Haberler

(Bakan Nebati: Paket açıklanmadan internet üzerinde satış fiyatları, ilanlar tespit edildi

Güncel Haberler

FİNANSAL Kurumlar Birliği 10'uncu Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Vatandaşımızın uygun finansman ile konut sahibi olmasına yönelik attığımız bu değerli adımı astronomik fiyat artışı ile suiistimal etmeye çalışanlara da asla göz yummayacağız.

FİNANSAL Kurumlar Birliği 10'uncu Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Vatandaşımızın uygun finansman ile konut sahibi olmasına yönelik attığımız bu değerli adımı astronomik fiyat artışı ile suiistimal etmeye çalışanlara da asla göz yummayacağız. Bu paket açıklanmadan önce tüm verileri aldık. Paket açıklanmadan önceki gün internet üzerinde bireyseller dahil olmak üzere satış fiyatları, ilanlar tespit edildi" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Levent'te saat 15.00'te bir otelde düzenlen Finansal Kurumlar Birliği 10'uncu Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

Bakan Nebati, "Bu hafta konut sektörüne yönelik açıkladığımız üç destek paketiyle de hem konut arzını arttırıyoruz. Hem de vatandaşlarımızın uygun finansman olanaklarıyla kavuşmalarını da sağlıyoruz. Bu paket kapsamında ilk konutunu alacak vatandaşlarımızın çok uygun maliyetli kredi imkanıyla konuta erişimleri arttırılmış olacak. İnşaat firmaları bir yıl boyunca konut satış fiyatlarını sabit tutmaları şartıyla destek alacaklardır. Vatandaşımızın uygun finansman ile konut sahibi olmasına yönelik attığımız bu değerli adımı astronomik fiyat artışı ile suiistimal etmeye çalışanlara da asla göz yummayacağız. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Bu paket açıklanmadan önce tüm verileri aldık. Paket açıklanmadan önceki gün internet üzerinde bireyseller dahil olmak üzere satış fiyatları, ilanlar tespit edildi. İlgili paket açıklandığının ertesi günü aykırı işlem yapanların tamamı tespit edildi. Biz bir işlem yaparken vatandaşın rahat etmesi için yapıyoruz. Birilerinin suiistimalde bulunarak kısa günün karıdır diyerek bizi aldatmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

"DÜNYA EKONOMİSİ TARİHİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR"

Bakan Nebati, "Dünya ekonomisi tarihi bir süreçten geçiyor. Aşılama çalışmalarıyla birlikte salgının etkileri tam azalıyorken ortaya çıkan Rusya, Ukrayna savaşı risklerin ve belirsizliğin tekrar artmasına yol açtı. Enerji başta olmak üzere artan emtia fiyatları, tedarik zincirlerindeki aksamaların sürmesi ve yüksek taşımacılık maliyetleri tüm dünyada enflasyonun rekor seviyelere ulaşmasına neden oldu. Son 40 yılın en yüksek enflasyon oranlarıyla Avrupa ve Amerika karşı karşıya. Başta salgın olmak üzere yaşanan tüm küresel olumsuzluklara rağmen ülkemizin büyüme ve ihracattaki muazzam başarısı tüm ülkemiz ve dünya tarafından samimi olarak takdirle karşılanıyor" şeklinde konuştu.

"MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR"

"Ekonomimiz üretiyor, ihraç ediyor, istihdam sağlıyor" diyen Bakan Nebati, "Modelimizin odak noktasında üretim, yatırım, ihracat ve istihdam ve bunların tamamının artmasıdır. Bununla birlikte cari açık sorunu kalıcı olarak çözmeyi ve küresel değer zincirlerinde üst sıralara çıkmayı hedefliyoruz. Enflasyonla mücadelemiz topyekun bir mücadele olduğu sürece başarıya ulaşacağına inancımız tam. Türkiye güçlü bir ülke, Türkiye büyük ve kadim bir ülke. Türkiye tarihsel derinliği olan olaylara perspektiften bakabilen insanların ülkesi. Biliyorsunuz meyve veren ağaç taşlanır. Biz tüm engellemelere, her türlü manipülasyonlara ve küresel ölçekte yaşanan bütün bu zorluklara karşın yarına olan inancımızla yol almaya devam ediyoruz" dedi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Güncel Haberler

title