Haberler

Öğretmenin çiçeğini almayan Özer'e CHP'li Kaya'dan sert tepki: Kulağını kaşıyan bakan istemiyoruz

Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Hatay'da kendisine sunulan çiçeği almamasına bir tepki de CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya'dan geldi. Özer'in öğretmenlere hareketinin asla unutulmayacağını söyleyen Kaya, "Öğretmen karşısında kulağını kaşıyan bir Milli Eğitim Bakanı istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çeşitli temaslar için gittiği Hatay'da Cumhuriyet'in 100. yılında 100 bin öğretmen talebini bir buket çiçekle ileten genç öğretmenin uzattığı çiçeği kabul etmemişti. Görüntülerin ardından sosyal medya ikiye bölünmüş, bazı kullanıcılar Bakan Özer'e hareketi nedeniyle tepki gösterirken, güvenlik gerekçesiyle çiçeği kabul etmemesinin normal olduğunu savunanlar da çıkmıştı.

"MAĞDURİYETLER OLUŞACAK"

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında uzman ve başöğretmenlik unvanları için yapılacak sınavın hukuksuz olduğunu savunurken, Bakan Mahmut Özer'e sert sözlerle yüklendi. Farklı görüşteki 15 sendikanın bu sınava itiraz ettiğini ve konunun Anayasa Mahkemesine taşındığını anımsatan Kaya, "Anayasa Mahkemesinin sınavdan önce kararını vermesi gerekir. Aksi takdirde mağduriyetler oluşacak" diye konuştu.

SINAV KİTAPÇIKLARINI GÖSTERDİ

Sınavda çıkacak soruların elden ele dolaştığına yönelik ihbarlar aldıklarını iddia eden Kaya, bazı sendikaların üyelerine gönderdiği sınav kitapçıklarını basın mensuplarına gösterdi. Kaya, bu kitapçıklardaki soruların sınavda çıkması durumunda bunun hesabını soracaklarını, hiç kimsenin öğretmenin onuruyla oynamaya hakkı olmadığını söyledi.

"ÖĞRETMEN KARŞISINDA KULAĞINI KAŞIYAN BAKAN İSTEMİYORUZ"

Kaya, Hatay'da atanma talebinde bulunan öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e çiçek sunduğunu anımsatarak şunları kaydetti: "Öğretmen karşısında kulağını kaşıyan bir Milli Eğitim Bakanı istemiyoruz. Çiçeğini almadığın öğretmenler bir gün atanacak ancak senin öğretmenlere yaptığın bu muamele asla unutulmayacak. Mahmut Özer'i kınıyorum. Öğretmenin elinden çiçek almamak bir yana, öğretmenin eli öpülür. Öğretmene ve vatandaşa saygı göstermek her siyasetçinin görevidir. Eğer vatandaşın derdi sana ağır geliyorsa o koltukta oturmayacaksın."

Kaynak: AA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Ziya Selçuk Ankara Güncel Haberler

Görüntü Türkiye'den! Ağaçtaki dev yılanı görenler gerçek olduğuna inanamıyor

Görüntü Türkiye'den! Ağaçtaki dev yılanı görenler gerçek olduğuna inanamıyor

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni müfredatı onayladı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni müfredatı onayladı

Pendik'te kan donduran olay! İki ayrı çöp konteynerinde parçalanmış erkek cesedi bulundu

Pendik'te kan donduran olay! İki ayrı çöp konteynerinde parçalanmış erkek cesedi bulundu

Üç ilimize sınırı olan bölgede petrol bulundu

Üç ilimize sınırı olan bölgede petrol bulundu

500

Yorumlar (1)

İrfan Oğuz Bursa:

boş işlerle avutun kendinizi.

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title