Gönüllü Gençlerden Kocagür Okuluna Sihirli Dokunuş

Gönüllü Gençlerden Kocagür Okuluna Sihirli Dokunuş

Gönüllü Gençlerden Kocagür Okuluna Sihirli Dokunuş
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Aydın Toplum Gönüllüleri Vakfı, Aydın’ın Efeler ilçesi Kocagür Mahallesi’ndeki Roman çocuklarının eğitim aldığı okulda fiziksel şartları iyileştirme çalışması yaptı.

Aydın Toplum Gönüllüleri Vakfı, Aydın'ın Efeler ilçesi Kocagür Mahallesi'ndeki Roman çocuklarının eğitim aldığı okulda fiziksel şartları iyileştirme çalışması yaptı.

Toplum Gönüllüleri Vakfı 'Sağlıklı Gençlik Hareketi' programı kapsamında Aydın'daki gönüllü gençlerle belirlemiş oldukları ihtiyaç sahibi okulların fiziki iyileştirmesini yapıyor. Vakıf son olarak Efeler ilçesi Kocagür Mahallesi'nde bulunan Kocagür İlk ve Ortaokulu'nda çalışma yaptı. Efeler Belediyesi'nin boya ve malzeme desteği verdiği gençler, okulun bahçesindeki spor alanlarını, korkulukları, duvarları, bankları ve okulun içerisindeki duvarları boyayarak okula yeni bir çehre kazandırdı. Okul öğrencilerinin de ağabey ve ablalarına yardım ederek okullarının güzelleşmesine katkıda bulundu.

Projenin iki ayağı bulunduğunu ifade eden Proje Koordinatörü Ozan Karaçam, "Projemizin iki ayağı bulunmaktadır. 50 tane toplum gönüllüsü arkadaşımız ile birlikte okulun içerisini ve bahçesini fiziki olarak iyileştirilmesini gerçekleştirdik. Okul genelindeki boyama çalışmalarının ardından belirlenen 4 konuda sağlık atölyesi gerçekleştirerek öğrencilere sağlık konusunda bilgiler verildi" dedi.

Proje Eş Sorumlusu Muhammed Ali Akkoyun, "Efeler Belediyesi ve esnaflarımızdan aldığımız destek ile okulun tadilatını ve çeşitli resimlendirme çalışmalarını yapıyoruz. Amacımız çocukların daha verimli bir eğitim alabilecekleri ortam oluşturarak, kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlamak. Proje kapsamında bazı atölye çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımızın hedefi sağlıklı yaşama dair çocukları bilgilendirmek. Bizler, gençlerin gücü ve yerelin desteği ile iş üretiyoruz. Gençlerin çoğu üniversite öğrencileri. Derslerinden ve kendi özel zamanlarından vakit ayırarak bizlerle birlikte okulları yeniliyorlar. Burası Romanların yaşadığı mahalle ve dezavantajlı bir bölge. Bundan dolayı da çocukların okulu terk oranı çok yüksek. Yaptığımız bu etkinliklerle bu oranı minimal seviyeye indirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Aydın'ın en şanslı okullardan birinin kendi okulu olduğun vurgulayan Kocagür İlkokulu Müdürü Zafer Çelik ise, "Aydın'da proje yapmak ve yardımda bulunmak isteyen vatandaşların aklına ilk gelen okulun bizim okul olması bizleri mutlu ediyor. Buradaki çocukların ilgiye ve sevgiye ihtiyacı var. Efeler Belediyesi tarafından gençlerimize boya ve malzeme desteği verildi. Gençlik gezmedi, eğlenmedi ve okulumuzu güzelleştirdiler. Başta Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan olmak üzere projede emeği geçen tüm gençlerimize teşekkür ediyorum.

Üniversite öğrencilerinden Hatice Çokakoğlu ise, "Öğrencilerle birlikte mutlu ve eğlenceli bir şekilde okulu boyadık. Bilindiği gibi çocuklar geleceğimizdir, biz de çocukların geleceğinde bir dokunuş olsun istiyoruz" ifadelerini kullandı. - AYDIN

Gönüllü Gençlerden Kocagür Okuluna Sihirli Dokunuş
Gönüllü Gençlerden Kocagür Okuluna Sihirli Dokunuş
Gönüllü Gençlerden Kocagür Okuluna Sihirli Dokunuş

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title