Haberler

Çekmeköy'de vatandaşları ayağa kaldıran çalışma! İlçenin en büyük ikinci parkı yapılaşmaya açıldı

Abone Ol

İstanbul'un Çekmeköy ilçesi Mehmet Akif Mahallesi'nde bulunan parkın yapılaşmaya açılması vatandaşların büyük tepkisini çekti. Dün öğle saatlerinde başlatılan yıkım çalışması mahalle sakinlerinin tepkisiyle durdurulurken, bu sabah 05.00'te parka yeniden giren iş makineleri ve belediye çalışanları ilçenin en büyük ikinci parkında nöbet tutan vatandaşların tepkisine rağmen çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul Çekmeköy'de Mehmet Akif Mahallesi'nde bulunan ve ilçenin en büyük ikinci parkı olduğu belirtilen park alanının yapılaşmaya açılması vatandaşların büyük tepkisini çekti. Dün öğle saatlerinde başlayan yıkım çalışmaları mahalle sakinlerinin tepkisi sonrası durdurulurken, iş makineleri bu sabah erken saatlerde parka yeniden girdi.

Çekmeköy'de vatandaşları ayağa kaldıran çalışma! İlçenin en büyük ikinci parkı yapılaşmaya açıldı

İŞ MAKİNELERİ SABAH ERKEN SAATLERDE PARKA GİRDİ

Tepkiler sonrası çevresi bariyerlerle kapatılan parka bu sabah 05.00 saatlerinde yeniden giren iş makineleri ve belediye çalışanları vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. Çok sayıda polis ve zabıta ekibinin bölgeye gelmesinin ardından mahallelerindeki yeşil alanı korumak isteyen vatandaşlar ise parka sahip çıkacaklarını belirtti.

Çekmeköy'de vatandaşları ayağa kaldıran çalışma! İlçenin en büyük ikinci parkı yapılaşmaya açıldı

ZABITALARLA VATANDAŞLAR ARASINDA GERGİNLİK YAŞANDI

Parkın yıkımının durdurulması için direnen ve sloganlar atan vatandaşlara bir süre sonra polis ve zabıta müdahale etti. Mahalleli dağılmayınca bu sefer de parktaki demir kapı kapatıldı, vatandaşların bir kısmı parkta mahsur kaldı. Çekmeköy Belediyesi görevlileriyle yapılan görüşmenin ardından yaklaşık 3 saat sonra kapı açıldı.

Çekmeköy'de vatandaşları ayağa kaldıran çalışma! İlçenin en büyük ikinci parkı yapılaşmaya açıldı

"İŞİN İHALESİNİ VE FİRMAYA YER TESLİMİNİ YAPTIK"

Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, ilçenin en büyük ikinci parkının yapılaşmaya açılmasına ilişkin gelen tepkilere BirGün aracılığıyla yanıt verdi. Yüksel, "Söz konusu alana kapalı pazar yeri yapıyoruz. Mahalle aralarındaki pazarları kaldırıyoruz. İşin ihalesini yaptık. Firmaya yer teslimini yaptık" ifadesini kullandı.

Çekmeköy'de vatandaşları ayağa kaldıran çalışma! İlçenin en büyük ikinci parkı yapılaşmaya açıldı

BELEDİYE BAŞKANI POYRAZ AÇIKLAMA YAPMADI

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın ise kendisiyle ilgili yükselen tepkiler sonrasında konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmaması ise dikkat çekti.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Güncel

Ahmet Poyraz İstanbul Çekmeköy Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?

Yorumlar (2)

Comolokko61:

Taş üstünde taş bırakmayın.Her yere bina yapın yazık vallahi söylenecek söz kalmadı.

Yanıtla344Yayından Kaldır
Gökhan Altaylı:

Sahte ağaç sevicilere malzeme çıktı :)

Yanıtla11532Yayından Kaldır
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title