Haberi Paylaş

50 Suriyeliyi kaçak çalıştırdığını itiraf eden esnaftan olay sözler: Haftalık bin lira veriyorum, aç oldukları için mecbur çalışıyorlar

Güncel Haberler

Sokak röportajında yanında kaçak şekilde 50 Suriyeli çalıştırdığını açıkça söyleyen bir tekstilci sosyal medyada gündem oldu. "Peki neden Suriyeliler? Daha mı iyi biliyorlar işi?" sorusuna yanıt veren şahıs, Türklerin fazla para istediğini ve bu nedenle Suriyeli çalıştırdığını belirterek, "Bunlara haftalık bin lira veriyorum. Aç oldukları için, mecburiyetten çalışıyorlar. 'Yarın işe gelme' desem ağlarlar mesela. Türkler aç değil." dedi.

Ankara'da yapılan bir sokak röportajındaki diyalog sosyal medyada gündem oldu. Esnaf olduğunu belirten bir şahıs, kameralar karşısında kaçak şekilde 50 kadar Suriyeli çalıştırdığını söyledi.

Türklerin haftalık bin 500 TL ve sigorta istediğini belirten tekstilci, "Türkler çalışmıyor. İşi bilmediği halde bin 500 TL istiyorlar. Aylığa baktığında kaç para yapıyor. Ama ben bunlara haftalık bin lira veriyorum. Sabah 8'den akşam 19.00'a kadar çalışıyorlar. Cumartesi yarım gün." dedi.

Muhabirin "Peki neden Suriyeliler? Daha mı iyi biliyorlar işi?" sorusuna ise "Aç oldukları için, mecburiyetten. 'Yarın işe gelme' desem ağlarlar mesela. Türkler aç değil." yanıtını verdi.

Çevrede kendisine tepki gösterenlerle de tartışan işletmeci, o şahıslardan birinin lüks telefonunun fiyatını sordu. Telefonun fiyatını öğrenen şahıs daha sonra o kişinin sigara paketini alarak en iyi markayı satın aldığını belirtti. Tartışma etraftakilerin araya girmesiyle son buldu.

Öte yandan videonun gündem olmasının ardından sosyal medyadaki birçok kullanıcı tekstilcinin kaçak işçi çalıştırmasına ve bunu açıkça belirtmesine tepki gösterdi.

Türkiye Ankara Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (23)

Zulkarneyn :

herkes masa başı iş, 20000 tl maaş istiyor, kadınlar yattığı yerden zengin koca istiyor. O insanlar yaşadıkları sıkıntılar yüzünden hem en ağır işlerde çalışıp hem de az paraya sömürülüyor.

musa tosun:

Devletimiz çalışan mültecilere oturum hakkı vererek sgk giriş kayıtları yapması sgk'sız çalıştıranlara da ağır cezalar vermesi gerekir. bu şekilde devam ederse hem işsizlik artar hem de aç gözlü işverenler çoğalır.

Murat Kılıç:

İşveren olarak adam haklı. İstediğiniz kadar kızın Bizimkiler iş beğenmiyorlar. İnşaat ta 7 bin TL ye adam bulamıyoruz. Suriyelilere iftira atıp durmayın. Her söylenene inanmayın.Öyle bahsettiğiniz gibi yardım falan aldıkları yok. İş diye ağlıyorlar çalışmasalar aç kalırlar.

Tüm 23 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title