Haberi Paylaş

Riot Games, deprem bölgelerine 100 bin dolar bağışta bulundu

Gamegar Haberleri

Riot Games, deprem bölgelerine 100 bin dolar bağışta bulundu

League of Legends ve Valorant gibi oynaması ücretsiz popüler oyunların geliştiriciliğini yapan Riot Games, depremden etkilenen herkese destek olmak adına küresel çapta bir bağış organizasyonunu hayata geçirdiğini açıkladı ve ilk adım olarak Ahbap Derneği'ne 100 bin dolar bağışta bulunduklarını açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından dünyaca ünlü popüler video oyun geliştiricisi Riot Games, küresel çapta bağış organizasyonu oluşturdu ve başlangıç olarak 100 bin dolar bağış yaptı.

Riot Games'in internet sitesinde yaptığı paylaşımda depremden etkilenen bölgelerden gelen yıkıcı haber ve görüntüleri görür görmez partnerleri olan International Medical Corps üzerinden bölgedeki yardım çalışmalarını desteklemeye başladığını açıkladı.

Topluluğunu destek vermeye çağıran Riot Games, ilk etapta 100 bin dolar tutarındaki bağışı sahadaki ihtiyaçları için Ahbap Derneği'nin hesabına yatırdığını duyurdu. Ayrıca deprem bölgesinde yardım bekleyen afetzedeler için de küresel çapta bağış organizasyonunu hayata geçirdi.

Bir ay boyunca Riot Games topluluğunun yapacağı her bağışa karşılık şirketin de aynı miktarda bağış yaparak 150 bin dolar'a kadar ek destek olmaya devam edeceklerini açıkladılar.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Riot Games'in bağış kampanyasına destek olmak isteyen vatandaşların ise Ahbap Derneği'ne yapacağı bağışlarda Riot Games adına yapması gerektiğini de belirtti.

Açıklamasının devamında ise "Öte yandan yardımlarımızı elimizden geldiğince çeşitlendirebilmek ve uzun süreli devam ettirebilmek amacıyla tüm çalışanlarımızın International Medical Corps organizasyonuna yaptığı bağışlara iki katı ekleme yaparak desteğimizi devam ettireceğiz." sözlerine yer verdi.

Riot Games, deprem bölgelerine 100 bin dolar bağışta bulundu


League Of Legends Riot Games Valorant Deprem Gamegar Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title