Grozni Haberleri

Grozni haber, Grozni son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grozni - 03.05.2021
Tarih jeopolitik bir enstrüman haline getirilirse
[Grozni ve İstanbul'da yaşayan araştırmacı gazeteci Saslanbek İsaev Rusya, Kafkasya ve Türkiye ilişkileri alanında uzmanlaşmıştır] "Görüş" başlığıyla yayımlanan makalelerdeki fikirler yazarına aittir ve Anadolu Ajansı'nın editöryel politikasını yansıtmayabilir.
Grozni - 08.04.2021
Sakarya'da kurulan merkezde kadınların ürettiği ürünler yurt içi ve dışına pazarlanıyor
İnternet üzerinden satışımızı sürdürüyoruz. Türkiye'nin her bir noktasına mal gönderiyoruz. Özellikle salgın döneminde vatandaşlarımızın daha sağlıklı daha güvenilir gıdaya ulaşmasını Geyve olarak sağlamış bulunduk. Kullandığımız tüm ürünler birinci kalite. Katkı maddesi ve boya kesinlikle kullanmıyoruz. Ürünlerimizi, vatandaşımızın evlerinde yaptığı eski sistemle yapıyoruz." "Yurt dışına mal göndermeye devam edeceğiz" Kaya, "Geyva" markasını kurarken Türkiye'nin yanı sıra dünyaya mal satma amacıyla hareket ettiklerini belirterek, "Geçenlerde Çeçenistan Grozni'ye ve Almanya Stuttgart'a mal gönderdik.
Grozni - 18.02.2021
Rus hava yolu şirketi Utair, Mahaçkale-İstanbul uçuşlarına başladı
İGA İstanbul Airport'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Rus hava yolu şirketi UTairAvia ile Grozni'den sonra yeni bağlantı noktamız Mahaçkale.
Grozni - 05.01.2021
Karabağ'da kim kazandı?
[Grozni ve İstanbul'da yaşayan araştırmacı gazeteci Saslanbek İsaev Rusya, Kafkasya ve Türkiye ilişkileri alanında uzmanlaşmıştır] "Görüş" başlığıyla yayımlanan makalelerdeki fikirler yazarına aittir ve Anadolu Ajansı'nın editöryel politikasını yansıtmayabilir.
Grozni - 16.10.2020
Pegasus'tan 9 Euro+ vergilerle dış hat bilet kampanyası
Pegasus Hava Yolları, 2021 İlkbahar-Yaz sezonunda bazı dış hat uçuşları için bilet kampanyası başlattı.
Grozni - 19.08.2020
Pegasus Eylül ayı uçuş listesini duyurdu
Pegasus Havayolları, Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan yurt dışı uçuşlarını duyurdu. Bu kapsamda, 1 Eylül itibariyle; Birleşik Arap Emirlikleri –  Dubai, Gürcistan – Tiflis, İran – Tahran, Irak – Bağdat, Erbil, Rusya – Grozni, Krasnodar'a, 2 Eylül itibariyle; Ürdün – Amman'a, 3 Eylül itibariyle; Yunanistan – Atina, Rusya – Mineralnye Vody'a, 9 Eylül itibariyle; Fas – Kazablanka'a, 11 Eylül itibariyle; Suudi Arabistan – Cidde, Dammam'a, 12 Eylül itibariyle; Suudi Arabistan – Riyad'a, 16 Eylül itibariyle; Bahreyn'e, 17 Eylül itibariyle; Kuveyt'e, 25 Eylül itibariyle ise Pakistan – Karaçi'ye uçuş gerçekleştirecek.
Grozni - 26.07.2020
Haftanın tarihine bakış
1995- Çeçenistan ve Rusya arasındaki savaşa son veren bir dizi anlaşma Grozni'de imzalandı.
Grozni - 17.07.2020
Pegasus, Ağustos'ta Rusya dahil 17 ülkeye daha uçuş gerçekleştirecek
Buna göre 1 Ağustos'ta Gürcistan'da Tiflis'e, İran'da Tahran'a, Irak'ta Bağdat ve Erbil'e, Katar'da Doha'ya, Kırgızistan'da Bişkek'e, Mısır'da Hurgada ve Şarm El Şeyh'e, Rusya'da Moskova, Krasnodar, Grozni ve Mineralny Vody ile Kuveyt'e uçuşlar başlayacak.
