Haberler

CHP'li Tanrıkulu, Çetin Doğan'ı Cezaevinde Ziyaret Etti: "Yaşları İtibariyle Bu Tutukluların Cezaevinde Kalması Hem Kötü Muamele ve İşkence Yasağı...

Abone Ol

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 28 Şubat davası kapsamında bir yıldan uzun süredir cezaevindeki emekli Orgeneral Çetin Doğan’ı İzmir Buca Kırıklar Cezaevi’nde ziyaret etti. Tanrıkulu, cezaevi önünde; “Bu dava bir intikam yargılamasına dönüştü maalesef ve adil bir biçimde yargılanmadılar. Yaşları 74 ile 92 arasında değişiyor generallerin. Yaşları itibariyle bu tutukluların cezaevinde kalması hem kötü muamele ve işkence yasağı hem de yaşam hakkı bakımından bir tehdit oluşturuyor” açıklamasını yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 28 Şubat davası kapsamında bir yıldan uzun süredir cezaevindeki emekli Orgeneral Çetin Doğan'ı İzmir Buca Kırıklar Cezaevi'nde ziyaret etti. Tanrıkulu, cezaevi önünde; "Bu dava bir intikam yargılamasına dönüştü maalesef ve adil bir biçimde yargılanmadılar. Yaşları 74 ile 92 arasında değişiyor generallerin. Yaşları itibariyle bu tutukluların cezaevinde kalması hem kötü muamele ve işkence yasağı hem de yaşam hakkı bakımından bir tehdit oluşturuyor" açıklamasını yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İzmir Buca Kırıklar Cezaevi'nde emekli Orgeneral Çetin Doğan'ı ziyaret etti. Tanrıkulu ziyaret sonrası cezaevi önünde şu açıklamayı yaptı:

"BU DAVA BİR İNTİKAM YARGILAMASINA DÖNÜŞTÜ MAALESEF VE ADİL BİR BİÇİMDE YARGILANMADILAR"

"Bugün de İzmir Buca Kırıklar Cezaevindeyim. Cezaevinde Çetin Doğan'ı ziyaret ettim. Çetin Doğan 28 Şubat süreci ile ilgili davada müebbet ağır hapis cezası almıştı ve şu anda burada 1 yıldır tutuklu olarak bulunuyor, hükümlü olarak bulunuyor. Dosyası Anayasa Mahkemesinde. Bu ziyaretle birlikte hükümlü olarak cezaevinde bulunan bütün emekli generalleri ziyaret etmiş oldum.

Görüşüm şudur: Bu dava bir intikam yargılamasına dönüştü maalesef ve adil bir biçimde yargılanmadılar. Yaşları 74 ile 92 arasında değişiyor generallerin. Zor koşullarda cezaevinde tutuluyorlar. Çetin Doğan tek başına bir koğuşta kalıyor kendisi ve zor şartlarda maalesef kendisi yaşamını idame ettirmek durumunda. Dün de ifade etmiştim, yaşları itibariyle bu tutukluların cezaevinde kalması hem kötü muamele ve işkence yasağı hem de yaşam hakkı bakımından bir tehdit oluşturuyor. Anayasa Mahkemesi önünde dosyaları. Anayasa Mahkemesinin bir an evvel herhangi başka bir ihlalin gerçekleşmesine zemin hazırlamadan dosyayı ele alması ve incelemesi gerekiyor. Eğer incelerse, benim hukukçu olarak görüşüm, mutlaka adil yargılama ilkeleri bakımından ihlal tespiti yapacağı yönündedir. Anayasa Mahkemesine bir kez daha çağrıda bulunuyorum Buca'dan, İzmir'den: Bu dava dosyasını öncelikli olarak inceleyin ve kararınızı kamuoyuna açıklayın, başka ihlaller gerçekleşmeden."

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Çetin Doğan İzmir Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title