Haberler

8 Eylül Olaylarının Davası Başladı

Kırşehir’de 8 Eylül tarihinde gerçekleşen olayların ardından Gülkitapevi’nin yakılmasıyla ilgili dava süreci başladı.

Kırşehir'de 8 Eylül tarihinde gerçekleşen olayların ardından Gülkitapevi'nin yakılmasıyla ilgili dava süreci başladı.

6'sı tutuklu olmak üzere 12 sanığın yargılandığı duruşma öncesinde bir gurupla adliye önüne gelen kitapevi işletmecileri içeri girmek isteyince polis engeliyle karşılaştı. Kitap evi işletmecilerinden Eşref Odabaşı, "Bu kadar polis vardı bu şehirde 8 Eylül'de neredeydiniz?" diye tepki gösterdi.

Duruşmanın bir bölümünü izleyen ve sonrasında duruşma salonundan çıkarak açıklamada bulunan CHP milletvekili Tufan Köse, "Burada şuna bakmak gerekiyor. Burada bu saldırıyı düzenleyenler ve provokatörlerin ötesinde bu saldırıdan yararlanan o dönemin koşullarından faydalanan mevcut iktidar olmuştur. Arzu ettikleri Türkiye'yi terörize etmektir. Türkiye'de tek başına iktidar olmazsa ülke kan gölüne döner terör hortlar inisiyatifini hayata geçirmek istiyorlardı. Bunda da gördüğümüz kadarı ile başarılı oldular. Tek başlarına yeniden iktidara geldiler. Terörde ağlayan anaların gözyaşları da durmadı ve sönmedi. Bizim dileğimiz ülkemiz mutlu insanların ülkesi olsun" dedi.

Köse, "Bizde içerideki sanıklar, asıl faillerin provokatörlerin organize ettiği işe sonradan katılan şahıslara benziyor. Hiç kimse yaptığı eylemi sahiplenmiyor. Yürüyüş ötesinde bir şey bilmediklerini söylüyorlar, işin asıl failleri burada değil" diye konuştu.

İddianamenin okunmasıyla başlayan mahkeme süreci, sanıkların ifadelerinin alınmasıyla devam ediyor. - KIRŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Tufan Köse Kırşehir Türkiye Eylül Politika Güncel Haberler

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title