Haberler

Bursa Gemlik Belediyesi Halk Market Projesi İhtiyaç Sahiplerine 5 Milyon TL Destek Sağladı

Güncelleme:

Bursa'nın Gemlik ilçesinde belediyenin tüm Türkiye'ye örnek gösterilen ve paranın geçmediği market olma özelliği taşıyan halk market projesi, ihtiyaç sahibi ailelere kurulduğu günden bugüne 5 milyon kredilik destek sağladı. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, 'Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek' dedi.

Gemlik Belediyesi'nin halk market projesi, kurulduğu günden bugüne ihtiyaç sahibi ailelere 5 milyon kredilik destek sağladı. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek" dedi.

Gemlik Belediyesi tarafından Sosyal Yardım İşleri Kampüsü'nde 800 metrekarelik alanda kurulan halk market, her ay ihtiyaç sahibi bin aileye destek olmaya devam ediyor. Gemlik Belediyesi ekipleri tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere verilen halk kart ile marketin geniş ürün yelpazesinden alışveriş yapılabiliyor.

KART EVİN KADININA

İhtiyaç sahiplerinin Gemlik Belediyesi'ne başvurularının ardından Belediye ekipleri, aileleri evlerinde ziyaret ediyor ve bazı kriterleri sağlayıp sağlamadığını tespit ediyor. Bu değerlendirmeyle birlikte Gemlik Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailenin kadınına içerisinde her ay belirli miktarda bakiye yüklenen halk kart teslim ediliyor. Bu kartla ayın herhangi bir gününde ihtiyaç sahibi vatandaş, kartındaki kredi miktarı kadar alışverişini gerçekleştirebiliyor.

1000 AİLEYE TOPLAMDA 5 MİLYON KREDİ

Halk Market her ay ilçede yaşayan bin ihtiyaç sahibi haneye hizmet veriyor. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan'ın "Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek" diyerek hayata geçirdiği ve 2020 yılından bugüne vatandaşların yanında olan halk markette, yapılan puanlamaya göre ihtiyaç sahiplerine verilen karta aylık olarak  380 – 450  ve 500 kredilik bakiye yükleniyor. Halk Market, kurulduğu günden bugüne ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 5 milyon kredilik alışveriş imkanı sağladı.

BAŞKAN SERTASLAN: "BİR AY DEĞİL, TÜM YIL SOSYAL YARDIM YAPIYORUZ"

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Bu projemizin asıl amacı alan elin veren eli görmemesidir.  Halk marketten şu anda bin hanemiz faydalanıyor. Evin kadınına verdiğimiz halk kart ile her ay geniş ürün yelpazesi bulunan marketimizden alışverişlerini gerçekleştiriyor. Gemlik Belediyesi olarak sosyal yardımı bir ay değil, tüm yıl süresince yapıyoruz. İlçemizde hiçbir çocuk bundan sonrada yatağa aç girmeyecek" dedi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Mehmet Uğur Sertaslan Mehmet Uğur Türkiye Çocuk Bursa Yerel Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title