Genç kız, öldüresiye dövülen annesi için yardım istedi: Bizi babamdan kurtarın

Genç kız, öldüresiye dövülen annesi için yardım istedi: Bizi babamdan kurtarın

Hira Elbasan adındaki genç bir kız, annesinin babası tarafından darp edildikten sonraki görüntülerini paylaştı. Babasının tutuklanmasını isteyen genç kız, "Sırf annem boşanmak istediği için bugün ölümden döndü. Bu korkuyla yaşamaktan yoruldum" dedi.

07.06.2020 11:39 | Son Güncelleme: 07.06.2020 13:43

Hira Elbasan adındaki genç kız, sosyal medyadan babasının annesini dövdüğünü söyleyip babasının tutuklanmasını istedi. Genç kız sosyal medyadan yaptığı paylaşımda yetkililere çağrıda bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konuyla ilgili harekete geçti.

Genç kız, "Sırf annem boşanmak istediği için bugün ölümden döndü. Lütfen gerekli yerlere ulaşsın artık. Bu korkuyla yaşamaktan yoruldum" ifadelerini kullanarak görüntüyü paylaştı.

Genç kız, öldüresiye dövülen annesi için yardım istedi: Bizi babamdan kurtarın

"TEK BAŞIMAYIM, HİÇ KİMSEM YOK"

Genç kız, bu paylaşımın ardından bir kadın sayfasına da ulaştı. H.B, sayfaya gönderdiği mesajda şöyle dedi:

"Merhaba. Ben sizinle bir şey konuşmak istiyorum. Bizim halimizden bir tek siz anlıyorsunuz. Bir hafta önce erkek arkadaşımla beni bugün de annemi darp etti. Bunu yapan kişi Erol Elbasan babam maalesef. Biz üç kadın yaşıyoruz. Annem, kardeşim ve ben. Ne kadar polise de gitsek tutuklama sorgu herhangi bir şey olmuyor. Evimizin önünde cirit atıyor. Polis 'Biz bir şey yapamayız' diyor.

Allah rızası için paylaşırsanız belki tutuklanması hızlı olur. N'olursunuz sesimi duyun. Annem için korkuyorum. Ayaklarımızın üstünde durmaya çalışıyoruz. Anneme 'Seni öldüreceğim' diye tehditlerde bulunuyor.

N'olursunuz siz de destek olun tek başımayım, hiç kimsem yok."

Genç kız, öldüresiye dövülen annesi için yardım istedi: Bizi babamdan kurtarın

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Sosyal medyada yapılan paylaşımın ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Hira Elbasan ve ailesine ulaşılmak üzere çalışma başlatıldı. Bakanlığa bağlı meslek elemanları Elbasan ailesine ulaşıp görüşme sağlayacak.

Ailenin yararlanabileceği sosyal hizmet modelleri belirlenecek.

Bakanlık kaynakları hukuksal sürecin de takipçisi olacaklarını ifade etti.

Genç kız, öldüresiye dövülen annesi için yardım istedi: Bizi babamdan kurtarın
Haber Yorumları (29)
VATANDAŞ: bakın kadın hakları konusunda da şunu belirteyim zannettiğiniz kadar kadın hakları savunucuları kadınları koruyor olsaydı kanunda şu yazardı 1 kadının 1 erkek ile ilişkisi tespit edilirse aralarında nikah olsun yada olmasın kadın evli hükmünde hakka sahiptir derdi bu yazsaydı aldatmada biterdi kadınların ilişki yaşadıkları erkekler ile evlilik tartışması da biterdi gerçek şu ki kimse kadınlara hak vermek istemiyor onları evlendirmeyip kullanmak istiyor mevcut yasaların amacı evliliği bitirmek
VATANDAŞ: idam isteyenler idam çözüm değil aslında nasıl kanun yapacağınızı bilmiyorsunuz ben olsam ceza evlerine sadece vatan haini ve teröristleri koyarım diğerlerine gelince onları işledikleri suça göre zorunlu işlere mahkum ederim mesela türkiye bir maden ülkesi madene 1 şantiye kur oradan çıkmalarını yasakla işlediği suça göre çalıştırıp kazandığını mağdur aileleri ile paylaş hem yükten kurtul hem dertten bence ceza evlerine adam doldurmak hata onları kimsenin çalışmadığı işlerde kullanmak daha karlı
VATANDAŞ: hiç bir hayvan insandan değerli olamaz hiç bir insanda ülkeden değerli olamaz bir hayvan için bir insanı bir insan için bir ükeyi satarsanız kurt kocayınca koyunun maskarası olduğu gibi maskara olursunuz mevcut kadın hakları erkek toplumunu öldürüyor buda ülke güvenliğini tehdit ediyor bu böyle devam ederse o zaman maskaralığı anlarsınız ama doğru hayal dünyasında yaşayan feminist süpermenler ülkeyi tek başlarına kurtarır o yüzden bizlere gerek yok hadi yapın da görelim ben seve seve idamımı kab
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Genç kız, öldüresiye dövülen annesi için yardım istedi: Bizi babamdan kurtarın - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.6.2020 18:59:14. #1.14#
title