SEMA KIRCI HABERLERİ

Sema Kırcı haber, Sema Kırcı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sema Kırcı

Sema Kırcı

Doğum Yeri Almanya
Doğum Tarihi 13.3.1971

Sema Kırcı Kimdir ?

13 Mart 1971'de Almanya'da doğdu. Baba adı Mehmet İlhan, anne adı Razigül'dür. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümünde "Türkiye'nin Balkan Politikası" konulu çalışması ile yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Sema Kırcı - 21.07.2018
TBMM Meclis Eski Başkanı Kahraman Anlattı, Salondakiler Ağladı
Ardından kürsüye çıkan TBMM 26'ncı dönem Meclis Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz darbe girişiminde TBMM'de yaşadıklarını anlattı. Bu sırada salonda bulunan bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı. Kahraman, "TBMM'deyken bir saldırıya uğradık. Biz darbe beklemiyorduk. Bir tane hain çıktı, darbe yapmaya kalktı. O takibi bir piyon. Yoksa 160 ülkede okul açacak, sigorta şirketleri, okulları, televizyonu, üniversitesi olacak. Bu bir kişi değil. Bu toprağın insanı değil, bu inancın insanı değil, bir zalim. 'Özür dileyemem, tövbe edemem ama bir itirafta bulunuyorum' diyebilir. 'Ben kullanıldım' diyebilir. Bunları demiyor da halen bir inanç içerisinde oluyor. Kaç kişi o yüzden perişan. Bu leke temizlenecek ama biraz zamanımızı alacak" diyerek sözlerine şöyle devam etti: "Ben darbe olduğunu görünce Cumhurbaşkanımızı aradım ulaşamadım, Başbakanımızı aradım ulaşamadım. Benim genel sekreterim, koruma müdürüm, özel kalem müdürüm bana '1 numaraya bir şey olursa size sıra gelecek, sizi kimsenin bulamayacağı bir yere saklayalım' dediler. Bunu iyi niyetle söylediler. Kaptanlar gemiyi terk etmezler. Kim terk eder, fareler. Ben fare değilim. Aldım abdestimi doğru meclise gittim. Sabaha kadar meclisi açık tutacağım. Grup Başkanvekillerini çağırdım ve 'Yarın saat 14.00'de meclisi olağanüstü toplantıya çağırıyorum' diye mesaj attım. O gün 3 parti meclisteydi. Bunlar AK Parti, CHP ve MHP'ydi. CHP'den 16 kişi, MHP'den 10 kişi vardı toplam 150 kişi meclisteydim. Tabi bunların içerisinde de 16 tane AK Partili kadın milletvekillerimiz vardı. Sema Kırcı, Balıkesir Milletvekiliydi.
Sema Kırcı - 21.07.2018
Erunim Mttb Camiası Derneği Vefa ve Kardeşlik Buluşması
Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a ulaşamadığına aktaran Kahraman, şunları söyledi: "Genel sekreterim, koruma müdürüm, özel kalem müdürüm bana, '1 numaraya bir şey olursa size sıra gelecek, sizi kimsenin bulamayacağı bir yere saklayalım' dediler. Bunu iyi niyetle söylediler. Kaptanlar gemiyi terk etmezler. Kim terk eder? Fareler. Ben fare değilim. Aldım abdestimi, doğru Meclis'e gittim. Grup başkanvekillerini çağırdım ve 'Yarın saat 14.00'te Meclisi olağanüstü toplantıya çağırıyorum' diye mesaj attım. O gün 3 parti Meclisteydi. Bunlar AK Parti, CHP ve MHP idi. CHP'den 16, MHP'den 10 kişi vardı. Toplam 150 kişi Meclisteydi. Bunların içerisinde de 16 AK Parti'li kadın milletvekillerimiz vardı. Sema Kırcı, Balıkesir milletvekiliydi.
Sema Kırcı - 15.06.2018
Ramazan Bayramı Kutlanıyor
Daha sonra Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza ile AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı ve Namık Havutça, salondakilerle bayramlaştı.
Sema Kırcı - 05.05.2018
Tmv'nin Makedonya'daki Okulunun Devir Teslim Töreni
Törene, Makedonya'nın Türk kökenli Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, TMV Başkanı Prof.
Sema Kırcı - 04.05.2018
Makedonya'da "Uluslararası Sosyal Bilimler ve Toplum Konferansı"
Üsküp'teki bir otelde Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU), Türkiye Maarif Vakfı (TMV) ve Halkbank iş birliğinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen konferansa, Makedonya'nın Türk kökenli Devlet Bakanı Adnan Kahil, AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, TMV Başkanı Prof.
Sema Kırcı - 05.04.2018
Meclis'te Kadın Oyuncuların Sahneye Çıkarılmadığı İddiası
