Haberler

Blizzard oyunları Çin'de kapanıyor

Güncelleme:

Uzun süredir NetEase ile anlaşmaya çalışan Blizzard'dan Çin'deki oyuncuları üzecek haber geldi. Anlaşmaya varamayan NetEase ve Blizzard, Çin'deki çoğu Blizzard oyun hizmetini kapatmak zorunda kaldı.

Blizzard, Çin'deki yayıncı ortağı NetEase ile bir anlaşmaya varamadı ve World of Warcraft, Overwatch 2 ve Diablo da dahil olmak üzere ülkedeki Blizzard oyunların çoğu kapatıldı. Diablo Immortal, NetEase ile ayrı bir yayın anlaşmasına sahip olduğu için Çin'deki sunucuları halen aktif durumda yer almaktadır.

BLIZZARD OYUNLARI ÇİN'DE KAPATILDI

Blizzard'ın yeni bir yayıncı ortağı için anlaşma yaparken oyuncuları elinde tutmak için mevcut anlaşmayı altı ay uzatmaya çalıştığı raporların ardından Blizzard oyunlarının Çin'de kapatıldığına dair bildiri yayınlandı.

Çin sosyal medyası Weibo'da paylaşım yapan Blizzard, NetEase'in uzatma anlaşmasını reddettiğini söyledi. Yaptığı açıklamada ise şu sözlere yer verildi:

"NetEase'in 2019'da kabul ettiği şartlara dayanan mevcut anlaşmamızın altı aylık bir uzatımını araştırmak, herkesin kesintiye uğramadan oynamaya devam etmesini sağlamak ve Blizzard'ın Çin bölgesinde makul ve uzun vadeli bir yol keşfetmeye devam etmesini sağlamak için geçen hafta NetEase'e tekrar başvurduk. Ne yazık ki, NetEase, geçen haftaki uzatma görüşmelerinin ardından mevcut oyun hizmeti sözleşmesini uzatma teklifimizi kabul etmedi."


Blizzard'ın anlaşmaya varamaması sonrası NetEase, bir açıklama yayınladı:

"Bilinemeyen nedenlerden dolayı, geçen hafta Blizzard, oyun hizmetinin ve diğer koşulların altı aylık bir uzatma teklifiyle NetEase'i yeniden aradı ve sözleşme uzatma sırasında diğer potansiyel ortaklarla müzakerelere devam etmeyi bırakmayacağını açıkça belirtti. Ve bildiğimiz kadarıyla, Blizzard'ın aynı dönemde diğer şirketlerle yaptığı görüşmelerin hepsi üç yıllık bir sözleşme süresine dayanıyordu. Bu nedenle işbirliğine bağlı karşılıksızlık, adaletsizlik ve diğer koşullar göz önüne alındığında, taraflar sonunda bir anlaşmaya varamamışlardır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Yapı Kredi'nin satışıyla ilgili iddialara Koç Holding'den açıklama var: Görüşmeler sürüyor

Yapı Kredi'nin satışıyla ilgili iddialara Koç Holding'den açıklama var: Görüşmeler sürüyor

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Bakmadan Geçme

Emre Kartal kim, tutuklandı mı? İsmail Kartal'ın oğlu kimdir? Hulusi Belgü kimdir? Hulusi Belgü görevi ne, nereli? Yapı Kredi Bankası satıldı mı? Koç Holding'ten açıklama geldi Ben Bu Cihana Sığmazam canlı izle! 21 Mayıs ATV canlı izle! Ben Bu Cihana Sığmazam yeni bölümde neler olacak? BBCS 67. bölüm izle! #128250 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Boston Celtics Indiana Pacers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 21 Mayıs Basketbol NBA CANLI İZLE! Yapı Kredi kimin? Yapı Kredi yerli mi, yabancı mı? 21-22 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Japonya Bayan Voleybol Milli Takım kadrosu ve instagram hesapları ne? Arjantin Bayan Voleybol Milli Takım kadrosu ve instagram hesapları ne? Survivor kim kazandı? 21 Mayıs Salı Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? 21-22 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Bahar 14. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 21 Mayıs Bahar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Ben Bu Cihana Sığmazam 68. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 21 Mayıs Ben Bu Cihana Sığmazam yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı?
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'Şarap festivali' eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Şarap festivali" eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title