Haberler

Kıyıköy, Taksim metrosunda fotoğraflarla anlatılıyor

Güncelleme:

Kıyıköy, Taksim metrosunda fotoğraflarla anlatılıyor Kıyıköylülerin gözünden Kıyıköy Taksim metrosundaİSTANBUL - Kırklareli'nin sahil beldesi Kıyıköy'ün doğal ve tarihi güzellikleri, bölge sakinlerinin objektifine yansıdığı haliyle İstanbul'da görücüye çıktı.

Kıyıköy, Taksim metrosunda fotoğraflarla anlatılıyor

Kıyıköylülerin gözünden Kıyıköy Taksim metrosunda

İSTANBUL - Kırklareli'nin sahil beldesi Kıyıköy'ün doğal ve tarihi güzellikleri, bölge sakinlerinin objektifine yansıdığı haliyle İstanbul'da görücüye çıktı. TürkAkım Projesi tarafından düzenlenen eğitimler sonunda çekilen karelerden oluşan 'Fotoğraflarla Kıyıköy' isimli sergi Taksim Metro İstasyonu'nda açıldı.

15 çocuk, 30 yetişkin olmak üzere 45 Kıyıköy sakini ve deneyimli fotomuhabir Osman Örsal'ın 3 hafta boyunca verdiği fotoğrafçılık eğitimini tamamladı. Katılımcıların çektiği binlerce karenin arasından oluşturulan seçki, İstanbul'un hemen yanı başında bulunan Kıyıköy'ün saklı güzelliklerini gözler önüne seriyor. Eğitimler sonunda çekilen karelerden oluşan 'Fotoğraflarla Kıyıköy' isimli sergi Taksim Metro İstasyonu'nda açıldı. Sergi 25 Kasım tarihine kadar görülebilecek. Kıyıköy Fotoğraf Atölyesi, Rusya'dan Türkiye ve Avrupa'ya doğalgaz taşıyacak TürkAkım Projesi'nin karaya çıkış noktası olan Kıyıköy'ün ekonomik refahının ve turizm potansiyelinin geliştirilmesine yönelik olarak yaptığı çeşitli yerel yatırımlar arasında yer alıyor.

"Sergi, Kıyıköy'ün tanıtımı için önemli"

Eğitim alan Kıyıköylülerin de katıldığı sergi açılışında konuşan TürkAkım Sözcüsü Aslı Esen, "Kıyıköy'ün tanıtımı için yaptığımız ikinci sergi. Geçen yıl benzer bir formatta 40 çocuğun eğitim aldığı bir organizasyon düzenledik. Bu sergiyi Deniz Müzesi'nde açmıştık. Bu yıl 15 öğrenci ve 30 yetişkinin katılımıyla daha kapsalı bir eğitim sonucu, İstanbullulara doğrudan hitap edebilecek bir noktada açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. TürkAkım olarak Kıyıköy'de karaya çıktığımız düşünülürse, burası tüm toplumsal yatırımlarımızın ana odağı. Dolayısıyla çok kapsamlı bir dizi yatırımımız içerisinde bu fotoğraf sergisi ve fotoğraf atölyeleri de yer alıyor. Aynı zamanda Kıyıköy'ün İstanbullulara tanıtımı açısından önemli, yaklaşık 2 saat mesafede çok güzel bir belde. Sakin, sessiz, huzurlu bir yer. Özellikle haftasonu gezileri için ideal bir nokta. Bu beldenin tanıtımı için Kıyıköylülerin kendi gözünden kendi beldelerini tanıtımı için böyle bir yol seçtik. Bu yıl, her gün binlerce insanın geçtiği yerde bu sergiyi yapabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Kıyıköy Kültür Merkezi Koordinatörü Furkan Çevik ise şöyle konuştu: "Bu proje, toplamda 45 katılımcı sayesinde gerçekleşti. Kıyıköy'ün çeşitli yerlerinde haftada 1 gün olmak üzere toplamda 3 ayrı yerde fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Fotoğrafçı Osman hocamızla birlikte farklı yerlerde farklı fotoğraflar çekildi. Her eğitimde belde bin kare fotoğraf çekilmiştir. Bunlar arasında güzel olanlar seçilip sergilerde sergileniyor. Bu, beldemiz için bir marka değeri. İstanbul'da böyle bir yerde serginin açılması, Kıyıköy'ün isminin daha çok duyulması açısından önemli fırsat".

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Kırklareli İstanbul Kıyıköy Taksim Haberler

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

'Geç saatte dışarı çıkma' cinayeti! 16 yaşındaki kız çocuğu, dayısını bıçaklayarak öldürdü

"Geç saatte dışarı çıkma" cinayeti! 16 yaşındaki kız çocuğu, dayısını bıçaklayarak öldürdü

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

Bakmadan Geçme

Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı 29 Mayıs Çarşamba 2024? #129300 Şahane Hayatım 30. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 29 Mayıs Şahane Hayatım yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Akran zorbalığı nedir? Akran zorbalığı ile nasıl başa çıkılır? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Almanya-Türkiye Milletler Ligi maçı canlı izle! ALMANYA- TÜRKİYE VOLEYBOL MAÇI (HD) İZLEME LİNKİ BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bittin Sen filmi oyuncuları kim, konusu ne? Bittin Sen filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Rekabet Kurumu'ndan beyaz et firmalarına ceza! Hangi firmalar ceza aldı, neden ceza aldılar? Hansi Flick kimdir, kaç yaşında? Barcelona'nın yeni teknik direktörü kim? Hababam Sınıfı ne zaman, nerede çekildi? İlk Hababam Sınıfı kaç yılında çekildi? #128250 ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! SON DAKİKA: Az önce deprem mi oldu? Deprem nerede oldu, kaç şiddetinde oldu? AFAD/Kandilli Rasathanesi Deprem İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi!
İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title