Fırtına Vadisi Haberleri

Fırtına Vadisi haber, Fırtına Vadisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fırtına Vadisi - 11.09.2020
Fırtına Vadisi'nde izinsiz kurulan salıncaklar kaldırıldı
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde Fırtına Deresi üzerinde izinsiz kurulan salıncakların yıkımı gerçekleştirildi.
Fırtına Vadisi - 17.08.2020
Enuygun.com'dan 7 bölgenin en iyi fotoğraf çekilecek noktaları
Karadeniz'in en güzel yaylası Ayder, kartpostal gibi Uzungöl, Sinop Hamsilos, Sürmene, Fırtına Vadisi, Çoruh, Meryem Ana Katedrali, Rize Kalesi, Zilkale bölgede fotoğraf çekilecek yerler arasında ilk sıralarda bulunuyor.
Fırtına Vadisi - 04.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 4
Karadeniz'in yüksek kesimleri yağan karla beyaza büründü. Vatandaşlar ve doğa tutkunları, karın keyfini sürüp fotoğrafladığı eşsiz manzaraları, sosyal medya hesaplarından paylaştı. Karadeniz'de, kar yağışıyla birlikte seyri doyumsuz manzaralar da ortaya çıktı. Beyaz örtü altındaki Kaçkar Vadisi'ni fotoğraflamak üzere bölgeye giden doğa fotoğrafçısı Engin Tavlı, Fırtına Vadisi ve çevresi fotoğrafçılar için çok cazip bir mekan olduğunu belirterek, "Her noktasında güzel fotoğraflar çekmek mümkün.
Fırtına Vadisi - 20.10.2019
Meme kanserine dikkat çekmek için pembe balonlu konvoy oluşturdular
Renkli görüntülere sahne olan etkinlik, Ardeşen ilçesinin Fırtına Vadisi'nde sona erdi.
Fırtına Vadisi - 08.10.2019
Adrenalin tutkunları Fırtına Deresi'nde eğlendi - RİZE
Rize'nin Ardeşen ilçesinde iki adrenalin tutkunu, araç ve motorlarıyla Fırtına Vadisi'nden geçmesi, renkli görüntüler oluşturdu.
Fırtına Vadisi - 08.10.2019
Adrenalin tutkunları Fırtına Deresi'nde eğlendi
Rize'nin Ardeşen ilçesinde iki adrenalin tutkunu, araç ve motorlarıyla Fırtına Vadisi'nden geçmesi, renkli görüntüler oluşturdu.
Fırtına Vadisi - 14.09.2019
Fırtına deresi'nde rafting heyecanı
Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından korunması gereken 200 ekolojik saha arasında gösterilen Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Fırtına Vadisi'ndeki Fırtına Deresi'nde yapılan rafting, yerli ve yabancı turistlerin eğlencesi haline geldi.
Fırtına Vadisi - 14.09.2019
Dha yurt bülteni - 5
TÜRKİYE'NİN İKİNCİSİ OLACAK Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Türkiye'deki ilk yürüyüş rotasının Likya Yolu olduğunu ve bu hazırladıkları projenin hayata geçmesiyle birlikte Türkiye'de ikincisini Van'a ve bölgeye kazandırmış olacaklarını söyledi. Projenin bölge turizmi için çok büyük önem taşıdığını anlatan Belediye Başkan Say şöyle konuştu: "Projemizi DAP idaresine sunduk ve burada uygun görüldü. Proje kapsamında Şamran kanalı boyunca bisiklet yolu, yürüyüş yolları,park yerleri, kamp yerlerini kapsayacak şekilde kapsamlı bir proje hazırladık. Türkiye'deki ilk yürüyüş rotası olan Likya Yolu ve biz de ikincisini Van'ımıza bölgemize kazandırmış olacağız. Urartu medeniyeti, tüm dünyada bilinan bir medeniyet. Van'da bu medeniyetin başkentliğini yapmış bir şehir. Edremit ise Urartuların çok yoğun kullandığı ve önemli eserlerini inşaa ettikleri merkezlerden biri. En önemli eseride Şamran (Menua) Kanalı. Bizde bu önemli eserin geçtiği yolun turizme kazandırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" Görüntü Dökümü ------------- -Menua (Şamran) Kanalında genel -Detaylar -Drone görüntüleri -Edremit İlçesi Belediye Başkanı İsmail Say ile röportaj -Genel görüntüler ve detaylar Haber-Kamera: Gülay KUYUCU-Orhan AŞAN/VAN,-  ====================== Fırtına Deresi'nde rafting heyecanı Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından korunması gereken 200 ekolojik saha arasında gösterilen Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Fırtına Vadisi'ndeki Fırtına Deresi'nde yapılan rafting, yerli ve yabancı turistlerin eğlencesi haline geldi.
