Gömeç'te Öğrenciler Zeytin Hasadı Yaptı

Gömeç'te Öğrenciler Zeytin Hasadı Yaptı

Gömeç'te Öğrenciler Zeytin Hasadı Yaptı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde, 6 Eylül Çok Programlı Anadolu Lisesi (Ç.P.A.L.) öğrencileri Zeytin Hasadının yapıldığı zeytinliklere giderek hasat yapılışını inceleyerek; zeytin ve zeytinyağının faydaları, zeytinin evreleri, kaliteli hasat, kaliteli zeytinyağı, modern tarım hakkında bilgiler aldılar.

Balıkesir'in Gömeç ilçesinde, 6 Eylül Çok Programlı Anadolu Lisesi (Ç.P.A.L.) öğrencileri Zeytin Hasadının yapıldığı zeytinliklere giderek hasat yapılışını inceleyerek; zeytin ve zeytinyağının faydaları, zeytinin evreleri, kaliteli hasat, kaliteli zeytinyağı, modern tarım hakkında bilgiler aldılar.

6 Eylül Ç.P.A.L tarafından yapılan organizasyona İlçe Kaymakamı Cumhur Duran, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serap Özer ile Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Hasat Yapılan zeytinlikte çiftçilerle sohbet eden Kaymakam Cumhur Duran zeytin ve zeytinyağı hakkında bilgiler aldı.

Öğrenciler hasat yapılışını yerinde görme fırsatı bulurken, merak ettiklerini de çiftçilere sordukları gözlendi.

Hasada katılan öğrenciler daha sonra Zeytin ve Zeytinyağı ana temalı ürünlerle piknik yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serap Özer'de daha önce müdürlük yaptığı okulun öğrencileri ile katıldığı etkinlikte öğrencilerle sohbet edip hasret gidermeyi ihmal etmedi. - BALIKESİR

Gömeç'te Öğrenciler Zeytin Hasadı Yaptı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title