Haberi Paylaş
2013 Red Bull Illume Birincileri Açıklandı!

2013 Red Bull Illume Birincileri Açıklandı!

Güncel Haberler

Dünyanın en büyük aksiyon sporları fotograf yarışmasının galipleri Hong Kong'da açıklandı.

Bekleyiş nihayet sona erdi. 2013 Red BullIllume'nin Genel Kategori Birincisi ile En İyi 10 kategori birincisi ve En İyi 50 finalist 29 Ağustos'ta Hong Kong'ta düzenlenen görkemli törende açıklandı.Alman fotoğrafçı Lorenz Holder bir snowboardcuyu dev bir uydu çanağının yanındayakaladığı dikkat çekici fotoğrafıyla Genel Kategori Birincisi seçildi. Birinciolan Holder Leica S fotoğraf makinesi ile Broncolor Move Outdoor Kit ve Sun Sniper'ı ödül olarak kazandı. Holder ayrıca Deneysel Kategori'nin de birincisi seçildi.

2013 Genel Kategori Birincisi LorenzHolder "En İyi 50'de yer alanfotoğrafların kalitesi olağanüstüydü, bu yüzden benim için birinci seçilmekbüyük bir onur oldu. Bu o kadar gerçekdışı geliyor ki, sindirmem birkaç gün alacak." dedi.

USA Today'in kıdemli fotoğraf editörü ve Red Bull Illume'nin 50 jüri üyesinden biri olan Jym Wilson ise şöyle konuştu: "Yetenekli fotoğrafçılar vardır, bir deüstün yetenekli fotoğrafçılar vardır. Burada bol bol yetenek gördüm amagerçekten üstün yetenekli fotoğrafçılar da gördüm. Bunlar yalnızca aksiyondeğil, aynı zamanda müthiş teknik ve sanatsal becerilere sahip fotoğrafçılar."

Diğer kategori birincileri Scott Serfas (Aydınlatma ), Daniel Vojt?ch (Yeni Yaratıcılık), Romina Amato (Enerji), Chris Burkard (Euh), Morgan Maassen (Leica ile Yaşam Tarzı), JeroenNieuwhuis (Yakın Çekim), Zakary Noyle(Sekans) and Samo Vidic (Kanatlar) oldu. Bütün kategori birincileri Leica X2, Broncolor Para 88 P Kit veçeşitli Sun Sniperlar kazandılar. Red Bull sporcularının seçtiği SporcularınTercihi Ödülü'nü ise dalga kümeleri arasında sohbet eden sörfçüleri su altındançeken Morgan Maassen kazandı.

Önde gelen yüzlerce fotoğrafçı veeditörün katıldığı Red Bull Illume Ödül Töreni gerçek bir aksiyon ve macerasporları fotoğrafçılığı kutlaması oldu. BMX düz arazi sporcuları Viki Gomez veMatthias Dandois'in nefes kesici performansları ile aydınlatılmış ejderha dansıgecenin en etkileyici anlarının yaşanmasını sağladı.

Daha sonra ödül alan 50 fotoğraf HongKong'un meşhur Yıldızlar Caddesi boyunca özel ışıklı kutularda görücüyeçıkarıldılar. Fotoğraflar önümüzdeki üç hafta boyunca ücretsiz olarakmeraklılarıyla bu sergide buluşacaklar. Muhteşem gece ışıklarıyla bilinen şehirHong Kong'a yaraşır biçimde, aydınlatmalı sergi yalnızca geceleri, 30Ağustos-15 Eylül tarihleri arası 20:00-23:00 saatlerinde açık olacak. Red BullIllume daha sonra ABD'ye gidecek, ardından önümüzdeki iki yıl boyunca benzersizbir gece sergisi şeklinde dünyanın çeşitli başkentlerini ve kültür merkezlerini dolaşacak.

Red Bull Illume'nin İlk 50 Fotoğrafçısı:

Genel Birinci: Lorenz Holder (GER), Oyun Alanı

Sporcuların Tercihi: Morgan Maassen (ABD), Leica ile Yaşam Tarzı

Aşağıda Kategori birincileri koyu yazılmıştır.

YAKIN ÇEKİM

(AUS) Stuart Gibson

(IRE) George Karbus

(NED) Jeroen Nieuwhuis

(SUI) Claudio Casanova

(USA) Morgan Maassen

YENİ YARATICILIK

(ARG) Juan Cruz Rabaglia

(CAN) Jussi Grznar

(CZE) Daniel Vojt?ch

(EST) Jaanus Ree

(GER) Lorenz Holder

ENERJİ

(CAN) Sterling Lorence

(FIN) Rami Hanafi

(SUI) Romina Amato

(SUI) David Carlier

(USA) Christian Pondella

LEICA İLE YAŞAM TARZI

(CAN) Jussi Grznar

(ESP) Ismael Ibañez Ruiz

(USA) Morgan Maassen

(USA) Theodore Van Orman

(USA) Jimmy Wilson

AYDINLATMA

(CAN) Scott Serfas

(CAN) Jody MacDonald

(SUI) Nicolas Jutzi

(USA) Clark Fyans

(USA) Ryan Taylor

RUH

(AUS) Stuart Gibson

(IRE) George Karbus

(POL) Rafal Meszka

(USA) Dave Lehl

(USA) Chris Burkard

OYUN ALANI

(AUS) Martin Lugger

(CAN) Paul Bride

(GER) Lorenz Holder

(ITA) Olaf Pignataro

(USA) Scott Dickerson

DENEYSEL

(AUT) Rainer Eder

(CAN) Ray Demski

(GER) Florian Breitenberger

(GER) Lorenz Holder

(SWE) Elias Kunosson

SEKANS

(CAN) Scott Serfas

(FRA) Vince Perraud

(GBR) Dan Carr

(USA) Blotto Gray

(USA) Zakary Noyle

KANATLAR

(AUS) Krystle Wright

(GRE) Dimitrios Kontizas

(SLO) Samo Vidic

(USA) Lucas Gilman

(USA) Benjamin Ginsberg

Kaynak: Bültenler / Güncel

Eric Holder Hong Kong Red Bull Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title