Haberler

Aksaray'da "5'inci Klasik Otomobil Rallisi" Start Aldı

Abone Ol

Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen "5'inci Ihlara Klasik Otomobil Rallisi" start aldı.

Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen "5'inci Ihlara Klasik Otomobil Rallisi" start aldı.

Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen 5'inci Ihlara Klasik Otomobil Rallisi start aldı.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen start öncesinde yarışmaya katılan klasik otomobiller vatandaşlar tarafından ilgiyle incelendi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, yaptığı açıklamada, bu yıl 5'incisini düzenledikleri ralliye her yıl katılımcı yarışmacı sayısının arttığını söyledi.

İki gün boyunca belirlenen güzergahta yarışacak klasiklerin vatandaşlar tarafından da ilgiyle takip edildiğini kaydeden Şahin "Yarışma Aksaray'ın tarihi ve coğrafi anlamda güzel noktalarından geçiyor. Bu yarışmayla başka hedefimiz olan Aksaray'ın tanıtımına da katkıda bulunuyoruz. Yarışma sonunda kupa töreni yaparak dereceye giren yarışmacılara kupa ve hediyelerini vereceğiz." dedi.

Yarışma startı alan yaklaşık 60 klasik otomobil 1. gün de Gücünkaya, Ağzıkarahan Köyü, Saratlı, Demirci beldelerinden geçerek Gülağaç İlçesi Akmezar Köyünden tekrar şehir merkezine gelecekler. Yarışma pazar günü Aksaray'ın önemli turizm merkezleri arasında bulunan Güzelyurt, Selime, Belisırma dan Helvadere beldesi istikametinde belirlenen güzergahlar geçilerek tamamlanacak.

Yarışmanın ilk gün startını Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya verdi.

Kaynak: AA / Güncel

Haluk Şahin Yazgı Aksaray Ihlara Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 11 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 11 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 11 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 11 Aralık Konya su kesintisi listesi! Yalı Çapkını 50.bölüm fragmanı İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 11 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 11 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Adabımuaşeret dersi nedir? Adabımuaşeret dersi zorunlu mu? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 11 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 11 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Asgari ücret toplantısı bitti mi? Asgari ücret toplantısı sonrası açıklamalar! Şırnak deprem mi oldu? Şırnak deprem şiddeti nedir? Bambaşka Biri günü mü değişti? Bambaşka Biri bu akşam neden yok? Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Asgari ücret 2. toplantı ne zaman, saat kaçta? 2024 asgari ücret zammı ne kadar olacak, son durum nedir?
title