Gedikli: "Türkiye Tüm Oyunları Bozdu" - Haberler
Haberi Paylaş

Gedikli: "Türkiye Tüm Oyunları Bozdu"

Gedikli:
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

AK Parti Kurucu Üyesi Bülent Gedikli, Türkiye’nin tüm oyunları bozduğunu belirterek, "Son olarak Türkiye itibarına yönelik adeta itibar suikastı için kullanılan dava, Sarraf’ın ABD’de hapisten kurtulmak için yalan söylediğini onaylamasıyla dava çöktü.

AK Parti Kurucu Üyesi Bülent Gedikli, Türkiye'nin tüm oyunları bozduğunu belirterek, "Son olarak Türkiye itibarına yönelik adeta itibar suikastı için kullanılan dava, Sarraf'ın ABD'de hapisten kurtulmak için yalan söylediğini onaylamasıyla dava çöktü. Türkiye ekonomisine yapılan kamikaze harekatı başarısız oldu" dedi.

AK Parti Kurucu Üyesi Bülent Gedikli, yaptığı yazılı açıklamada, "Türkiye ekonomisi, 2013 IMF borcunun bitmesinden bugüne başına gelmeyen kalmayan ve buna rağmen sapasağlam ayakta duran, hatta öldürmeyen güçlendirdi dedirten bir ekonomi. Son olarak Türkiye itibarına yönelik adeta itibar suikastı için kullanılan dava, Sarraf'ın ABD'de hapisten kurtulmak için yalan söylediğini onaylamasıyla dava çöktü. Türkiye ekonomisine yapılan kamikaze harekatı başarısız oldu. Borsa İstanbul son bir haftada yüzde 4.11 ile dünyanın en fazla yükselen piyasası oldu. Ayrıca yılbaşından bu yana net yabancı girişi 3 milyar 132 milyon dolarla 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 340 arttı. Bununla da kalmadı Türkiye ekonomisinden bugün gelen sanayi üretimi rakamı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,3 arttı. Detaylarına baktığımızda sevindirici olan artışın imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 7,7 bir önceki aya göre ise yüzde 0,7 arttı" ifadelerini kullandı.

Gedikli, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Türkiye'ye ekonomi üzerinden diz çöktürme planını tamamen çökertmemiz ve bizi tekrar IMF kapısına götürmek isteyenleri bozguna uğratmak için, sürdürülebilir ekonomik büyüme olmazsa olmaz ve bunun için tasarrufların artması gerekiyor artan tasarrufların üreten sektör ve piyasalar için kullanılması elzem bu aynı zamanda finansal derinleşmeyi getirecek. Finansal serbestlik ve finansal derinleşme ise İstanbul'u yani Türkiye'yi dünyanın finans merkezi haline getirecektir. Özellikle Brexit sürecinde gördüğümüz o ki dünya finansı güvenli liman arayışında ve o limanın Türkiye olması için her türlü gerekli adım atılmalıdır. İnsan odaklı siyasetimizin, ekonomimizin bugüne kadar gelen başarısının en önemli unsurlarından birisi 'müteşebbislik ruhunu' desteklememizdir."

"Parmağa bak dercesine bizi sürekli reform gündemimizden alıkoymaya çalışanların gündemine takılmamalıyız" diyen Gedikli, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan görüşmeleri sırasında yaşanan Lozan diyalogu, ABD'nin 'YPG'ye silah verdik vermedik' olayı, son olarak ABD'nin Kudüs kararı göstermiştir ki Türkiye hem ekonomik, askeri hem de stratejik bu coğrafyada güçlü olmak zorunda. Recep Tayyip Erdoğan'ın duruşu,verdiği tepkiler ve attığı adımlar bu dönemde adeta bir satranç ustası gibi olacaktır" açıklamasında bulundu. - ANKARA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Amerika Birleşik Devletleri, Bülent Gedikli, Ak Parti, Türkiye, Politika, Güncel, Haber

title