Haberler

Artvin Atabarı Kayak Merkezi'nde Kayak Sezonu Açıldı

Artvin Atabarı Kayak Merkezi'nde kayak sezonu açıldı Rize'den Artvin'e kayak yapmayı öğrenmeye geliyorlarARTVİN - Artvin şehir merkezinin hemen üst tarafından yer alan 2 bin 200 rakımlı Mersivan Bölgesi Genya Dağı eteklerinin kuzey yamacında bulunan Atabarı Kayak Merkezi kayak sezonunu bugün açtı.

Artvin Atabarı Kayak Merkezi'nde kayak sezonu açıldı

Rize'den Artvin'e kayak yapmayı öğrenmeye geliyorlar

ARTVİN - Artvin şehir merkezinin hemen üst tarafından yer alan 2 bin 200 rakımlı Mersivan Bölgesi Genya Dağı eteklerinin kuzey yamacında bulunan Atabarı Kayak Merkezi kayak sezonunu bugün açtı.

İl merkezine 17 kilometre uzaklıkta olan Atabarı Kayak Merkezi, sadece Artvin'den değil il dışından da kayak meraklılarını ağırlıyor. Kar kalınlığının yer yer 1 metreyi bulduğu bin 300 metrelik pisti bulunan kayak merkezi, haftada ortalama 600 misafiri ağırlıyor. Misafirler arasında ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencileri de bulunurken, kayak yapmayı öğrenmek için Artvin'e gelen BESYO öğrencileri kayak pistinin doyasıya tadını çıkardı.

Sınavları kayak merkezinde olacak

Artvin Atabarı Kayak Merkezi'nde gerçekleşen kayak dersleri hakkında bilgi veren RTEÜ BESYO Müdürü Prof. Dr. Arslan Kalkavan "Rize'de BESYO 2 yıl önce açıldı. Biz kayak derslerimizi 3'üncü sınıfa koyduk. Bu yıldan itibaren burada faaliyete başladık. Seçmeli ders kapsamında olduğu için 21 öğrencimiz ile birlikte buradayız. Geçen hafta geldik, temel eğitimde dönüşler, düşmeler, kalkmalar hepsi bunu başarı ile yaptı. Sosyal farkındalığı da arttırmak için, öğrenci olmayıp da hocalarımız da bu işi öğreniyor. 2 gün olarak planladık derslerimizi, diğer grubumuzda lifle çıkma, teleski ile çıkma, inişler, dönüşler ve slalomlarda en ufak bir sıkıntı kalmadı. Sınav yaparak uygulamalı sınav yaparak diğer grubu ağırlayacağız" dedi.

RTEÜ BESYO 3'üncü sınıf öğrencisi olan Muhammet Ömer Altun ise eğitim için geldikleri Artvin Atabarı Kayak Merkezi'nde eğlenerek kayak yapmayı da öğrendiklerini dile getirerek "Geçtiğimiz hafta sınıfla beraber ilk kez Rize'den geldik kayak yapmak için. Aslında futbolcuyum ama kayak da öğreniyorum. 2 gün kayak yaptık ve hemen öğrendik, şimdi de kayabiliyorum" şeklinde konuştu.

Hayali milli sporcu olmak

Henüz 10 yaşında olan henüz 2 aydır kayak yapan Enes Keskin ise performansı ile göz dolduruyor. Yaşı yetmediği için yarışmalara katılamadığını dile getiren Keskin'in en büyük hayali ise Milli kayakçı olmak. Kayak yapmaktan memnun olduğunu dile getiren Keskin "Pistin en iyi kayanıyım, tepeden kayabiliyorum ve 2 aydır kayıyorum. Yarışmalara katılmak istiyorum ama yaşım yetmiyor. Oysa katılsam mutlu olurdum. İlerde milli kayakçı olmak istiyorum. Kayak yapmayı çok seviyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Artvin Genel Haberler

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

İzmir'de 2 kişinin elektrik akımına kapıldığı an! Her şey saniyeler içinde olmuş

İzmir'de 2 kişinin elektrik akımına kapıldığı an! Her şey saniyeler içinde olmuş

Bakan Şimşek, aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerinde olanların peşine düştü

Bakan Şimşek, aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerinde olanların peşine düştü

Sokakta elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden İnanç Öktemay'ın 10 yıl önceki paylaşımı ortaya çıktı

Sokakta elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden İnanç Öktemay'ın 10 yıl önceki paylaşımı ortaya çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title