Göbeklitepe'de ortaya çıkan ve ansızın kaybolan metal blok dünya basınında geniş yankı uyandırdı: Uzaylılar Anadolu'da

Göbeklitepe'de ortaya çıkan ve ansızın kaybolan metal blok dünya basınında geniş yankı uyandırdı: Uzaylılar Anadolu'da

Anadolu Ajansı / Hakan Çopur - Haberler | Güncel

Şanlıurfa'da Göbeklitepe yakınlarında ortaya çıkan ve bu sabah geldiği gibi gizemli bir şekilde ortadan kaybolan metal blok dünya basınında geniş yer buldu. Alman Süddeutsche Zeitung gazetesi haberi "Uzaylılar Anadolu'da" başlığıyla verirken, Avrupa basınında çok sayıda gazete ve haber sitesi de AP'nin Göbeklitepe haberine yer verdi.

Kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta, Göbeklitepe Ören Yeri yakınlarındaki Örencik Mahallesi'nde yer alan tarlada, 5 Şubat Cuma günü bulunan metal blok ilgi odağı oldu.

"METAL BLOK ASKERLER TARAFINDAN KORUNUYOR"

Amerikan medyası, Şanlıurfa'daki metal blok haberlerine geniş yer ayırırken, New York Times (NYT) gazetesi, haberi "Türkiye'de bir monolit ortaya çıktı" başlığıyla duyurdu. Gazetede, metal blokun askerler tarafından korunmaya alındığı belirtilirken, Kasım ve Aralık 2020'de önce ABD'nin Utah eyaletinde ardından California eyaletinde ve daha sonra da Romanya'da benzer metal blokların görüldüğü vurgulandı. Haberde, monolitin üzerinde Göktürk alfabesiyle "Gökyüzüne bak, ayı gör" ifadesinin yazıldığına da atıf yapıldı.

Göbeklitepe'de ortaya çıkan metal blok dünya basınında geniş yankı uyandırdı: Uzaylılar Anadolu'da

GÖBEKLİTEPE'NİN TARİHİ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Reuters ajansı, haberle ilgili özel bir video hazırlarken, videonun tanıtımında, "UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve Türkiye'deki kadim bir tapınak olan Göbeklitepe'deki gizemli monolit, halkın ilgisini çekiyor." ifadelerine yer verdi.

Associated Press (AP) haber ajansı, metal blok haberini, "Gizemli Monolit, Türkiye'deki Dünya Mirası Bölgesinde Ortaya Çıktı" başlığıyla verirken, haberde Göbeklitepe'nin tarihi önemine dikkat çekildi. Metal blokun etrafındaki askerlerle fotoğrafının kullanıldığı haberde, son dönemde dünyanın başka ülkelerinde de benzer monolitlerin ortaya çıktığına işaret edildi.

Fox News, Bloomberg, Washington Post, USA Today ve Yahoo News gibi çok sayıda televizyon, gazete ve haber sitesi de AP'nin Göbeklitepe haberini kullanırken, önceki monolitlerden farklı olarak bu sefer metal blokun korunduğu ve üzerinde yazılar olduğuna vurgu yapıldı.

Göbeklitepe'de ortaya çıkan metal blok dünya basınında geniş yankı uyandırdı: Uzaylılar Anadolu'da

"BAŞKA ÜLKELERDE DE GÖRÜLDÜ VE ORTADAN KAYBOLDU"

Metal monolite, Avrupa basını da ilgi gösterdi. Alman Süddeutsche Zeitung gazetesi, haberi, "Uzaylılar Anadolu'da" başlığıyla verirken, Göbeklitepe'nin "Türkiye'nin Stonehenge'i" olduğu belirtildi. Haberde, bazı yorumcuların bu tür metal blokların "uzaylıların işi" olup olmadığını sorguladığı değerlendirmesine yer verildi.

Rheinische Post gazetesi de "Göbekli Tepe Yakınlarında Bulunan Gizemli Monolit" başlığıyla verdiği haberinde metal blokta "Gökyüzüne bak, ayı gör" ifadesinin yazılı olduğu, bu tür monolitlerin başka ülkelerde de görüldükleri ve ortadan kayboldukları belirtildi.

ORTAYA ÇIKAN SON TUHAF DİKİLİTAŞ

Fransız CNews kanalı, "Yeni Gizemli Bir Monolit Türkiye'de Ortaya Çıktı" başlığıyla verdiği haberde, metal blokun kaynağının yetkililer tarafından araştırıldığı aktarıldı.

Rus haber ajansı Sputnik de Fransızca sitesinde, olayı, "Türkiye'de Üzerinde Yazıt Bulunan Dikili Metal Blok Ortaya Çıktı" başlığıyla gördü.

The Daily Mail'de "Gizemli Monolit Türkiye'de Ortaya Çıktı ve Güvenlik Güçleri Tarafından Korunuyor" başlığıyla yer alan haberde, 3 metrelik metal yapının ansızın ortaya çıkan son tuhaf dikilitaş olduğu belirtildi. Avrupa basınında çok sayıda gazete ve haber sitesi de AP'nin Göbeklitepe haberine yer verdi.

Göbeklitepe'de ortaya çıkan metal blok dünya basınında geniş yankı uyandırdı: Uzaylılar Anadolu'da

BU SABAH GELDİĞİ GİBİ GİZEMLİ BİR ŞEKİLDE ORTADAN KAYBOLDU

Şanlıurfa'da, Göbeklitepe yakınlarındaki tarlada yaklaşık 4 gün önce toprağa saplı halde bulunan metal bloğu görmek için alana giden vatandaşlar monolitin yerinde olmadığını gördü. Metal bloğun kim ya da kimler tarafından dikilip, yine ne şekilde kaldırıldığına dair şu ana kadar herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

KİM DİKTİ KİM KALDIRDI BİLİNMİYOR

Bloğun kim veya kimler tarafından dikilip, yine ne şekilde kaldırıldığına dair şu ana kadar herhangi bir bilgiye ulaşılamadığı öğrenildi.

Göbeklitepe'de ortaya çıkan ve ansızın kaybolan metal blok dünya basınında geniş yankı uyandırdı: Uzaylılar Anadolu'da

Kaynak: Anadolu Ajansı / Hakan Çopur

Haber Yorumları (57)
SİZDEN BİRİ: BİLİYORDUM, BİLİYORDUM, BİLİYORDUM!. . . . REKLAM OLDUĞUNU BİLİYORDUM… GÖBEKLİTEPE ‘NİN, ŞANLIURFA ‘NIN, TÜRKİYE ‘NİN REKLAMININ BEDAVA OLACAĞINI BİLİYORDUM…. DÜNYADA SES GETİRECEĞİNİ BİLİYORDUM!. . . BİLİYORDUM, BİLİYORDUM AMA BÖYLE HEMENCECİK KALDIRILACAĞINI BİLMİYORDUM…
BOSTANCI KAPLANI: Van gölünde de canavar var uzaylılar salmış. Dedemin köyünde de uzay istasyonu kapısı var eskiden taa Osmanlı zamanında buradan Mars uzaylıları için pilav kaynatır kuzu keserlermiş.. Şimdi küstüler gelmiyorlar, muhtara kızmışlar. Muhtarın oğlu uzaylının kızını kaçırmış..Zühre teyze var uzaylı 32 tane torunu var alzheimer oldu.
02: sizce neden göbekli tepe
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Göbeklitepe'de ortaya çıkan ve ansızın kaybolan metal blok dünya basınında geniş yankı uyandırdı: Uzaylılar Anadolu'da - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 17:15:32. #1.16#
title