Gökhan Özen: Kızıma Hep Nazar Duası Okuyorum - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Gökhan Özen: Kızıma Hep Nazar Duası Okuyorum

Sabah.com.tr - Haberler | Magazin
Gökhan Özen: Kızıma Hep Nazar Duası Okuyorum

Gökhan Özen kızı Ada'ya duyduğu aşkı her defasında dile getiriyor.

Üçyıl önce, eski CHP milletvekili Mehmet Sevigen'in kızı Selen Sevigen ile evlenen Gökhan Özen'in mutlu evliliği, kızları Ada Deren'in doğumuyla taçlandı. Ünlü şarkıcı, geçen Temmuz ayında dünyaya gelen kızıyla ilk kez Babalar Günü'nü kutluyor. Bu heyecanını GÜNAYDIN ile paylaşan Özen, baba olmayı ve Ada Deren ile ilgili hayallerini anlattı...

Evlilik, mesleğinizi nasıl etkiledi?

Her zaman olduğu gibi üretmeye devam ediyorum. Yepyeni bir albüm çıkardım; 'Budala' isimli parçamız çok beğenildi. Şimdi sıra ikinci klipte... Üretme süreci benim için bitmiyor. Şu aralar diğer sanatçı arkadaşlarım için de yepyeni şarkılar yazıyorum.

ONU İLK GÖRDÜĞÜMDE AŞIK OLDUM

Babaların kız çocuklarıyla iletişimi farklıdır. Sizin Ada Deren ile nasıl bir ilişkiniz var?

Benim için önemli olan; Ada'yı kendi ayakları üzerinde duran, güçlü bir birey olarak yetiştirmek. Elbette her ihtiyacı olduğu an yanında olacağım. Yaslanacağı, destek alacağı kişi hep ben olacağım fakat kendi kararlarını alması ve topluma örnek bir birey olması en büyük arzum. Alacağı eğitim ve seçeceği branş için de ona sonuna kadar desteğimi vereceğim.

Babalık duygusu sonradan oluşur derler. Sizin için süreç nasıl gelişti?

Bende ilk anda oluştu diyebilirim. Bunun başlıca sebebi; doğuma girip onun hayata gözlerini açtığı anlara şahit olmam olabilir. Canımdan bir parça olarak onu ilk gördüğümde Ada Deren'e aşık oldum. Allah'ın bu büyük mucizesine duyarsız kalmak mümkün değil. Onunla daha fazla zaman geçirdikçe de bu duygum katlanarak artıyor.

KEŞKE STÜDYOYA GÖTÜREBİLSEM

Kızınızla bir gününüz nasıl geçiyor?

Ben şanslı bir babayım. Sabahları erkenden işe gitme zorunluluğum olmadığı için, kızımın uyandığı saatlerde onunla uzun uzun oynayabiliyorum. Hatta bazen tüm gün evde onunla vakit geçirme lüksünü de kullanıyorum. Elimde olsa stüdyoya giderken Ada'yı da yanımda götürürüm ama maalesef bunun için biraz daha büyümesini bekleyeceğim.

Ada Deren, 1 yaşında. Sizce müziğe yatkınlığı var mı?

Ada, müziğe çok ilgili... Altıncı aydan itibaren 'shaker' sallayan bir bebek olarak kulağı ve ritim duygusu şaşılacak derecede iyi diyebilirim. Biraz büyüdükten sonra yaptığım ritimlere karışırsa hiç şaşırmam. Ben kızımın alabileceği en yüksek eğitimi almasını isterim.

Kızınıza şarkılarınızı dinletiyor musunuz?

'Budala' parçamı, anne karnından beri dinliyordu. Şimdi klibi TV'de gördüğü an dikkat kesiliyor, ağlasa bile susuyor. 'Budala'ya özel bir dansı bile var.

Ada daha çok kime benziyor?

Huyu bana, gülüşü ise annesine benziyor.

Babalar Günü'nde babalar ve çocukları için mesajınız var mı?

İstediği halde eğitim göremeyen birçok genç ve çocuk var. Ben ülkemde tüm gençlerin din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin istediği eğitimi almasını diliyorum. Bir çocuk yapmak kolay ama zor olan; onu en iyi şekilde yetiştirmek, iyi bir birey olarak vatanımıza kazandırmaktır. Hiçbir çocuk eğitim ve öğrenim hakkından mahrum bırakılmamalı. Şu son günler gösterdi ki; ülkemizin refahı için aydın ve eğitimli gençlere ihtiyacımız var.

KOMİK VE EĞLENCELİ BİR BABA OLDUM

Kızınızı kıskanıyor musunuz?

Senede bir fotoğraf paylaşmamdan anlaşılıyor ki; Ada'yı gözümden bile sakınıyorum. Fazla sevgi beraberinde biraz paranoyayı da getiriyor. Ona her baktığımda nazar duası okuyorum.

Sizce nasıl bir baba oldunuz?

Şu ana kadar komik ve eğlenceli bir babayım. Biraz evhamlıyım tabii... Geceleri kalkıp üzerini açtı mı diye baktığım çok oluyor. Bana söylenenlerin aksine, baba olmak korkulacak bir şey değil. Elbette getirdiği sorumluluklar var ama insan bunları sevgiyle yapıyor. Kendi babamın da Babalar Günü'nü kutlarım.

Siz baba olduktan sonra Babalar Günü'nün sizin için önemi ne oldu? Bu daha ilk Babalar Günü'm...

Açıkçası şu an bu sorunun cevabını bilemiyorum; bunu seneye anlayacağım herhalde...

Kızınızla ilgili en büyük hayaliniz nedir?

Öncelikle iyi bir insan olmasını istiyorum. Onun dışında hayatı seven, bol bol gülen, spor yapan, mutlu ve sağlıklı yaşayan, insansever, vatansever, hayırsever, hayvansever, sevgi dolu bir birey olmasını diliyorum.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Sabah.com.tr - Magazin Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title