Haberi Paylaş

Öğretmenin çiçeğini almayan Özer'e CHP'li Kaya'dan sert tepki: Kulağını kaşıyan bakan istemiyoruz

Güncel Haberler

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Hatay'da kendisine sunulan çiçeği almamasına bir tepki de CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya'dan geldi. Özer'in öğretmenlere hareketinin asla unutulmayacağını söyleyen Kaya, "Öğretmen karşısında kulağını kaşıyan bir Milli Eğitim Bakanı istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çeşitli temaslar için gittiği Hatay'da Cumhuriyet'in 100. yılında 100 bin öğretmen talebini bir buket çiçekle ileten genç öğretmenin uzattığı çiçeği kabul etmemişti. Görüntülerin ardından sosyal medya ikiye bölünmüş, bazı kullanıcılar Bakan Özer'e hareketi nedeniyle tepki gösterirken, güvenlik gerekçesiyle çiçeği kabul etmemesinin normal olduğunu savunanlar da çıkmıştı.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında uzman ve başöğretmenlik unvanları için yapılacak sınavın hukuksuz olduğunu savunurken, Bakan Mahmut Özer'e sert sözlerle yüklendi. Farklı görüşteki 15 sendikanın bu sınava itiraz ettiğini ve konunun Anayasa Mahkemesine taşındığını anımsatan Kaya, "Anayasa Mahkemesinin sınavdan önce kararını vermesi gerekir. Aksi takdirde mağduriyetler oluşacak" diye konuştu.

Sınavda çıkacak soruların elden ele dolaştığına yönelik ihbarlar aldıklarını iddia eden Kaya, bazı sendikaların üyelerine gönderdiği sınav kitapçıklarını basın mensuplarına gösterdi. Kaya, bu kitapçıklardaki soruların sınavda çıkması durumunda bunun hesabını soracaklarını, hiç kimsenin öğretmenin onuruyla oynamaya hakkı olmadığını söyledi.

Kaya, Hatay'da atanma talebinde bulunan öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e çiçek sunduğunu anımsatarak şunları kaydetti: "Öğretmen karşısında kulağını kaşıyan bir Milli Eğitim Bakanı istemiyoruz. Çiçeğini almadığın öğretmenler bir gün atanacak ancak senin öğretmenlere yaptığın bu muamele asla unutulmayacak. Mahmut Özer'i kınıyorum. Öğretmenin elinden çiçek almamak bir yana, öğretmenin eli öpülür. Öğretmene ve vatandaşa saygı göstermek her siyasetçinin görevidir. Eğer vatandaşın derdi sana ağır geliyorsa o koltukta oturmayacaksın."

Kaynak: AA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Ziya Selçuk Ankara Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

İrfan Oğuz Bursa:

boş işlerle avutun kendinizi.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title