Haberler

Milli Eğitim Bakanı Özer, Esenyurt'ta lise kampüsü inşaatını inceledi

Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen alımında İstanbul'a pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek, "Son 2 atamanın yüzde 50'sini İstanbul'a ayırdık.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen alımında İstanbul'a pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek, "Son 2 atamanın yüzde 50'sini İstanbul'a ayırdık. Son 1 yıl içinde İstanbul'a ayırdığımız atama sayısı 20 bine ulaşmış oldu." dedi.

Özer, Esenyurt Orhangazi Mahallesi'nde yapımına başlanan lise kampüsündeki çalışmaları inceledi.

Burada yetkililerden inşaat ve projenin detayları hakkında bilgi alan Özer, daha sonra gazetecilere açıklama yaptı.

İstanbul'un ertelenen tüm eğitim yatırımlarını hızlı şekilde yatırım programına aldıklarını vurgulayan Özer, şöyle devam etti:

"Bir yıl içinde İstanbul'da yaklaşık 12 milyarlık eğitim yatırımını planlamaya almaktan mutluluk duyuyoruz. 39 ilçede eğitimle ilgili tüm sorunların çözüldüğü döneme hızlı şekilde giriyoruz. 2023 yılına kadar bu okullarımızın büyük bir kısmı hızlı bir şekilde devreye alınacak. Eğitimin olmazsa olmazı öğretmen alımında da İstanbul'a pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Son 2 atamanın yüzde 50'sini İstanbul'a ayırdık. Son 1 yıl içinde her iki atama ve bir önceki atama ile İstanbul'a ayırdığımız atama sayısı 20 bine ulaşmış oldu."

Bakan Özer, Esenyurt'ta okul yapımı konusunda arsayla ilgili sıkıntıların olduğunu anlatarak, şunları aktardı:

"Cumhurbaşkanımızın direktifleri ile 68 dönümlük araziyi Esenyurt'un eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için kazandırmış oluyoruz. Temeli atılan bu alanda 10 bin öğrencinin eğitim alacağı kampüsü inşa edeceğiz. Bu alanda 1 fen lisesi, 1 imam hatip lisesi, 1 mesleki teknik Anadolu lisesi, 5 Anadolu lisesi, 2 adet 150 öğrenci kapasiteli pansiyon, konferans salonları, idari bina, amfi tiyatro ve kapalı spor salonundan oluşuyor. Esenyurt'ta eğitimi çok farklı bir evreye taşıyan bir yatırım gerçekleşmiş olacak. 2023'ün sonuna kadar da burayı hızlı bir şekilde eğitim sisteminin içine dahil etmiş olacağız."

Emekli olan 41 yıllık öğretmen Kemalettin Çelik'e ziyaret

Bakan Özer, 1 Eylül'de yapılan törende İstanbul'a atanan 10 bin öğretmeni temsilen Hilal Kırmemiş, Mehmet Ali Yerlikaya, Haktan Lalebaş ve Gizem Yağız ile meslekte 41. yılını doldurarak emekli olan öğretmen Kemalettin Çelik'i ziyaret etti.

Çelik'in şahsında tüm öğretmenlere gençlerin yetiştirilmesinde verdikleri emek ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür eden Özer, deneyimli öğretmenlerin ilk kez sınıflarıyla buluşacak meslektaşlarına söyleyeceği çok şeyinin olduğunu belirtti.

Özer, göreve yeni başlayacak öğretmenlerin de gençlerin nitelikli bir şekilde eğitim alması ve Türkiye'nin çok daha güçlü noktalara taşınması için önemli hizmetler vereceğini ifade ederek, "İnşallah, emekli öğretmenlerimizle genç öğretmenlerimizi ne kadar sık buluşturabilirsek o kıymetli deneyimlerin genç öğretmenlerimize aktarılması anlamında da çok önemli bir deneyim paylaşımına fırsat vermiş olacağız." diye konuştu.

İstanbul'da bir yönetici akademisi açtıklarını hatırlatan Özer, Türkiye'nin tüm okul yöneticilerini İstanbul'da buluşturarak kültür, tarih, medeniyet bilinci seminerleri düzenlediklerini anlattı.

Emekli öğretmen Kemalettin Çelik de "Mesleğe başlayan arkadaşlarıma şunu söylüyorum; ne olursunuz çocuğu sevin, mesleğinizi sevin. Eksiklerinizi tamamlayın. Göreceksiniz her şey çok güzel olacak." ifadelerini kullandı.

Türkiye birincisi olan Efe Güngör'ü ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Özer, daha sonra ortaokul düzeyinde matematik ve bilgisayar alanında Türkiye birincisi olan Efe Güngör ve ailesini ziyaret etti. Güngör'ü tebrik eden Özer, başarılarının devamını diledi.

Efe Güngör de Bilim Olimpiyatlarında milli takıma girerek madalya almak istediğini anlatarak yazılım mühendisi olmayı hedeflediğini söyledi.

Kaynak: AA / Güncel

Ziya Selçuk Mahmut Özer Esenyurt İstanbul Güncel Haberler

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title