Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Abone Ol

Ottomanya Çocuk Dünyası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yetim ve engelli çocuklarla şehit çocuklarını ücretsiz ağırlayacak.

Ottomanya Çocuk Dünyası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yetim ve engelli çocuklarla şehit çocuklarını ücretsiz ağırlayacak.

Mall of İstanbul'daki Ottomanya Çocuk Dünyası'nda düzenlenen programda, Bağcılar Belediyesi bünyesindeki 29 engelli çocuktan oluşan mehter ekibi, Osmanlı marşlarını çaldı.

Ayrıca, şehzade ve sultan kıyafetleri giyen çocuklar tahta oturarak, söz hakkı aldı ve neler yapacaklarına ilişkin soruları yanıtladı.

Ottomanya Çocuk Dünyası Genel Müdürü Emre Demirci, yaptığı açıklamada, çocuklara tarihi eğlenerek öğrettiklerini söyledi.

Geçmiş döneme ait geleneksel sanatları modern dokunuşlarla sergilediklerini ifade eden Demirci, şöyle konuştu:

"İnteraktif oyunlarla benzersiz bir deneyim yaşatan Ottomanya'da, 23 Nisan haftası sebebiyle tüm şehit çocuklarına, engelli ve yetim çocuklara ücretsiz eğlence sunuyoruz. 23 Nisan onların bayramı. Bu nedenle eğlensinler, geçmişlerini tanısınlar, Osmanlıyı bilsinler istedik."

Demirci, hafta boyunca yetim ve engelli çocuklarla şehit çocuklarının etkinliklerden ücretsiz faydalanacağını belirterek, tüm çocukları Ottomanya'ya beklediklerini kaydetti.

Kaynak: AA / Güncel

Bağcılar Belediyesi Emre Demirci İstanbul 23 Nisan Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
title