Haberler

Discord ekran kartınızı sınırlıyor olabilir! NVIDIA'dan soruna çözüm geldi

Güncelleme:

Popüler sohbet uygulaması Discord'un çalıştığı zaman video belleğindeki saat hızlarının sınırlandığı bildirilmesiyle NVIDIA, yeni bir güncelleme yayınlayarak bu durumu düzeltmenin yolunu gösterdi.

Discord'un arka planda açıkken bazı ekran kartlarının performansını sınırladığına dair yapılan açıklamada NVIDIA, bu sorun için bir çözümün olduğunu söyledi. Şirketten gelen bir tweet'e göre, Windows'a giriş yaptığınızda yama otomatik olarak indirilecek, böylece bir ekran kartı sürücüsünü veya başka bir yazılım güncellemesini manuel olarak indirme zahmetine girmenize gerek kalmayacak.

DISCORD, EKRAN KARTINIZI SINIRLIYOR OLABİLİR

NVIDIA GeForce kullanıcıları artık Discord için bir uygulama profili güncellemesi indirerek, Discord'un arka planda çalışırken bazı NVIDIA ekran kartlarının bellek saatlerini tam hıza ulaşmamasına neden olan yakın tarihli bir sorunu çözebilir. Güncelleme, Windows'ta bir sonraki oturum açışınızda bilgisayarınıza otomatik olarak indirilir.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

NVIDIA RTX 3080 ve RTX 3060 Ti gibi ekran kartlara sahip sistemleri etkileyen sorun, görünüşe göre yakın tarihli bir Discord güncellemesinden kaynaklanıyordu. Ekran kartlarının maksimum bellek saatlerine ulaşmasını engelledi ve yaklaşık 200 Mhz eksikti. Bu, oyun oynarken hafif bir performans eksilmesi ile geldi, bu da Discord'un oyun oynarken arkadaşınızla konuşmanıza yardımcı olmak için yapıldığı göz önüne alındığında ideal olan değildir.

Discord ekran kartınızı sınırlıyor olabilir! NVIDIA'dan soruna çözüm geldi

NVIDIA'ya göre düzeltme Windows, Discord veya sürücü güncellemesi değil, bir NVIDIA uygulama profili güncellemesi olarak geliyor. Şimdiye kadar, manuel olarak uygulamak mümkündü, ancak işlem tam olarak basit değildir ve bir profil yöneticisi indirmeyi ve ardından profilleri dışa aktarmayı, düzenlemeyi ve yeniden içe aktarmayı içeriyordu.

Discord ekran kartınızı sınırlıyor olabilir! NVIDIA'dan soruna çözüm geldi

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

Gamegar Haberler

Bakmadan Geçme

Milli Bayramlar: Milli Bayramlarımız nelerdir? Milli bayramlarımız kaç tanedir, hangileridir? Milli bayramların isimleri ve tarihleri! Hal Ekleri nelerdir? İsmin hal ekleri nelerdir? Hal ekleri cümle içerisinde örnekler ve konu anlatımı! Kaç tane hal eki var? Hacet duası okunuşu! Hacet namazı duası nasıl okunur? Hacet duası nasıl yapılır? Hacet duası Arapça ve Türkçe yazılışı! Galatasaray'ın kaç şampiyonluğu var? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? Cleveland Cavaliers Orlando Magic NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! New York Knicks Philadelphia 76ers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu kimdir, mesleği ne? 4. eleme adayı kim oldu? Survivor haftanın eleme adayları ki potada kimler var 23 Nisan Salı? Kalkınma Yolu Projesi nedir, nereden geçiyor? Sivasspor'un penaltısı doğru mu? Hakem yorumları ne diyor? (Sivasspor - Fenerbahçe) Derin Futbol ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?????? 23 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title