Haberler

Okuldaki kediyi camdan atan sınav gözetmeni mahkemede kendini savundu: İtibarım yerle bir edildi

Güncelleme:

İstanbul Beşiktaş'ta bir okuldaki sınav gözetmeninin, kediyi tekmeleyerek camdan atmasına ilişkin yargılaması başladı. 3 yıla kadar hapsi istenen şahıs, mahkemedeki savunmasında, "Sınavdaki öğrencilerin dikkati dağıldı. Ben de kediyi kucağıma alıp, geldiği camın kenarına bıraktım ve camı kapattım. Kediyi camdan aşağı atma niyetim yoktu. İşlemediğim bir suç yüzünden ailem ve ben sürekli hakaretlere ve küfürlere maruz kalıyoruz. İtibarım yerle bir edildi." ifadelerini kullandı.

İstanbul Beşiktaş'ta sınav gözetmeni olarak görev yaptığı okulda, kediyi tekmeleyerek camdan attığı iddiasıyla hakkında dava açılan Ferhat A.'nın, 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Ferhat A, sanık avukatı ve Terakki Vakfı ile İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi avukatları katıldı. Duruşmada savunma yapan sanık Ferhat A, gözetmen olarak gittiği okulda, sıcak hava nedeniyle sınıf penceresinin açık olduğunu söyledi.

Beşiktaş'ta Kediye İşkence Davası Başladı

"İTİBARIM YERLE BİR EDİLDİ"

Bu sırada kedinin camdan sınıfa atladığını ifade eden Ferhat A, "Sınavdaki öğrencilerin dikkati dağıldı. Ben de kediyi kucağıma alıp, geldiği camın kenarına bıraktım ve camı kapattım. Kediyi camdan aşağı atma niyetim yoktu." dedi. Kedinin düştüğünü fark etmediğini savunan Ferhat A, soruşturma sürecinde yıprandığını belirterek, "İşlemediğim bir suç yüzünden ailem ve ben sürekli hakaretlere ve küfürlere maruz kalıyoruz. İtibarım yerle bir edildi. Olay günü 17.00'ye kadar okuldaydım. O gün kimse bana bir şey söylemedi. Olaydan 3 gün sonra çalıştığım şirket beni aradı, benden savunma istedi. Böyle bir suç işlemedim, beraatimi talep ediyorum." diye konuştu.

Öte yandan davaya bakan hakim, bir sonraki celse tanık dinlenilmesine karar verip duruşmayı erteledi.

Beşiktaş'ta Kediye İşkence Davası Başladı

NE OLMUŞTU?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 23 Mart'ta Beşiktaş'taki bir okulda yapılan sınavda sınıf gözetmeni olarak görevlendirilen Ferhat A'nın, okul tarafından sahiplenilen ve o sırada sınıf penceresinin önünde bulunan "Faruk" isimli kediyi camdan aşağıya ittiği öne sürüldü.

Yüksekten düşen kedide iç kanama meydana geldiği ve kemik kırığı oluştuğu belirtilen iddianamede, olay anının kamera görüntülerine de yansıdığı ve olayla ilgili 14 kişinin şikayetçi olduğu kaydedildi. İddianamede, sanık Ferhat A'nın, "bir ev hayvanına veya evcil hayvana işkence etme" suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Kaynak: AA / Güncel

İstanbul Beşiktaş Beşiktaş İstanbul kedi Hayvan Hakları Mahkeme Suç Hukuk Güncel Haberler

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye "asgari ücret" çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

Mehmet Şimşek mesajı vermişti! Bakanlığa bağlı ekipler denetim için sahillere iniyor

Mehmet Şimşek mesajı vermişti! Bakanlığa bağlı ekipler denetim için sahillere iniyor

500

Yorumlar (10)

Murat Celik:

öğretmen haklıdır

39
192
yanıtYanıtla
Ali Topakkaya:

Hani bazıları vardır küfür bile etmezsin değmez senin gibi mesela

yanıt162
yanıt27
Murat Celik:

Ali topçuk öğretmeni dinledin mi de konuşuyorsun topçukoğlu topçuk

yanıt31
yanıt127
Güven önemlş:

bundan öğretmen mi olur, ne öğretecek

yanıt76
yanıt19
Metin Yalcin:

Hakimler 3 yılı yapıştırsınlar ibret olsun Allah'ın yarattığına saygı duymayan sorumsuzlara toplum vicdanı ancak böyle rahata erer ..

134
32
yanıtYanıtla
Ali Teke:

Cama koyacağına hole koysaydın güvenliği çağırıp dışarı bıraktırsaydın , can bu can Yok öyle pencereye koyup pencereyi kitlemek Her şeyi öğrendiniz Bir hayvanlara saygıyı merhameti öğrenmediniz

130
18
yanıtYanıtla
TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:

Çıksın dışarıya bırakın da dövelim rahat rahat

21
8
yanıtYanıtla
Ömer Can:

itibar ağır bir kelime

16
4
yanıtYanıtla
Seko:

İtibar...

7
1
yanıtYanıtla
Sami İşgören:

sende itibar olsa kozalak dilsiz bir canılıya bu hareketi etmezsin.diyeceğim çok kelime var ama bu seferde yazdığımı göstermezler sen anlamışındır zaten.

8
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title