Haberi Paylaş

Blizzard oyunları Çin'de kapanıyor

Gamegar Haberleri

Blizzard oyunları Çin'de kapanıyor

Uzun süredir NetEase ile anlaşmaya çalışan Blizzard'dan Çin'deki oyuncuları üzecek haber geldi. Anlaşmaya varamayan NetEase ve Blizzard, Çin'deki çoğu Blizzard oyun hizmetini kapatmak zorunda kaldı.

Blizzard, Çin'deki yayıncı ortağı NetEase ile bir anlaşmaya varamadı ve World of Warcraft, Overwatch 2 ve Diablo da dahil olmak üzere ülkedeki Blizzard oyunların çoğu kapatıldı. Diablo Immortal, NetEase ile ayrı bir yayın anlaşmasına sahip olduğu için Çin'deki sunucuları halen aktif durumda yer almaktadır.

BLIZZARD OYUNLARI ÇİN'DE KAPATILDI

Blizzard'ın yeni bir yayıncı ortağı için anlaşma yaparken oyuncuları elinde tutmak için mevcut anlaşmayı altı ay uzatmaya çalıştığı raporların ardından Blizzard oyunlarının Çin'de kapatıldığına dair bildiri yayınlandı.

Çin sosyal medyası Weibo'da paylaşım yapan Blizzard, NetEase'in uzatma anlaşmasını reddettiğini söyledi. Yaptığı açıklamada ise şu sözlere yer verildi:

"NetEase'in 2019'da kabul ettiği şartlara dayanan mevcut anlaşmamızın altı aylık bir uzatımını araştırmak, herkesin kesintiye uğramadan oynamaya devam etmesini sağlamak ve Blizzard'ın Çin bölgesinde makul ve uzun vadeli bir yol keşfetmeye devam etmesini sağlamak için geçen hafta NetEase'e tekrar başvurduk. Ne yazık ki, NetEase, geçen haftaki uzatma görüşmelerinin ardından mevcut oyun hizmeti sözleşmesini uzatma teklifimizi kabul etmedi."


Blizzard'ın anlaşmaya varamaması sonrası NetEase, bir açıklama yayınladı:

"Bilinemeyen nedenlerden dolayı, geçen hafta Blizzard, oyun hizmetinin ve diğer koşulların altı aylık bir uzatma teklifiyle NetEase'i yeniden aradı ve sözleşme uzatma sırasında diğer potansiyel ortaklarla müzakerelere devam etmeyi bırakmayacağını açıkça belirtti. Ve bildiğimiz kadarıyla, Blizzard'ın aynı dönemde diğer şirketlerle yaptığı görüşmelerin hepsi üç yıllık bir sözleşme süresine dayanıyordu. Bu nedenle işbirliğine bağlı karşılıksızlık, adaletsizlik ve diğer koşullar göz önüne alındığında, taraflar sonunda bir anlaşmaya varamamışlardır."

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title