Haberler

Ardahan'da "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"

Ardahan Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, ’’16 milyon kilometre karelik vatan topraklarını kaybeden yeniçeri ocağının kapatıldığı gün Vaka-i Hayriye, yani hayırlı olay olarak tanımlandı.

Ardahan Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, "16 milyon kilometre karelik vatan topraklarını kaybeden yeniçeri ocağının kapatıldığı gün Vaka-i Hayriye, yani hayırlı olay olarak tanımlandı. 15 Temmuz 2016 tarihide İkinci Vaka-i Hayriye'dir."

Atalay, PTT Meydanında Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne destek vermek için toplanan vatandaşlara hitap etti.

Atalay, "16 milyon kilometre karelik vatan topraklarını kaybeden yeniçeri ocağının kapatıldığı gün Vaka-i Hayriye, yani hayırlı olay olarak tanımlandı. 15 Temmuz 2016 tarihide İkinci Vaka-i Hayriye'dir. Zarar gördük, üzüldük kahrettik. Silahlı güçlerimizin içerisinden o kuruluşumuzun temel amaçlarından sapmış, düşmana karşı bu cennet vatanı korumakla görevli olanların dönüp namluyu kendi milletine döndermiş bir kısım hainlere 15 Temmuz 2016 tarihinde bu aziz millet gerek ordu içerisinden, gerek emniyet birimlerinden öyle bir tokat vurduk ki bir ömür bu tokadın acısını unutamayacaklardır. Bunları kendine köpek olarak hizmet ettiren ehl-i salip Ardahan'dan duyun, ikiyüzlülüğünüzü, maskeli vicdanınızı Ardahanlılar er veya geç indirecektir." Şeklinde konuştu.

Mitingde konuşan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ise, "Bu hain teşebbüsün başı 50 yıl boyunca mensuplarına, kandırdıklarına, köleleştirdiklerine dininizi yaşamayın dedi, namaz kılmayın dedi, oruç tutmayın dedi. Bir gün devleti ele geçirip en güzelini yapacağız dedi. Evet hainlik işte böyle bir şey, sonuçta rezillik var. Ancak bizim meşhur bir lafımız var? Ne kendi etti rahat, ne aleme verdi huzur, geberdi gitti şimdi dayansın ehli kubur. Yani mezarlık ehli şimdi dayansın diye meşhur bir dörtlüğümüz var. Karanlık ve emperyalist güçler böyle bir haini yalnız bırakır mıydı. Ülkemizin bütün stratejik kurumlarına sızmaya çalıştılar ve sızmayı ta baştan kafalarına koymuşlardı ve dergilerinin adını da sızıntı koymuşlardı. Allah fırsat vermedi ve milletimizin derin feraseti bu hain teşebbüse, hain niyete engel olarak fırsat vermedi." Dedi.

Mitinge Ardahan Valisi İbrahim Özefe, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve siyasi parti temsilcileri ile Ardahanlılar katıldı. - ARDAHAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Faruk Köksoy Orhan Atalay AK Parti Ardahan Politika Güncel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

title