Gaziantep'te Özel Hastanede Doğum Skandalı! Yeni Doğan Bebeğin Beyninde Hasar Oluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Gaziantep'te Özel Hastanede Doğum Skandalı! Yeni Doğan Bebeğin Beyninde Hasar Oluştu

Gaziantep'te Özel Hastanede Doğum Skandalı! Yeni Doğan Bebeğin Beyninde Hasar Oluştu
Haberler.com - Haberler | Güncel

Gaziantep'te bir özel hastanede doğumdan bir gün önce yapılan kontrolde sağlıklı olduğu belirtilen bir bebekte doğum sırasında beyin hasarı oluştu. Aile, hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gaziantep'te faaliyet gösteren özel bir hastanede doğum skandalı yaşandı. Doğumdan bir gün önce özel hastaneye doğum kontrolüne giden anne adayı B.A.'ya doktorlar bebeğin durumunun çok iyi olduğunu söyledi.

BEBEKTE BEYİN HASARI OLUŞTU

Detail Haber'den Furkan Gökşen'in haberine göre, sonrasında doğum için hastaneye gelen B. A.'nın yakınlarına doğum sırasında yaşan bir hata nedeniyle normal doğumdan vazgeçilerek sezaryen doğum yapıldığı söylendi. Doğum sırasında bebekte beyin hasarı oluştuğu ortaya çıktı.

SAVCILIĞA MÜRACAAT ETTİLER

Bilgi almak için hastaneye yazılı başvuruda bulunan anne B.A. ve baba M.A., kendilerine bilgi verilmemesi üzerine avukatlar aracılığıyla doktor ve hastane yönetimi hakkında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulundu.

Savcılık tarafından yazılan talimatla görevlendirilen polis memuru eşliğinde bebekle ilgili evraklar hastaneden istendi ve bilgi vermeyen hastane yetkilileri ile doktorlar ifade vermeleri için polis merkezine davet edildi.

UZMAN DOKTORLAR: DURUM VAHİM

Anne B.A. ve baba M.A. tetkikleri savcılık aracılığıyla hastaneden alır almaz uzman doktorlara incelettiklerinde durumun vahim olduğunu öğrendi ve bunun üzerine bebeği daha fazla zaman kaybetmeden özel hastaneden alarak başka bir hastaneye götürdü.

Mağdur çift olaya ilişkin yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Hayatın olağan akışında 2 dakikada yapılabilecek dilekçe kayıt işlemini; 19 Eylülde özel hastanede onca eziyet çekerek, çaresizlikle yüzleşerek, tatsızlıklar yaşayarak, kaba kuvvetle karşılaşarak hukuk savaşının sonucunda başardık.

Yine hayatın olağan akışında 1 saatte hazırlanacak olan, zaten hazırda bebeğimizin dosyasında bulunan ve/veya sistemde kayıtlı olan, olması gereken epikriz raporlarının fotokopisine de bir haftada anca alabildik. Aldığımız epikriz raporlarını aynı gün önceden görüştüğümüz hastanedeki doktorlara gösterdik, şehir dışındaki doktorlara da e-mail olarak gönderdik.

"BEBEK YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR"

Sonuç tek kelime ile hüsran. Yeni doğan bebeğimizin beyninin sağ ve sol tarafında hasar olduğunu, el-ayaklarının tutmadığını, gözlerinde dahi ışık refleksi olmadığını, görmediğini o andan itibaren öğrendik.

Doğumdan bir gün önce her şeyi tam, sağlıklı dedikleri bebeğimiz hastanenin, doktorları ve görevlilerin ihmali sonucu şu an sadece nefes alıp verebiliyor. Gerçi bunu bile cihaza bağlı olarak yapabiliyor.

Ben özel hastaneden, doktorlarından, görevlilerinden, yetkililerinden hesap sorulması için bir daha anne-baba olma hayali kuranların benim gibi mağdur edilmemesi için her türlü yasal yola başvuracağım."

(Kaynak: www.detailhaber.com)

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Doğumdan bir gün önce sağlıklı dedikleri bebekte beyin hasarı oluştu!

title