Haberler

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakımda yatak sayısı 111'e çıktı

Güncelleme:

CERRAHPAŞA Tıp Fakültesi, bugün açılışı yapılan İç Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi ile yoğun bakım yatak kapasitesini 111'e çıkardı.

CERRAHPAŞA Tıp Fakültesi, bugün açılışı yapılan İç Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi ile yoğun bakım yatak kapasitesini 111'e çıkardı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, açılışı bugün yapılan İç Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi ile yoğun bakımda yatak kapasitesini 111'e çıkardı. İstanbul'da ilk olma özelliğine sahip İç Hastalıkları Yoğun Bakım Bilim Dalı'nın, yoğun bakım yatağı ihtiyacını karşılamasının yanısıra, yan dal uzmanlarının eğitimleri konusunda da önemli bir ihtiyaca cevap vermesi bekleniyor. Yoğun Bakım Bilim Dalı ve yoğun bakım ünitesinin, dahili branşlardaki ana bilim dallarında yoğun bakım hastalarına hizmet vereceği belirtildi.

İç Hastalıkları Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi'nin açılış törenine İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Dekan Prof. Dr. M. Sait Gönen, Başhekim Doç. Dr. Emin Köse, Dahili Bilimler Başkanı Prof. Dr. Fehmi Tabak, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fuat Hulusi Demirelli, İç Hastalıkları Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güniz Meyancı Köksal ve öğretim üyeleri katıldı.

"13 NORMAL 2 NEGATİF BASINÇLI YATAK"

Başhekim Doç. Dr. Emin Köse, "Açılacak yoğun bakım ünitemiz 13 normal, 2 negatif basınçlı olmak üzere toplam 15 yatakla hizmete açılacak. Özellikle eğitim faaliyetleri ve yan dal eğitimi noktasında fakültemize yeni bir değer kazandıran ünitemiz, aynı zamanda özellikle dahili branş yoğun bakım ihtiyacı olan hastalarımız için hizmet vermek üzere dizayn edildi. Hastanemizde mevcut olan yoğun bakım kapasitemizi, 15 yatakla birlikte 111'e çıkardık" dedi.

"ASİSTANLARIMIZIN DENEYİMLERİNİN ÇOK OLACAĞI BİR DÖNEM"

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Sait Gönen ise, "Yoğun bakım ünitesi yatak sayısının artmasıyla, hem hastalarımıza hizmet için katkı sağlamış olacağız hem de buradan yetişen asistanlarımızın yoğun bakımla ilgili deneyimlerinin çok fazla olacağı bir döneme hep birlikte başlangıç yapmış olacağız" ifadelerini kullandı.

"COVİD 19 SÜRECİNDE YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNİN ÖNEMİNİ GÖRDÜK"

Son olarak kürsüye gelen İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, önemli bir günde bir araya geldiklerini belirterek, "Bugün sadece bir yoğun bakım ünitesi açılışı değil, yoğun bakım ünitesinde eğitim alacak birçok uzmanın yetişeceği bir birimi açmış oluyoruz. Bildiğiniz gibi Covid-19 sürecinde yoğun bakımların önemi ve ihtiyacın ne kadar fazla olduğunu gördük ve deneyimledik. O dönem içerisinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi çok hızlı reaksiyon alarak, tüm ameliyathanelerini yoğun bakım ünitesine çevirerek, hizmeti arttırdı" şeklinde konuştu

"HEDEFİMİZİ GEÇTİĞİMİZİ GÖSTERİYOR"

Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü, "Bundan 10 yıl önce Cerrahpaşa Tıp Fakültesi içerisindeki yoğun bakım yatak oranı yüzde 3 oranındaydı. Bugün bu ünitenin açılışıyla birlikte, toplam yoğun bakım yatak kapasitemiz 111 yatağa çıkmış oluyor. Bu oran 13'e ulaşmış oluyor. Yüzde 10'u geçme hedefimizi de geçtiğimizi gösteriyor."


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title