Haberler

Apple'ın açığını bulan Türk gence ödül vermek yerine teşekkür ettiler

Güncelleme:

Bursa'da, teknoloji devi Apple'ın açığını bulan 18 yaşındaki Yusuf İslam Unan'a, yetkililer tarafından sadece teşekkür mesajı gönderildi. Unan, "Ben buna da sevindim ama küçük de olsa bir ödül verilebilirdi" dedi.

Bursa'da yaşayan 18 yaşındaki Yusuf İslam Unan, pandemi süreci boyunca evde olduğu için zamanının çoğunu telefonla uğraşarak geçirdi. ' Apple' marka telefonunda bulunan 'Siri' isimli programla konuşmaya başlayan Unan, programdan telefonun dilinin İngilizceye çevrilmesini istedi. Aynı anda telefonun çalmasıyla birlikte telefonun kapanıp yeniden açıldığını belirten Unan, telefon açıldığında ise tüm programların farklı bir dille çalıştığını fark etti. Durumu Apple'a bildiren Unan'a, yetkililer tarafından teşekkür mesajı gönderildi.

Apple'ın açığını bulan Türk gence ödül vermek yerine teşekkür ettiler

"KÜÇÜK DE OLSA BİR ÖDÜL VERİLEBİLİRDİ"

Apple'ın başka açıklarını bulan arkadaşlarına ödül verildiğini, kendisine ise sadece teşekkür mesajı atıldığını söyleyen Unan, "Karantina döneminde sıkıldım. Telefonla uğraşmaya başladım. Telefondaki 'Siri' uygulamasını çalıştırıp onunla konuşmaya başladım. 15-20 dakika boyunca konuştum. Programla konuşurken telefonun dilini İngilizce yapmasını istedim. O sırada bana babamdan çağrı geldi. Çağrıda babamla 10-15 saniye konuştum ve telefon kapandı. Telefon yeniden başlatma moduna geçti. Açıldıktan sonra her program farklı bir dilde çalışmaya başladı. Bütün uygulamalardaki bütün diller birbirine karıştı. Açığını fark edince yetkililere bildirdim. Teşekkür ettiler ve açığı düzelttiler. Çevremde başka açıklar bulan arkadaşlarım var. Onlara büyük ödüller teklif edildi. Bana sadece teşekkür edildi. Ben buna da sevindim ama küçük de olsa bir ödül verilebilirdi" dedi.

Apple'ın açığını bulan Türk gence ödül vermek yerine teşekkür ettiler

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cep Telefonu Yusuf İslam Apple Haberler

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Rize İl Başkanı Ayar'ın istifası sonrası AK Parti'den değişim mesajı: Adımlar atılacak

Rize İl Başkanı Ayar'ın istifası sonrası AK Parti'den değişim mesajı: Adımlar atılacak

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Bakmadan Geçme

Türbülans Nedir ve Neden Olur? Uçak Seyahatlerinde Türbülansın Etkileri Seferberlik tüzüğü neden kaldırıldı? Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği nedir? Sandık Kokusu CANLI izle! Show TV Sandık Kokusu 23. Bölüm CANLI izleme linki! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Sık sık idrara çıkma neyin habercisi? Günde 10 kere idrara çıkmak normal mi? Hababam Sınıfı ne zaman, nerede çekildi? Hababam Sınıfı okulu nerede? Hababam Sınıfı oyuncuları kimler, konusu ne? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi oyuncuları kim? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı konusu, oyuncuları ve Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı özeti! 2026 UEFA Avrupa Ligi nerede oynanacak? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Taş Kağıt Makas CANLI izle! KANAL D Taş Kağıt Makas 12. bölüm CANLI izleme linki! Kuruluş Osman CANLI izle! ATV Kuruluş Osman 161. bölüm canlı izle! Kuruluş Osman yeni bölümde neler olacak? ATV canlı izleme linki! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

500

Yorumlar (84)

Ali:

Sizde Apple almayın. Geceden kuyruğa giriyorsunuz. Adamlar sizi kaile bile almıyor. Iyi olmuş.

21
3
yanıtYanıtla
KRALLIK KRALI:

Para almak için hunharca açık arayan adam samimi değildir. Bırak parayı teşekkür aldığına şükredip gururlansın yeter.

7
14
yanıtYanıtla
sabır:

AppleYİ MEMNUN ETMEK İÇİN HARCADIĞIN ZAMANI EMEĞİ BELKİDEN ÇOK AZINI ALLAH İÇİN HARCASAN CENNET GİBİ EBEDİ VE HİÇBİR GÖZ VE KULAĞIN DUYMADIĞI GÖRMEDİĞİ NİMETLERİ ALLAH C. C. SANA BAHŞEDECEK AMA NEREDE. . . .

15
6
yanıtYanıtla
Vatandaş:

Burada bu yorumu yazmak ve haberleri okumak için harcadığın zamanı ALLAH İÇİN HARCASAN CENNET GİBİ EBEDİ VE HİÇBİR GÖZ VE KULAĞIN DUYMADIĞI GÖRMEDİĞİ NİMETLERİ ALLAH C. C. SANA BAHŞEDECEK AMA NEREDE. . . . Pis kafir

yanıt4
yanıt0
ALLAHSIZ:

YAZIK KAFANA

yanıt1
yanıt0
coni:

apple sana bos islerle ugrasma demis isine bak isine

17
3
yanıtYanıtla
İSLAMA DÖNÜN:

ALLAHTAN ÖDÜL ALMAK İÇİN ASLA HARCADIĞININ YÜZDE BİRİNİ HARCAMAZSIN. . .

13
6
yanıtYanıtla
Sedat Yakup:

gere zekalı ödül peşinde koşacağına adamların açığını Devlet ile paylaş

13
4
yanıtYanıtla
Khanman:

Adamlar apple gibi bir firma olmuş. Matematik, fizik, kimya öğrenerek yüksek teknoloji ürünleri üretmiş ve dünyaya satmışlar. Sen de bu teknolojinin ürününü satın almış ve rastgele ve saçma işlerde kullanırken kapandığını görmüşsün. Adamlardan para istiyorsun. Teşekkür edip seni dikkate aldıkları için bile Allah a teşekkür etmelisin.

14
3
yanıtYanıtla
Avrupa abd hayranı ergen:

Teknoloji üretmiş adamlar ama hatasını bu genç bulmuş. 13 bin verip Telefon alıcan şaçma sapan hata verecek. Bence arge ve yazılım mühendis leri istifa etmeli. Japon oşsa istifa ederdi

yanıt3
yanıt1
Tüm 84 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title