Haber : Alanya 'Engelsiz Trafik' İçin Sürücülere Şaka Ceza Makbuzu - Haberler

Haberi Paylaş

Alanya 'Engelsiz Trafik' İçin Sürücülere Şaka Ceza Makbuzu

Alanya 'Engelsiz Trafik' İçin Sürücülere Şaka Ceza Makbuzu

'Engelsiz Trafik' için sürücülere şaka ceza makbuzu Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yürütülen 'Engelsiz Trafik' projesi kapsamında engelli bireylerin kullandığı yaya geçidi, kaldırım ve hissedilebilir yüzeylerin ihlal edilmemesi için park halindeki araçlara uyarı amacıyla geçerli olmayan 'ceza makbuzu' bırakıldı.

'Engelsiz Trafik' için sürücülere şaka ceza makbuzu

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yürütülen 'Engelsiz Trafik' projesi kapsamında engelli bireylerin kullandığı yaya geçidi, kaldırım ve hissedilebilir yüzeylerin ihlal edilmemesi için park halindeki araçlara uyarı amacıyla geçerli olmayan 'ceza makbuzu' bırakıldı.

Alanya Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi, Alanya Belediyesi Sosyal Yardımlar Müdürlüğü, Alanya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şubesi ve Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi tarafından hazırlanan proje kapsamında, sürücüleri bilinçlendirmek amacıyla park halindeki araçlara uyarıcı broşürler bırakılıyor. Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi'nin gönüllü öğrencilerinin de destek verdiği çalışma kapsamında bastırılan broşürlerin bir yüzünde sürücülere uyarı yazısı bulunurken, diğer yüzünde ise ceza tutanağı ve 'Bu bir ceza makbuzu değildir, sadece uyarıdır' yazısı yer alıyor.

BROŞÜRDE 'CEZA MAKBUZU' VAR

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Proje Koordinatörü Münir Altıoğlu, bu projeyle yaya geçitleri, kaldırım ve hissedilebilir yüzeyleri ihlal eden sürücülerin bilinçlendirilmesinin amaçlandığını söyledi. Bir yüzü ceza makbuzu şeklinde tasarlanan, diğer tarafında ise yapılan ihlalin engelli bireyleri nasıl mağdur ettiğini açıklayan aydınlatıcı broşür hazırladıklarını belirten Altıoğlu, "Bu broşür sayesinde sürücülerin bilinçlendirilerek bundan sonra ihlal yapmaması amaçlanıyor. Alanya, engelli bireylerin toplumsal aktif yaşama en fazla katılım sağladığı kentler arasında yer alıyor. Bu aktif yaşam arttıkça engelli bireylerin yaya geçitlerinde ve kaldırımlar üzerinde karşılaştıkları ihlaller sıkıntı yaratıyor. Amacımız bu sıkıntıların giderilmesi için bir bilinçlendirme çalışması oluşturmak" dedi.

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın da bu çalışmanın kaldırım ve yaya geçitlerinin, engelli bireylerin ve çocuk arabalarının geçişini engelleyen ihlalleri ortadan kaldırmak için yapıldığını kaydetti.

Akdeniz Üniversitesi Alanya Mühendislik Fakültesi Sosyal Sorumluluk Kulüp Başkanı İlayda Sena Yılmaz, "Engelsiz bir Alanya adına farkındalık yaratmak için gönüllü olarak buraya geldik. Projenin devamında da gönüllü olarak yer almaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Akdeniz Antalya Alanya Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title