Tiyatroya yabancı olmadığını vurgulayan Kahraman, "Kapanış konuşmasında kadın milletvekillerimiz Sema Kırcı ve Bennur Karaburun'un 15 Temmuz'da gösterdikleri kahramanlığı dile getirdim.
Sema Kırcı - 18.03.2018
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü
Törene, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Sema Kırcı - 18.03.2018
AK Parti Balıkesir Milletvekili Kırcı Açıklaması
AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, "Son 10 yılda sağladığımız istihdam 8 milyon 400 bin ve bunun yarısını kadınlarımız oluşturuyor.
Sema Kırcı - 03.03.2018
Bor Madeni Satışında Tüm Zamanların Rekorunu Kırdık"
AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı ise herkesin temel felsefesinin yerli ve milli tarımı geliştirmek olduğunu belirterek, bunun için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bütçesinin yarısını tarım desteklerine ayırdığını söyledi.
Sema Kırcı - 08.02.2018
İnsan Hakları" İstişare Toplantısı
Toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ve TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı'nın yanı sıra TBMM Katip Üyesi Sema Kırcı, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Mihrimah Belma Satır, Ak Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcıları Hüsnüye Erdoğan ile Emine Yavuz Gözgeç, Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, İstanbul Milletvekilleri Fatma Benli, Tülay Kaynarca, Serap Yaşar, Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu, Kayseri Milletvekili Hülya Nergis ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta katıldı.
Sema Kırcı - 03.02.2018
Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na 'Milli İttifak' Daveti (3)
AK Parti Balıkesir 6'ncı Olağan İl Kongresi, Kurt Dereli Spor Salonu'nda büyük bir coşkuyla yapıldı. Mevcut İl Başkanı Hasan Demirarslan'ın tek aday olarak yer aldığı kongreye, AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu, Sema Kırcı ve Kasım Bostan, değişik illerden gelen AK Partili Milletvekilleri, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu, AK Partili ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, MHP ve BBP İl Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Sema Kırcı - 03.02.2018
Dha Yurt Bülteni-18
AK Parti Balıkesir 6'ncı Olağan İl Kongresi, Kurt Dereli Spor Salonu'nda büyük bir coşkuyla yapıldı. Mevcut İl Başkanı Hasan Demirarslan'ın tek aday olarak yer aldığı kongreye, AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu, Sema Kırcı ve Kasım Bostan, değişik illerden gelen AK Partili Milletvekilleri, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu, AK Partili ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, MHP ve BBP İl Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Sema Kırcı - 03.02.2018
Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na 'Milli İttifak' Daveti (3)
AK Parti Balıkesir 6'ncı Olağan İl Kongresi, Kurt Dereli Spor Salonu'nda büyük bir coşkuyla yapıldı. Mevcut İl Başkanı Hasan Demirarslan'ın tek aday olarak yer aldığı kongreye, AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu, Sema Kırcı ve Kasım Bostan, değişik illerden gelen AK Partili Milletvekilleri, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu, AK Partili ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, MHP ve BBP İl Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Sema Kırcı - 29.01.2018
Kafaoğlu: Hayal Değil Bandırma'yı Alacağız
Yapılan kongre ile Bandırma Gençlik Kolları Başkanlığına Cevat Yavuz seçildi. Kongreye Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Divan Katibi Sema Kırcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bandırma Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı, Ak Parti Bandırma ve Balıkesir Meclis Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Sema Kırcı - 27.01.2018
57'inci Alay Sancağı Balıkesir'den Afrin'e Yola Çıktı
