Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Gaziantep'deki Canlı Bomba Saldırısını Değerlendirdi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Gaziantep'deki Canlı Bomba Saldırısını Değerlendirdi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gaziantep’de dün akşam yaşanan canlı bomba saldırısını değerlendirerek “Kim bu örgütleri kullanarak Türkiye üzerinde bir oyun oynamaya çalışıyorsa, ameliyat yapmaya çalışıyorsa, Türkiye’ye bir istikamet vermeye çalışıyorlarsa bilsinler ki Türkiye’ye yön verecek bu millettir.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Gaziantep'deki Canlı Bomba Saldırısını Değerlendirdi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gaziantep'de dün akşam yaşanan canlı bomba saldırısını değerlendirerek "Kim bu örgütleri kullanarak Türkiye üzerinde bir oyun oynamaya çalışıyorsa, ameliyat yapmaya çalışıyorsa, Türkiye'ye bir istikamet vermeye çalışıyorlarsa bilsinler ki Türkiye'ye yön verecek bu millettir. Milletin dışında hiçbir güç bu devlete, bu millete istikamet çizemez" dedi.

Çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulunmak üzere Artvin'in Şavşat ilçesine gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, geceyi Şavşat'ta geçirdikten sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı 300 yıllık bir evin aynısı olarak yapılmış olan Şavşat Evi'nde kahvaltı yaptı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'ye Artvin Valisi Muhterem İnce, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İzmit Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Sedat Demir ve yetkililer eşlik etti. Bakan Bülent Tüfenkci ve beraberindekiler kahvaltı sonrası Şavşat AK Parti İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.

Şavşat esnafını gezerek sorunlarını dinleyen Bakan Tüfenkçi, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Şavşat Kaymakamlığı'nı ve Şavşat Belediyesi'ni de ziyaret eden Bakan Tüfenkçi daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısı ile ilgili konuşan Bakan Tüfenkci "Bir terör örgütünden bir başka bir terör örgütüne iş ihale edilmiş gibi Türkiye'ye bir saldırı halindeler. Ben inanıyorum ki Türk devleti, Türk Milleti güçlüdür. İşin üzerine topyekün ve çok dikkatli giden bir hükümetimiz var. Bu hainlerin yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır. Önemli olan bu saldırıları gerçekleştirmeden önlemektir. Bunun içinde istihbaratımız ve güvenlik güçlerimiz gerekli tedbirleri alıyorlar. Burada şuna dikkat etmek gerekir. Birileri Türkiye'ye saldırıyorsa Türkiye'nin ekonomisini çökertmeye çalışıyorsa, insanların hayatlarına kast etmeye çalışıyorsa biz Türk milleti olarak her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde olarak, her zamankinden daha fazla çalışarak bu terör örgütlerinin kaynağını kazımaya devam edeceğiz. Burada şunu da ifade etmek gerekir. Kim bu örgütleri kullanarak Türkiye üzerinde bir oyun oynamaya çalışıyorsa, ameliyat yapmaya çalışıyorsa, Türkiye'ye bir istikamet vermeye çalışıyorlarsa bilsinler ki Türkiye'ye yön verecek bu millettir. Milletin dışında hiçbir güç bu devlete bu millete istikamet çizemez. İstikamet çizmesi gerekiyorsa 15 Temmuz akşamı göğsünü kurşunlardan sakındırmayan o tankların altına yatanlar 27 gün kesintisiz demokrasi nöbeti tutan bu insanlar istikamet çizebilir. Terörle hiçbir yere varılamayacağını herkesin bilmesi gerekir" diye konuştu.

Sarp Sınır Kapısı ile ilgili bir soruya da Bakan Tüfenkci "Sarp Sınır Kapısı'nın yeniden yapılandırılması gerekliliğini ifade ediyoruz. Organize bir çalışma ile orada modern bir sınır kapısı inşa edeceğiz. İnşallah 8 Eylül'de bunun ihalesini gerçekleştireceğiz. En kısa sürede de inşaatını bitirip Türkiye'nin bir gülen yüzü olarak halkımızın hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı.

İlçedeki incelemelerini tamamlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ankara'ya gitmek üzere ilçeden ayrıldı. - ARTVİN

Kaynak: İHA