Grozni - 17.07.2020
Pegasus, Ağustos ayı uçuş listesini açıkladı
Pegasus Havayolları normalleşme adımlarının atılmasının ardından 11 Haziran yurt dışı uçuşlarını başlattı. Pegasus Havayolları Ağustos ayı itibariyle uçuşlarına yeni noktalar ekledi. Resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre Pegasus Havayolları, 1 Ağustos itibariyle; Gürcistan – Tiflis, İran – Tahran, Irak – Bağdat, Erbil, Katar- Doha, Kırgızistan – Bişkek, Kuveyt, Mısır – Hurgada, Şarm El Şeyh, Rusya – Moskova, Krasnodar, Grozni, Mineralny Vody'a, 2 Ağustos itibariyle; Almanya – Hannover, İsviçre – Cenevre'ye,10 Ağustos itibariyle; Fas – Kazablanka'ya, 15 Ağustos itibariyle; Çekya – Prag, Fransa – Marsilya, İtalya- Roma, İspanya – Barselona, Madrid, Macaristan – Budapeşte, Romanya – Bükreş, Suudi Arabistan – Cidde, Riyad'a sefer düzenleyecek.
Grozni - 24.06.2020
Libya ve Yemen'de başarısız olan BAE, aynı politikalarını sürdürecek mi?
İslami hareketlerin benimsediği geleneksel din anlayışının karşısına yeni bir İslami anlayış koyma çabası içine de giren BAE, bu kapsamda 2016 yılında Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin başkenti Grozni'de Ezher Kurumu ve Rusya ile iş birliği içinde bir konferans düzenledi.
Grozni - 22.04.2020
Kadirov'un virüs çıkışı Putin'le ilişkileri geriyor
Dünyayı saran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını Rusya'da Türkiye'den iki hafta sonra görüldü.
Grozni - 06.04.2020
Rusya'nın Libya politikası
Bununla birlikte, 2015 sonrasında Rusya'nın Orta Doğu politikasında yeni bir aktör daha ortaya çıkmıştır. Bu tarihten sonra Putin yönetimi özellikle Suriye, Libya ve BAE başta olmak üzere bütün Orta Doğu ülkeleriyle olan ilişkilerinde, Rusya Federasyonu içinde yaşayan çeşitli Müslüman unsurları aktif olarak kullanmaya başladı. Moskova'nın bu yeni "paralel diplomasisinin" başında ise hiç şüphesiz Ramazan Kadirov yönetimi geliyor. Günümüzde Kadirov, Rusya'daki özerk cumhuriyetlerin cumhurbaşkanları arasında resmi olarak Orta Doğu temsilcisi olan tek yöneticidir. Aynı şekilde, Rusya'nın Libya Temas Grubu Başkanı olan Lev Dengov'un da Kadirov'a yakın bir isim olduğu biliniyor. Bu bağlamda Moskova, Orta Doğu politikasında Kadirov faktörünü iyi kullanıyor. Örneğin Eylül 2017'de Moskova'da Rusya Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı, Libya Ulusal Ordusu sözcüsü Ahmed el-Mismari ile temaslarda bulunurken, aynı günlerde Kadirov, Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Ahmed Muaytik ile görüşmeler düzenlemişti.
Grozni - 06.03.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Türkiye-Bosna Hersek Gazeteciler Buluşması'nda konuştu...
"İdlib de aynı Saraybosna gibi Grozni gibi Srebrenitsa gibi olacaktı" Rusya'da dün imzalanan ateşkese de değinen Kurtulmuş, Türkiye'nin başından beri söylediği "Suriye'de sorunun çözümü silahla, çatışmayla, askeri değil, siyasidir.
Grozni - 07.02.2020
Çeçenistan'da eşcinsel erkeklere işkenceyi ortaya çıkartan Rus gazeteci dövüldü
Eşcinsel erkeklerin kaçırılıp, işkenceden geçirildiklerini ifşa eden tanınmış Rus gazeteci ve avukat Yelena Milaşina, başkent Grozni'de kaldığı otelde bir çete tarafından dövüldüğünü duyurdu.
Grozni - 05.11.2019
Yeni dünya du¨zenin ilk kilometre taşı: Barıs¸ Pınarı
Türkiye'nin Suriye sınırında güvenli bölge oluşturmak için attığı adım dünyada yeni düzenin ilk kilometre taşı oldu.
