Haberler

CHP'li Balbay Trump Her Yanıyla Kramp 2

CHP'li Baybal: Trump her yanıyla krampCHP Milletvekili Mustafa Balbay, ABD'nin vize kararına yönelik 'ABD yönetimine baktığınıza Trump her yanıyla kramp. ABD'nin tutumuna karşı ülkenin onurunu koruruz ama ülke yönetiminin ilişkileri bu noktaya getirmemesi gerekir." dedi.

CHP'li Baybal: Trump her yanıyla kramp

CHP Milletvekili Mustafa Balbay, ABD'nin vize kararına yönelik 'ABD yönetimine baktığınıza Trump her yanıyla kramp. ABD'nin tutumuna karşı ülkenin onurunu koruruz ama ülke yönetiminin ilişkileri bu noktaya getirmemesi gerekir." dedi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa BAlbay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında MİT TIR'ları davasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mustafa Balbay, konuyla ilgili 3 davanın açıldığını daha sonra bu davaların birleştirilerek istinaf mahkemesinin bu davada bir casusluk olmadığı kararını verdiğini anımattı. Yerel mahkemenin casusluk suçu olmamasına rağmen Enis Berberoğlu'nun tutukluluğuna devam kararı vermesini eleştirdi. Yerel Mahkemes hukuktan, anayasadan bağımsız olduğunu savunan Balbay 'Yakında Sözcü Gazetesinin davası da aynı şekilde sonuçlanacak. İşin içinde gazetecilik, habercilik varsa bu davaların hepsinde gazeteciler başı öne eğik değil dik çıkmıştır. Bu davadan yargılananlar davadan dimdik çıkacaktır." dedi.

"BU UYGULAMA TÜRKİYE'Yİ ÇADIR DEVLETİ YAPACAK"

Müftülere nikah kıyma yetkisi veren kanun düzenlemesini eleştirerek şunları söyledi: "Bu durum erkekliğe sığmaz. Kadınların haklarının alınacağı bir tablo varsa erkeklere silik durmaz yakışmaz. Bu konu aynı zamanda bir erkek konusudur. Hükumeti uyarıyoruz, bu yasayı çekin. Kamu düzenimizi tümüyle bozacak ve kadın-erkek çatışmasını körükleyecek yasaya izin vermeyin. Araştırdım, Türkiye'de kadın müftü yok. Türkiye'de tapudaki kayıtlar itibariyle mülkiyetin binde 8'i kadınların üzerinde. Bu yasa ile kadınların mülkiyeti de erkeklere geçmiş olacak. Bir çocuk doğdu onun kaydı beyan raporuyla olacak. Bunun nelere mal olacağını bir düşünün. Kayıt dışı, küçük yaşta evlilikler. Her şeyin önünü açacak. ABD'ye karşı kabile devleti değiliz sözünde haklıdır ama bu uygulama Türkiye'yi çadır devleti yapacak. Ancak çadır devletinde böyle uygulama olur. Resmi nikah olayında tanıdığım belediye başkanlarına sordum siz mi engelliyorsunuz evlenmek isteyenleri diye. Şu anda resmi nikahta istenen raporlar. Sağlık raporu. Aile raporu. Aile mahkemesinden rapor. Bunları istemeyecek misiniz, böyle mi nikah kıyacaksınız. Bu yasayı geri çekmeliler. AKP'nin de bir çok kişinin de hayrınadır. Türkiye'de bir kadın erkek çatışması,iç savaş gibi, neredeyse her gün bir kadın öldürülüyor. Bu bir iç çatışma tablosudur. Evlilikleri de daha kolay hale getirdiğinizde bunun arkası ne olur. Alevi yurttaşlarımız ne yapacak peki. Burada bir ayrıma daha gitmeyecek misiniz? Bütün yönleriyle mülkiyet hakkının erkeklere geçmesine hayır demelerini çağırıyorum. Yarın kadın dernekleri meclis'te olacaklr. İstemediğimiz tablonun oluşmasını istemiyorum. Hafta başından beri Meclis'e girmesi yasaklanan kadınlar var."

"TRUMP HER YANIYLA KRAMP"

Mustafa Balbay, ABD ile yaşanan vize krizine yönelik şu ifadeleri kullandı: "ABD yönetimine baktığınıza Trump her yanıyla kramp. Ülkenin iç dış ilişkilerinde. Ben ABD'nin tümüyle tek başına Trump' ın yönetmediğini düşünüyorum. Türkiye'de de bu sorunların çözümüne ilişkin bir inat var. Bu vizeden de 80 milyon yurttaş zarar görüyor. Bunu aşmanın yolu da hükumetimize düşer. Neredeyse vize alacak ülke bulamayacağız. Bu iyi bir yönetim değil. ABD'nin tutumuna karşı ülkenin onurunu koruruz ama ülke yönetiminin ilişkileri bu noktaya getirmemesi gerekir.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Amerika Birleşik Devletleri Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Balbay Donald Trump Politika Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'i vurdu! Bölgeden alevler yükseliyor

İsrail savaş uçakları Yemen'i vurdu! Bölgeden alevler yükseliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Hatay'ın Arsuz ilçesinde hissedilen sıcaklık 62,5 derece

Hatay'ın Arsuz ilçesinde hissedilen sıcaklık 62,5 derece

Bakmadan Geçme

Masterchef Alina kimdir, kaç yaşında? Alina Hastaoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Neşe kimdir, kaç yaşında? Neşe Kocatepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Akın kimdir, kaç yaşında? Akın Kızıltaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Çağlar kimdir, kaç yaşında? Çağlar Azır kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Beril kimdir, kaç yaşında? Beril Yavuz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Talisca Beşiktaş'a gelecek mi? Talisca Beşiktaş'a transfer olacak mı, transferde son durum nedir? Grazer Beşiktaş maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Grazer BJK maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Grazer Beşiktaş maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Grazer Beşiktaş maçı kaç kaç, canlı maç skoru! En-Nesyri için 48 saat bitiyor! En-Nesyri kararını verdi mi, Fenerbahçe'ye gelecek mi? Transferde son durum Beşiktaş Grazer maçı CANLI izle! (HD) 20 Temmuz Beşiktaş Grazer maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! BEŞİKTAŞ-GRAZER TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Beşiktaş Grazer maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Grazer maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-GRAZER) EXXEN spor canlı izle! 20 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! Beşiktaş Grazer maçı hangi kanalda? BJK Grazer maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? 20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title