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Star Şehir Buluşması Balıkesir programı cuma günü Avlu Balıkesir'de gerçekleşti. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Star Gazetesi Yazarı Aziz Üstel, Star Gazetesi Yazarı Resul Kurt ve Star Gazetesi Yazarı Fadime Özkan'ın konuşmacı olarak katıldığı Star Şehir Buluşmaları Balıkesir programının açılışı Vali Ersin Yazıcı tarafından yapıldı. Oturumun konukları arasında AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Ticaret Borsası Başkanı, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkan ve Müdürleri ile çok sayıda sivil toplum örgütünün temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Sema Kırcı - 26.01.2018
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni
Balıkesir'in evlatlarını gül bahçelerine göndermiş güzel insanların törene katıldığını aktaran Yazıcı, şöyle devam etti: "Burada gerekirse tekrar tüm değerlerini şehitliğe feda edecek insanlar var. Hiç kimseye verecek çakıl taşımız dahi yoktur. Gerekirse canımızı feda ederiz. Bu anlamlı günde, büyük bir duygu yoğunluğu içerisindeyiz. Şuna inanıyorum ki bizim inancımız gereği peygamberlikten sonraki en büyük makama sizin evlatlarınız ulaştı. Biz, millet olarak vatanımızı korumak adına koşarak ölüme gidiyoruz. Vatan söz konusu ise başka hiçbir şeyin önemi kalmıyor. Hepinize sabırlar diliyorum, Allah metanetinizi arttırsın. Bilesiniz ki, tüm halkımız ile el eleyiz, hep birlikteyiz. Onlar bizim de canlarımız. Şehitlerimize rahmet dilerken, hepinize sabır diliyorum. Allah sizi yakınlarınızla evlatlarınızla cennetinde buluştursun." Törene, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı ve Kasım Bostan, ilçe belediye başkanları ve daire müdürleri ile askeri erkan katıldı.
Sema Kırcı - 14.01.2018
Balıkesir AK Parti'de 'Vefa Yemeği'
Vefa yemeğine, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, Kasım Bostan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölge Koordinatörü Eskişehir Milletvekili Murat Yıldırım, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu ile partinin kuruluşundan bu güne görev almış tüm partililer katıldı.
Sema Kırcı - 14.01.2018
Dha Yurt Bülteni-11
Vefa yemeğine, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, Kasım Bostan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölge Koordinatörü Eskişehir Milletvekili Murat Yıldırım, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu ile partinin kuruluşundan bu güne görev almış tüm partililer katıldı.
Sema Kırcı - 14.01.2018
Balıkesir AK Parti'de 'Vefa Yemeği'
Vefa yemeğine, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, Kasım Bostan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölge Koordinatörü Eskişehir Milletvekili Murat Yıldırım, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu ile partinin kuruluşundan bu güne görev almış tüm partililer katıldı.
Sema Kırcı - 04.01.2018
AK Parti Balıkesir Milletvekili Kırcı Açıklaması
AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, "AK Parti olarak kadın istihdamını yüzde 29'a çıkarttık, çıtayı daha da yükselteceğiz.
Sema Kırcı - 03.12.2017
AK Parti Bandırma 6. Olağan Kongresi
Bandırma'da bir otelde gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Sema Kırcı ve Kasım Bostan, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile İl Başkanı Hasan Demiraslan, oda başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.
Sema Kırcı - 03.12.2017
AK Parti Gönen İlçe Kongresi
Esnaf Kefalet'e ait çok amaçlı salonda gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu, Sema Kırcı ve Kasım Bostan ile Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ve çok sayıda partili katıldı.
Sema Kırcı - 02.12.2017
AK Parti Manyas İlçe Kongresi Yapıldı
Manyas Belediyesi ait çok amaçlı salonda gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Balıkesir milletvekilleri, Ali Aydınlıoğlu, Sema Kırcı, Kasım Bostan, AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile çok sayıda partili katıldı.
title