Fırtına Vadisi - 03.09.2019
CHP'den "Yeşil Yol Projesi" raporu
Karaca, raporunda şu önerilere yer verdi: "Yeşil Yol Projesi entegre proje olarak ele alınmalı ve Çevresel Etki Değerlendirmesi yapılmalıdır. Kaçkar Milli Parkı ve diğer doğal tabiat alanları ile arkeolojik alanlara zarar veren çalışmalara son verilmelidir. Tüm Fırtına Vadisi'ni kapsayacak koruma amaçlı imar planı yapılmalı, yöredeki doğal tabiat alanları ve arkeolojik sit alanlar başta olmak üzere tüm doğal ve tarihi dokulara zarar veren çalışmalara son verilmelidir.
Fırtına Vadisi - 03.09.2019
Dha yurt bülteni - 8
KAÇAK BETON YAPILAR YIKILDI Doğu Karadeniz'de neredeyse tüm yaylalarda inşaat sesleri arasında yükselen kaçak yapılar için harekete geçildi. 'İmar Barışı' ile 31 Aralık 2017'den önceki yapılara af getirileceği belirtilen uygulamayı fırsat bilen kişilerin inşa ettiği kaçak yapılar için yıkım kararı alındı. Yıkımların sürdüğü Doğu Karadeniz'de, bir yandan da yeni kaçak inşaatlar yükseldi. Yayla, mera ve özel koruma statülerine sahip alanlara yapılanların ardından dere yataklarına da inşaatlar yapıldı. Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından korunması gereken 200 ekolojik saha arasında gösterilen ve yerli-yabancı turistlerin akınına uğrayan Rize'nin Fırtına Vadisi'nde, dere yatağına, otel, pansiyon, restoran ve otopark inşa edilmeye başlandı.
Fırtına Vadisi - 01.09.2019
Turistlerin yeni gözdesi elevit yaylası
Karadeniz'de Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından koruma öncelikli 200 ekolojik bölge arasında gösterilen Fırtına Vadisi'nin geçilerek ulaşıldığı Çat Vadisi'nde, Kaçkar Dağları'nın eteklerinde yer alan 1800 rakımlı Elevit Yaylası, bölgeye akın eden yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra doğa tutkunların yeni gözdesi oluyor.
Fırtına Vadisi - 01.09.2019
Dha yurt bülteni-3
Karadeniz'de Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından koruma öncelikli 200 ekolojik bölge arasında gösterilen Fırtına Vadisi'nin geçilerek ulaşıldığı Çat Vadisi'nde, Kaçkar Dağları'nın eteklerinde yer alan 1800 rakımlı Elevit Yaylası, bölgeye akın eden yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra doğa tutkunların yeni gözdesi oluyor.
Fırtına Vadisi - 02.08.2019
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayan siyaseti başlatacağız
'SİYASETÇİ KİBRİYLE TOPLUMA FAYDALI OLMAZ' Siyasetçinin kibirden uzak siyasetle herkese hesap vermesi gerektiğini, kibirle topluma faydası olmayacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Siyasetçi; toprağını, insanını, doğasını, ağacını sevecek ve koruyacak. Sizin bir özelliğiniz var; derelerinize sonuna kadar sahip çıktınız. Burası çevre konusunda duyarlı. Fırtına Vadisi'ni, derelerin özgürce akmasını gördük.
Fırtına Vadisi - 02.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 8
'SİYASETÇİ KİBRİYLE TOPLUMA FAYDALI OLMAZ' Siyasetçinin kibirden uzak siyasetle herkese hesap vermesi gerektiğini, kibirle topluma faydası olmayacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:   "Siyasetçi; toprağını, insanını, doğasını, ağacını sevecek ve koruyacak. Sizin bir özelliğiniz var; derelerinize sonuna kadar sahip çıktınız. Burası çevre konusunda duyarlı. Fırtına Vadisi'ni, derelerin özgürce akmasını gördük.
