Haber : Bahçeli'nin Avukatı Kurultay Davasından Çekildi - Haberler

Haberi Paylaş

Bahçeli'nin Avukatı Kurultay Davasından Çekildi

 - Güncelleme:

MHP'deki muhaliflerin olağanüstü kurultayın toplanması için açtıkları davadan MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin avukatı Hamit Kocabey çekildi.

MHP'deki muhaliflerin tüzük değişikliği gündemli olağanüstü kurultayın toplanması için açtıkları davada sürpriz bir gelişme yaşandı. Dava dosyasında MHP Genel Merkezi'nin ve aynı zamanda Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin avukatı olan Hamit Kocabey dosyadan çekildi.

YARGIYA TAŞINMIŞTI

1 Kasım seçimlerinin ardından MHP içerisinde başlayan kurultay tartışmaları yargıya taşındı. 16 MHP İl Başkanı adına, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesine başvurularak, kongrenin toplanması ve öncesindeki işlemler için MHP Aksaray İl Başkanı Ayhan Erel, MHP Kurucular Kurulu Üyesi Ali Sağır, MHP Bursa üst kurul delegesi Mehmet Bilgiç'in çağrı heyeti olarak görevlendirilmesi talebiyle dava açılmıştı.

"MUHALİFLERE DESTEK OLARAK ALGILANMASIN"

MHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin avukatı Hamit Kocabey, sürpriz bir kararla dosyadan çekildi. Hürriyet'e konuşan Kocabey, "10 senedir, partinin ve genel başkanın avukatlığını yapıyorum. Ama bu dosyada benim iznim olmadan, Parti Genel Sekreteri'nin talimatı ile avukat Yücel Bulut vekaletname sunmuştur. Bulut aynı zamanda partinin Merkez Disiplin Kurulu üyesidir. Bu davranışın etik olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle dosyadan çekildim. Ancak bu çekilme muhalif hareketle birlikte davrandığımız anlaşılmasın" dedi.

Haberler.com - Güncel

Devlet Bahçeli Hamit Kocabey Yücel Bulut Sıkıcı Politika Güncel Haberler

title