Grozni - 20.09.2019
Rusya'da alışveriş merkezinde büyük yangın
Yangın, başkent Grozni'de yer alan 'Grand Park' alışveriş merkezinin ilk katındaki dükkanlardan birinde çıktı.
Grozni - 09.08.2019
Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin iktidarda 20. yılını doldurdu; görevde en uzun kalan 2. lider oldu
Boris Yeltsin 31 Aralık 1999'da devlet başkanlığından istifa ettiğinde Putin'in başbakanlık koltuğundaki beşinci ayı henüz tamamlamamıştı. 26 Mart 2000'de gerçekleşen seçimde Putin ilk turda Rusya devlet başkanı seçildi. Politikacının henüz başbakan iken popülaritesinin artmasında Çeçen mücadelesi önemli rol oynadı. Çeçen isyancıların Eylül 1999'da Rus yerleşim birimlerine düzenlediği saldırılardan sonra eski bir KGB ajanı olan Putin, "Teröristleri her yerde öldüreceğiz!" söylemiyle destek topladı. Çeçenistan'la mücadelede Putin'in bizzat görev aldığı haberleri yayıldı. Kremlin, Çeçenistan'ın başkenti Grozni'ye yapılan operasyonlarda Putin'in bizzat kendisinin Su-27 jetini kullandığını duyurdu.
Grozni - 01.08.2019
Cumhuriyet Kupası'na doğru
Cumhuriyet Kupası ilk kez 2012-2013 sezonunda ülke dışında oynanmış, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un daveti üzerine Çeçenistan'ın Terek Grozni takımı ile Demir Grup Sivasspor, Ahmad Arena Stadı'nda karşı karşıya gelmişti.
Grozni - 01.08.2019
Sivasspor, Cumhuriyet Kupası'nda Fenerbahçe'yle karşılaşacak
Cumhuriyet Kupası ilk kez 2012-2013 sezonunda ülke dışında oynanmış, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un daveti üzerine Çeçenistan'ın Terek Grozni takımı ile Sivasspor, Ahmad Arena Stadı'nda karşı karşıya gelmişti.
Grozni - 28.07.2019
Haftanın tarihine bakış
1995- Çeçenistan ve Rusya arasındaki savaşa son veren bir dizi anlaşma Grozni'de imzalandı.
Grozni - 15.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 4
SERGİDEKİ HEYKELLER Mustafa Kemal Atatürk (2 adet), Latife Hanım, Alparslan, Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan, Fuzuli, Farabi, Timurlenk, Cengizhan, Yunus Emre, Mevlana Celaleddini Rumi, İbn-i Sina, Mimar Sinan, Nazım Hikmet, Fazıl Say, Zeki Müren, Rauf Denktaş, Levent Kırca, Haldun Dormen, Recep Tayyip Erdoğan, Vladimir Putin, Mihail Gorbaçov, Çar 2. Aleksandr, İvan Grozni (Korkunç İvan), Çar 1.
Grozni - 23.02.2019
Çeçen-İnguş Sürgünü'nün 75. Yılı
İkinci Dünya Savaşı'nın ilk aylarında Sovyetler Birliği'ne karşı saldırıya geçen Almanlar, düşmanının gıda ve enerji ikmalini engelleyerek savaşı kendileri için kolaylaştırmayı planlıyordu. Bunun için Almanların ilk hedeflerinden biri Kafkaslardaki enerji yatakları oldu. Kafkasya'daki petrol üretim bölgelerine sahip olmayı amaçlayan Almanlar, Sovyetler Birliği'nin Azerbaycan'dan sonraki en zengin petrol rezervlerine sahip Çeçenistan'ın Grozni petrol bölgesini ele geçirmek için harekete geçti.
Grozni - 31.01.2019
Görüş - Geç Kalmış Bir Barış: Rusya-Japonya
[Grozni ve İstanbul'da yaşayan araştırmacı gazeteci Saslanbek İsaev, Rusya, Kafkasya ve Türkiye ilişkileri alanında uzmanlaşmıştır] "Görüş" başlığıyla yayımlanan makalelerdeki fikirler yazarına aittir ve Anadolu Ajansı'nın editöryel politikasını yansıtmayabilir.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Grozni Haber, Grozni Son Dakika Haberleri - Haberler - Grozni haber sayfamızda Grozni haberleri okuyabilir, Grozni son dakika haberleri ve güncel Grozni gelişmelerini görebilirsiniz. Tarih jeopolitik bir enstrüman haline getirilirse.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 15:16:56. #1.16#

title