Haberi Paylaş

The Last of Us'ın ortak yaratıcısı oyun şirketlerini sendikalaşmaya davet etti

Gamegar Haberleri

The Last of Us'ın ortak yaratıcısı oyun şirketlerini sendikalaşmaya davet etti

The Last of Us'ın ortak yaratıcısı ve ortak yönetmeni Bruce Straley'in geçtiğimiz hafta HBO'da ilk bölümü yayınlanan The Last of Us dizisinin jeneriğinde isminin geçmemesinin ardından oyun sektöründeki firmaları sendikalaşmaya davet etti.

The Last Of Us dizisinin HBO'daki prömiyerinin ardından dizinin jeneriğinde Bruce Straley'in ismine yer verilmemesi üzerine yabancı basına konuşan Straley, oyun şirketlerini örgütlenmeye çağırdı.

OYUN ŞİRKETLERİNE SENDİKA ÇAĞRISI YAPILDI

Dizinin jeneriğinde "Naughty Dog tarafından yaratılan ve Neil Druckmann tarafından yazılan PlayStation Studios video oyununa dayanarak" ifadelerine yer verilmesinin ardından 2013 yılındaki The Last of Us oyunun ortak yaratıcısı olan Bruce Straley, "Bu dünyanın ve bu karakterlerin birlikte yaratılmasının bir parçası olan birinin, içine koydukları iş için bir kredi veya nikel almadığı sendikalaşma için bir argüman" dedi. Açıklamasının devamında ise içerik oluşturucuların haklarını koruyabilmeleri için video oyunu endüstrisinde sendikalara ihtiyaçları olduğunu bildirdi.

BRUCE STRALEY NEDEN AYRILDI?

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

13 Eylül 2017'de Naughty Dog'dan ayrılma kararı alan Bruce Straley, ayrılma kararı olarak kısmen tükenmişlikten kaynaklandığını ve enerjisini başka yönlere odaklayacağını açıkladı.

The Last of Us Part 1 The Last of Us HBO Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title