Genç Hekimler Mezuniyet Coşkusu Yaşadı - Haberler
Haberi Paylaş

Genç Hekimler Mezuniyet Coşkusu Yaşadı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Genç Hekimler Mezuniyet Coşkusu Yaşadı

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı yaşandı.

Amfi Tiyatro'da düzenlenen ve 177 öğrencinin mezun olduğu törene CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okay Bulut, Sivas- Erzincan Tabip Odası Başkanı Dr. Sedat Özbay, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Gökçe, öğretim üyeleri ve veliler katıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Kocacık,"Çok şükür evlatlarınızı 6 yıl sonra bir hekim olarak teslim alıyorsunuz. Elbette 6 yıl boşa geçmemiştir. Donanımlı, hizmet sunucu, karar verici ve sorumluluğun bilincinde saygın bir meslek sahibi olarak mezun oluyorlar. Devletimiz öğrencilerimizin yaptıkları bu fedakarlıkların karşılığını elbette verecektir."

Genç hekimlere mesleklerini yaparken insan sevgisinin rehberleri olmaları noktasında tavsiyelerde bulunan Kocacık sözlerine şöyle devam etti. "Ayrım yapmadan tüm hastalarınıza en iyi şekilde yaklaşmalı hatta her hastayı kendi aile bireyiniz gibi kabul etmelisiniz. Hastalarla karşılaştığınızda onlara olumlu yaklaşımınızla yüzde 50 iyileştireceğinize umuyorum. Elbette zorluklar olacaktır. Değişik coğrafyalarda yeniden açan çiçekler olarak yurdumuzun değişik bölgelerine gideceksiniz ama orada üniversitemizi ve fakültenizi en iyi şekilde temsil edeceğinize yürekten inanıyorum. Fedakar ailelerinizi, sizi yetiştiren hocalarınızı ve sizleri canı gönülden tebrik ediyor, hayat boyu başarılar diliyorum."

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okay Bulut ise, 42 yıllık bir geçmişe sahip CÜ Tıp Fakültesi'nin 36. dönem mezunlarını verdiğini belirterek öğrencilere başarılar diledi.

Konuşmaların ardından dönem birincisi Merve Koç'a mezuniyet belgesini Rektör Kocacık takdim ederken, mezun olan diğer genç hekimlere diplomalarını rektör Yardımcıları verdi. Hipokrat yemininin ardından öğrenciler hep birlikte kep fırlatarak, mezuniyet coşkusunu yaşadı. - SİVAS

Genç Hekimler Mezuniyet Coşkusu Yaşadı

Genç Hekimler Mezuniyet Coşkusu Yaşadı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Tunç KÖKSOY:Dr. Merve KOÇ başarıların hayat boyu devam etsin. Dönem birincisi olduğun için tebrik ederim. İlkokul öğretmenin olarak gurur duydum.
500