Soruşturma kapsamında gözaltına alınan amirallere bu 3 kritik soru yöneltilecek

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan amirallere bu 3 kritik soru yöneltilecek

Demirören Haber Ajansı / Hilal Öztürk - Haberler | Güncel

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bildiri yayımlayan 104 emekli amiralle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı Suç İşlemek için Anlaşma' suçlamasıyla başlatılan soruşturmayla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Soruşturmada emekli amirallere, bildirinin hazırlanma sürecinden, yayınlanan son içeriğinden, yayınlanacağı tarih ve saatten haberdar olup olmadıklarına yönelik 3 kritik soru sorulacak.

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili gece yarısı bildirisi yayımlayan 104 emekli amiral ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca TCK'nın 316/1 maddesi kapsamında 'Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı Suç İşlemek için Anlaşma' suçlamasıyla başlatılan soruşturma süreciyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

KALAN 90 KİŞİNİN DE İFADESİ ALINACAK

Soruşturmada gözaltına alınan ve ifadeye çağrılan 14 emekli amiral dışında kalan 90 kişinin de önümüzdeki günlerde ifadelerinin alınacağı bildirildi. Soruşturmada, imzası bulunan emekli amirallere, bildirinin hazırlanma sürecinden, yayınlanan son içeriğinden, yayınlanacağı tarih ve saatten haberdar olup olmadıklarına yönelik 3 kritik soru sorulacak.

3 GÜN İÇİNDE MÜRACAT ETMELERİ GEREK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasında, haklarında gözaltı kararı verilen emekli amiraller Ergun Mengi, Atilla Kezek, Ankara'da; Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç ve Türker Ertürk, İstanbul'da; Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal ise Kocaeli'de bu sabah gözaltına alındı. Emekli amiraller Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat'ın ise 3 gün içinde Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri tebliğ edildi.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan amirallere bu 3 kritik soru yöneltilecek

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Hilal Öztürk

Haber Yorumları (2)
HAKAN ARSLANOĞLU: Bugün Ülkemizde Adalet bakanlığı görevini Sosyal Medya yapmaktadır. O nedenle Adalet bakanlığı kapatılsın Sosyal medya bakanlığı kurulsun. sosyal medya bakanlığı devletten makam aracı da almaz maaş ta almaz. Suçluya oy birliğiyle verilmesi gereken en adil cezayı uygular.
RAŞİT YANMAZ: suçlu varsa yargıla at hapse ama bu sadece karşı çıkanlar için değil kendileri içinde geçerli dokunulmazlık verip herşeyi yapmalarına izin verme
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title