Haberi Paylaş

2013 Genç Bilim İnsanı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Güncel Haberler

2013 Genç Bilim İnsanı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen Genç Bilim İnsanı Ödülleri, ikinci kez sahiplerini buldu.

Ülkemizdeki genç bilim insanlarını yüreklendirmek amacıyla yapılan Genç Bilim İnsanı ödüllerine bu yıl, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Nihat Berker Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yavuz Coşkun destek verdi.

"2013 Genç Bilim İnsanı Ödülleri" Bilim Kahramanları Derneği tarafından Temel Bilimler ve Mühendislik alanlarına katkılarda bulunmuş, ülkemizde bu alanların gelişmesi ve görünürlüğünün artırılmasında öncü olmuş, 38 yaşını doldurmamış bilim insanlarına teşekkür etmek üzere düzenleniyor. Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülleri'ne, her yıl üç farklı üniversitenin rektörü destek veriyor.

"2013 Genç Bilim İnsanı Ödülleri" ikinci kez; 26 Mayıs 2014 tarihinde Sabancı Center Hacı Ömer Sabancı Konferans Salonu'nda; Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Nihat Berker Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yavuz Coşkun'u temsilen Dr.Metin Bedir ve Bilim Kahramanları Derneği'nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Altı şehir yedi üniversiteden sekiz bilim insanı ödüle layık bulundu

2013 Genç Bilim İnsanı Ödül Töreni süreci içinde yaklaşık 15.000 akademisyene erişen çağrı sonucu, 75 genç bilim insanı başvurdu. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; Temel Bilimler ve Mühendislik dallarında 6 şehir 7 üniversiteden 8 bilim insanı bilime katkıları, bilimin yaygınlaşmasına katkıları ve bilimin toplum yararına kullanılmasına katkı kategorilerinde ödüle layık bulundular.

Seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda ödüle layık bulunan bilim insanları şunlar: Prof. Dr. Özgür Barış Akan-Koç Üniversitesi, (Mühendislik) Arş. Gör. Bekir Akgöz-Akdeniz Üniversitesi, (Mühendislik) Doç. Dr. Yusuf Baran- İYTE (Temel Bilimler), Doç. Dr. Engin Deligöz-Aksaray Üniversitesi (Temel Bilimler), Doç. Dr. Seda Keskin Avcı-Koç Üniversitesi (Mühendislik), Doç. Dr. Duygu Özel Demiralp- Ankara Üniversitesi (Temel Bilimler), Doç. Dr. Ramazan Solmaz-Bingöl Üniversitesi (Temel Bilimler), Doç. Dr. Hüsnü Emrah Ünalan-ODTÜ (Mühendislik).

Bilim Kahramanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Habib, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Çok değerli 3 rektörümüzle ortak ev sahipliğini yaptığımız bu etkinliğin amacı bir taraftan genç bilim insanlarına kamuoyu önünde teşekkür etmek, onları yüreklendirmek, geleceğin genç bilim insanına ilham vermek, diğer taraftan toplumun tüm paydaşlarına bilimin birleştirici gücünü göstermek. Bu süreci birlikte yürüdüğümüz rektörlere, Seçici Kurul üyelerine, güvenip başvuran akademisyenlere, bilim insanlarına destek olmaya karar verip, nice destekçiye örnek olabilecek UBS'e, bu akşama katkıları için katkıları için Sabancı Vakfı ve Sabancı Holding'e katkıları için ne kadar teşekkür etsek azdır."

Kaynak: Bültenler / Güncel

Gaziantep Üniversitesi Sabancı Üniversitesi Mustafa Aydın Nihat Berker Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title