitimi protokolü ile ilkokul 3'üncü sınıf seviyesindeki öğrencilere; 2019 - 2020 Eğitim öğretim döneminde 21 pilot okulda yüz yüze eğitim modeli ile başlaması planlandı. 2020 Mart ayında Dünya'yı etkisi altına alan Covid-19 koronavirüs pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilerek eğitimlerin online ortamda gerçekleşebilmesi için hazırlıklar başlatıldı. 2020-21 eğitim öğretim döneminde, Antalya merkez ilçelerde yer alan 21 okulda Enerji Okuryazarlığı eğitimine yeniden başlandı. Proje kapsamında 4 bin ilkokul 3'üncü sınıf öğrencisine ve 50'nin üzerinde öğretmene enerji okuryazarlığı eğitimleri verildi.

Enerji okuryazarlığı eğitiminin online kapanış eğitimi CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürlük binasına gerçekleştirildi. Online kapanış eğitimine Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş, Antalya İl Milli Eğitim AR-GE Birimi Enerji Okuryazarlığı Proje Sorumlusu Serap Tuğrul, CK Akdeniz Elektrik Kurumsal İletişim Yöneticisi - Proje Sorumlusu Ulaş Ural, CK Akdeniz Elektrik İSG Yöneticisi ve Enerji Okuryazarlığı Eğitmeni Ahmet Tuhan katıldı. Toplantıya Kazım Şanöz İlkokulu öğrencileri evden online olarak katıldı. Eğitim sonrasında CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli tarafından Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er'e plaket taktim edildi.

Elektrik kullanımı hakkında bilgi sahibi olmaları sağlandı

Enerji Okuryazarlığı projesi ile ilkokul seviyesindeki öğrenciler enerjide dışa bağımlılığın azaltılması amacıyla enerji kaynaklarının etkin ve etkili kullanımına teşvik edildi. Eğitimlerde öğrenciler mevcut enerji kaynakları hakkında bilgilendirilerek, üretimden evlere kadar gelen elektriğin yolculuğu ve güvenli elektrik kullanımı hakkında bilgi sahibi olmaları sağlandı. Ayrıca elektrik enerjisinin verimli ve tasarruflu kullanımına dikkat çekilerek ekonomi, çevre ve sürdürülebilirlik açısından önemi konusunda öğrencilerin bilinçlenmeleri sağlandı.

""Enerji kaynaklarının verimli kullanılması gerekir"

Enerji okuryazarlığı eğitiminin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, "Enerji kaynaklarının verimli kullanılması gerekir. Bunu önce çocuklarımıza öğretmek, daha sonra bu süreci tüm ülke genelinde yaymak bizim görevlerimizden birisi. Bu kapsamda il milli eğitim müdürlüğümüzün de destek vermesi ile okullara yüz yüze eğitimler planlamıştık, pandemi nedeni ile gerçekleştiremedik. Online olarak devam ettirdik. Önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde devam ettirmek istiyoruz. 4 bin öğrenci bu süreçte bu eğitimlerden faydalandı. Bugün de son eğitimimizi yaptık" açıklamasına yer verdi.

"Salgın dolayısı ile online yapmak zorunda kaldık"

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ise konuşmasında şu sözlere yer verdi: "Enerji okuryazarlığı konusunu ülkemizin geleceği açısından gerçekten önemsiyoruz. CK Enerji ile beraber yapmış olduğumuz program çerçevesinde 4 bin öğrencimiz ve 50 bin öğretmenimize yüz yüze planlamıştık. Salgın dolayısı ile online yapmak zorunda kaldık. Küçük yaşta çocuklarımıza bu eğitimi vererek enerjinin doğru kullanılması açısından tasarruf noktasında bir farklılık oluşturmaya çalıştık.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

milli eğitim bakanlığı Akdeniz Güncel Haberler

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

Bakmadan Geçme

Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Galatasaray Trencin maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz Galatasaray Trencin maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Fenerbahçe Hull City maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz FB Hull City maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi? D-Smart Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Trencin Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY TRENCİN MAÇI) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 18 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç neden kavga etti? TFF Başkanlık seçimleri sonuçlandı mı? Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti? İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kim, nereli, kaç yaşında? Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç?
Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title