Flört - Haberler
Haberi Paylaş

  Flört

  Flört
  Etkinlik.io - Haberler | Kültür Sanat

  Türk pop müziğinin kendine has ve eğlenceli grubu Flört, 10 Kasım'da KadıköySahne'de.

  Türk pop müziğinin kendine has ve eğlenceli grubu Flört, 10 Kasım'da KadıköySahne'de...

  "Kadın erkek hepimiz günün birinde aşık olmayı düşleriz. Şöyle bir mavzer kurşunu gibi yüreğimizi delip geçecek bir aşkla tanışmak isteriz. Sonra günlerden bir gün, o çok istediğimiz, hep hayalini kurduğumuz aşk, elimizden tutuverir. Belki yağmurlu bir gündür. Ağaçlar yapraklarını dökmüş, hicran sarısı elbiselerini çoktan giymişlerdir.

  Adressiz sokaklarda yitip gitmek isteriz. Aşktan başımız döner. Durmadan hızlanan yağmuru fark etmeyiz bile. Bir de bakarız ki, "iç çamaşırımıza kadar ıslanmışız". Hiç umursamayız. Aşktan başımız döner.

  Belki karlı bir gündür. Saçlarımıza, omuzlarımıza yıldız tozu bir kar yağar. Biz onu da fark etmeyiz. Aşktan başımız döner. Belki güneşli, pırıl pırıl bir gündür. Masmavi bir gökyüzünde bembeyaz, minicik bir kelebek uçup durmaktadır. Kelebeği fark ederiz işte. Yağmuru, rüzgarı, karı fark edemeyiz ama kelebeği görüveririz hemen. Çünkü aşktan başımız dönmektedir ve aşk ile kelebek arasında önemli bir bağlantı bulunduğunu içten içe sezinlemekteyizdir. Sonra aşkın acıları başlar. Gururumuz yerin dibine yuvarlanır. Üzülürüz. Yine de vazgeçmeyiz aşktan. "Olsun, Gittiği Yere Kadar" diye mırıldanırız.

  Bir yandan da "Aşk Böyleymiş Meğer" diye şarkılar söyleriz.Ve ilk kez anlarız ki, "aşk, bir kelebek ömrü gibidir, kısacık ama dibine kadar yaşanan"… İnsanız. Elbette hata yaparız. Önemli olan, yaptığımız hatayı anlamaktır. Anlarız. Yüreğimizin ta içinden "Özür Dilerim" deriz. "Nasıl Üzmüşüm Seni, Nasıl Kalbini Kırmışım Senin" diye ağlamaklı oluruz. Hayat Yaşamaya Değer. Bir Kez olsun Tut Elimi" diye yalvarırız.Özrümüz kabul edilir. Gelir. Tüm gemileri yakarak gelir. Gecesefaları açmış ve ay doğmuştur. Ayışığından evlere girilememektedir. "Hoş Geldin" deriz. "Aramıza Sen de Hoş Geldin"…

  Ozan Kotra, Ata Akdağ, Çağatay Kehribar ve (Timsah) Hakan Çağlar'dan oluşan müzik grubu "FLÖRT"ün yeni albümü "Aşk Böyleymiş Meğer"de, aşk ve aşkın acıları böyle anlatılıyor işte. 1990'ların başlarında "Bekarlar" adıyla müzik hayatına başlayan Flört, çok çetrefil yollardan geçti. Çalacak ve kayıt yapacak bir stüdyo bulamamalar, zorunlu ayrılıklar ve ölümler…

  Sıkıntı ve acılarını yüreklerine gömerek, müzik yapmaya devam ettiler. Bazen Göztepe Parkı'nda, bazen Taksim Meydanı'nda, bazen çay partilerinde ve bazen de barlarda çaldılar. Nedir, inandıkları yoldan hiç vazgeçmediler ve kendi yollarında yürüdüler.

  Sonra, onların yaptığı müziğin iyi bir müzik olduğunu gören ustalar ortaya çıktı. Mazhar Alanson, Fuat Güner, Erkin Koray gibi büyük ustaların da yardımlarıyla günden güne büyüdüler. İsimleri değişti. "Kim Bunlar" oldular, sonra da "Flört" adını aldılar. "Yalnızlık Mevsimi", "Efkarlar Yalan Bugün", "Denize Doğru", "Rasta Baba", "Onun Adı Hasan" ve "Cemiyette Pişiyoruz" gibi unutulmaz albümler yaptılar.

  Flört, şimdi yeni albümünü çıkarıyor. Dinleyelim ve bakalım, biz de "Aşk Böyleymiş Meğer" diyecek miyiz?.."

  Etkinlik.io - Son Dakika Haberleri

  Hayat Yaşamaya Değer, Akdağ, Tut, Kültür Sanat, Haber

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title