Haberler

Başbakan'dan Demokrası Şehidinin Gazi Kızı ve Eşine Bayram Tebriği

BAŞBAKAN Binali Yıldırım'ın, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan 3 çocuk babası Veteriner Hekim Ramazan Konuş'un aynı olaylar sırasında yaralanan eşi ve kızına kendi el yazısıyla yazdığı bayram tebriği, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı tarafından aileye verildi.

BAŞBAKAN Binali Yıldırım'ın, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan 3 çocuk babası Veteriner Hekim Ramazan Konuş'un aynı olaylar sırasında yaralanan eşi ve kızına kendi el yazısıyla yazdığı bayram tebriği, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı tarafından aileye verildi.

15 Temmuz gecesi Ankara'da Jandarma Genel Komutanlığı önünde, helikopterden açılan ateş ile darbecilerin şehit ettiği Bandırma Tarım İl Müdürlüğü'nde Veteriner Hekim olarak görev yapan Ramazan Konuş'un yanında bulunan kızı Rümeysa çenesinden, eşi Hacer ise başından yaralanarak gazi oldu. Ankara'da hastaneye kaldırılan şehidin eşi 20 gün, kızı Rümeysa ise 55 gün tedavi gördü ve 4 ameliyat geçirdi.

Başbakan'nın bayram mesajının ardından açıklama yapan ve bu süre içinde sınav sonuçlarının açıklanmasıyla Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandığı öğrenilen Rümaysa Konuş, yaptığı konuşmayla Milletvekili Sema Kırcı ve Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı'yı duygulandırdı.

Kendilerine minnet edilmesinden rahatsızlık duyduğunu ifade eden Konuş, "O gece fırsatı olan herkesin yapması gereken bir şeydi. Bir milletvekilimiz bana kendimi sahipsiz hissetmemem gerektiğini söyledi. Bende ona, eğer o gece gitmeseydik sahipsiz kalacağımızı söyledim. Kesinlikle düşüncem bu. Çünkü vatansız kalmak babasız kalmaktan daha zor"dedi.

Başbakan'ın şehit ailesine gönderdiği bayram mesajında "Aziz şehidimizin kıymetli emaneti değerli Kardeşim, bölücü terör örgütüne karşı vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen ve Rabbimizin 'Onlar ölü değildirler fakat siz bilemezsiniz (Bakara süresi 154. ayet) müjdesine mazhar olan şehidimize milletçe minnettarız ve kahramanımızı asla unutmayacağız. Sizler bize şehidimizin emanetisiniz, size daime sahip çıkacağımızdan asla endişeniz olmasın. Saygı ve sevgilerimle" ifadeleri yer aldı.

- Balıkesir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Binali Yıldırım Sema Kırcı Balıkesir AK Parti Politika Güncel Haberler

Ertelenen motorin ve benzin zammı, daha yüksek bir rakamla pompaya yansıyacak

Ertelenen motorin ve benzin zammı, daha yüksek bir rakamla pompaya yansıyacak

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

Bakmadan Geçme

İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2024: İstanbul barajlarında son durum nedir? Baraj doluluk oranı yüzde kaç?? Ronalda Türkiye- Portekiz maçında oynayacak mı? Cristiano Ronaldo Türkiye maçında ilk 11 oynayacak mı? TÜRKİYE - PORTEKİZ maçı ne zaman? Türkiye- Portekiz maçı saat kaçta, hangi kanalda? TV YAYIN AKIŞI 22 HAZİRAN: Bugün hangi diziler var? Bu akşam hangi diziler ve programlar var? Temmuz'da emekli maaşı ne kadar olacak, zam var mı? En düşük emekli maaşı kaç TL olacak? Benzine zam var mı? 22 Haziran güncel yakıt fiyatları! Motorin, LPG fiyatları ne kadar oldu? Kaya Sabancı olayı nedir? Kaya Sabancı ile Vedat Aşçı neden kavga etti? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 22 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Resmi Gazete bugün (22 Haziran) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor?
Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

title