Haberler

Ankara Adliyesinde görevli hakim ve savcıların yağlı boya eserleri sergilendi

Abone Ol

Ankara Adliyesinde görevli kadın hakim ve savcıların yağlı boyla çalışmalarından oluşan resim sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Ankara Adliyesinde görevli kadın hakim ve savcıların yağlı boyla çalışmalarından oluşan resim sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Ankara Adliyesi Konferans Salonu girişinde açılan sergide, Ankara 9. Aile Hakimi Nuriye Yasemin Ceylan, Ankara 10. Aile Hakimi Nevin Birinci, Ankara 14. Aile Hakimi Ayşenur Tuncer ile Cumhuriyet savcıları Münüre Koyuncu ve Sema Sonay Gökşen'in yağlı boya çalışmaları yer aldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosundan sorumlu Başsavcıvekili Ekrem Aydıner, hakim ve savcıların, yoğun iş temposu arasında işlerini aksatmadan sanat aşkını esere dönüştürmeleri karşısında hayranlık duyduğunu dile getirdi.

Meslektaşlarının, Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Medeniyet şahikasının merdiveni sanattır" sözü doğrultusunda, her biri el emeği göz nuru, değer biçilmez eserler ortaya koyduğunu söyleyen Aydıner, "Ankara Adliyesinin bu kadar güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapması bizler için çok önemli, buradaki eserleri ortaya koyan sanatçıların hakim ve savcı meslektaşlarımızın olması, bu önemi daha da katmerleştirmektedir." dedi.

Sergilenen eserlerden elde edilecek gelirin, Adalet Mensupları Dayanışma Vakfı (ADYAV) aracılığıyla öğrencilere burs olarak verileceği bilgisini aldığını aktaran Aydıner, bu düzeydeki sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek olacaklarını söyledi.

Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Çiftci de kimi durumda iş yükü nedeniyle kendilerine bile zaman ayıramayan hakim ve savcıların, yoğun mesailerine rağmen işlerini aksatmadan yaptıkları sanat eserlerinin çok kıymetli olduğunu vurguladı.

Etkinliğe, başsavcıvekilleri Fatih Muşmal, Vural Balcı, İlhan Ayaz ile İdari İşlerden Sorumlu Savcı Abdullah Çıtlak ile hakim, savcı ve adliye personeli katıldı.

Konuşmaların ardından katılımcılar, sergi alanındaki resimleri inceledi.

Kaynak: AA / Güncel

Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN SANATÇI kim kazandı, oldu? En İyi Kadın Sanatçı ödülü kime gitti, kim kazandı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title