Fırtına Vadisi - 28.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-5
ARAPLARIN YEŞİLE SEVGİLERİ VAR ATV'lerin doğaya zarar verdiği için yasaklanmasının ardından turistlerin gözdeleri ise bisikletler oldu. İşletmeci Turgay Ünal, Arap turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirterek "Çok memnun kalıyorlar. Yazın da gelen turistler çoğunlukla Araplar oluyor. Arapların doğaya, yeşile sevgileri var. Serin olduğu için burası tercih ediyorlar. Sarıalan, aktivitelerden ötürü daha fazla kalabalık oluyor" diye konuştu.  Görüntü Dökümü: --------------------- -Uludağ da  turistlerin görüntüsü -Teleferiğe binenler -Detaylar Röpler BURSA/DHA ====================================================== 3)TALEP ARTTI, FIRTINA DERESİ RAFTİNG BOTLARIYLA DOLDU RİZE'de yıllar önce sadece sporcuların ve yöre sakinlerinin yaptığı rafting sporu gelişen turizmle birlikte bölgeyi ziyrete gelen yabancı turistlerin eğlencesi oldu. Fırtına Deresi üzerinde açılan rafting merkezlerine gelen özellikle Arap turistler, gün boyunca Fırtına Deresi'nin serin sularında rafting heyecanı yaşıyor.  Kentte sadece sporcuların ve yöre sakinlerinin yaptığı rafting sporu, gelişen turizmle birlikte bölgeye akın eden yeri turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de eğlence aracı oldu, bölgede en çok tercih edilen adrenalin aktiviteleri arasındaki yerini aldı. Çamlıhemşin ve Ardeşen ilçelerinden geçen Fırtına Deresi üzerinde açılan rafting merkezlerine gelen özellikle Arap turistler, gün boyunca Fırtına Deresi'nin serin sularında rafting heyecanını yakından yaşıyor. İşletme sahipleri mayo ya da şort giymek istemeyen turistler için de özel kıyafet geliştirdi. Turistler, yörede çay toplarken giyilen muşambadan yapılan pantolon ve yağmurlukları giyinerek, rafting yapma imkanı buluyor. Su tutmayan kıyafetlerin üzerine can yelekleri giyen turistlere önce karada bilgiler veriliyor. Yaklaşık 5 kilometrelik oluşturulan güvenli parkurda turistler hem adrenalin yaşıyor hem de doyasıya eğleniyor. Özellikle öğle saatlerinde Fırtına Vadisi boyunca seyahat edenler ise dere üzerinde peş peşe giden raftingcileri görebiliyor.
Fırtına Vadisi - 28.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-5
ARAPLARIN YEŞİLE SEVGİLERİ VAR ATV'lerin doğaya zarar verdiği için yasaklanmasının ardından turistlerin gözdeleri ise bisikletler oldu. İşletmeci Turgay Ünal, Arap turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirterek "Çok memnun kalıyorlar. Yazın da gelen turistler çoğunlukla Araplar oluyor. Arapların doğaya, yeşile sevgileri var. Serin olduğu için burası tercih ediyorlar. Sarıalan, aktivitelerden ötürü daha fazla kalabalık oluyor" diye konuştu.  Görüntü Dökümü: ----------------------- -Adadan DRONE görüntüleri -Adaya tekneyle gidiş detayları -Karadan ada detayları -Sahibi Nedim Bulut'tan detaylar -Nedim Bulut ile röportaj Süre: 4.27 Boyut: 500 MB Haber: Enver Fatih TIKIR-Kamera: Muammer İRTEM/BURSA, ====================================================== 3)TALEP ARTTI, FIRTINA DERESİ RAFTİNG BOTLARIYLA DOLDU RİZE'de yıllar önce sadece sporcuların ve yöre sakinlerinin yaptığı rafting sporu gelişen turizmle birlikte bölgeyi ziyrete gelen yabancı turistlerin eğlencesi oldu. Fırtına Deresi üzerinde açılan rafting merkezlerine gelen özellikle Arap turistler, gün boyunca Fırtına Deresi'nin serin sularında rafting heyecanı yaşıyor.  Kentte sadece sporcuların ve yöre sakinlerinin yaptığı rafting sporu, gelişen turizmle birlikte bölgeye akın eden yeri turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de eğlence aracı oldu, bölgede en çok tercih edilen adrenalin aktiviteleri arasındaki yerini aldı. Çamlıhemşin ve Ardeşen ilçelerinden geçen Fırtına Deresi üzerinde açılan rafting merkezlerine gelen özellikle Arap turistler, gün boyunca Fırtına Deresi'nin serin sularında rafting heyecanını yakından yaşıyor. İşletme sahipleri mayo ya da şort giymek istemeyen turistler için de özel kıyafet geliştirdi. Turistler, yörede çay toplarken giyilen muşambadan yapılan pantolon ve yağmurlukları giyinerek, rafting yapma imkanı buluyor. Su tutmayan kıyafetlerin üzerine can yelekleri giyen turistlere önce karada bilgiler veriliyor. Yaklaşık 5 kilometrelik oluşturulan güvenli parkurda turistler hem adrenalin yaşıyor hem de doyasıya eğleniyor. Özellikle öğle saatlerinde Fırtına Vadisi boyunca seyahat edenler ise dere üzerinde peş peşe giden raftingcileri görebiliyor.
Fırtına Vadisi - 14.07.2019
Karadeniz Off-Road Kupası
Fırtına Vadisi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, İran, Gürcistan ve Rusya'dan 60 sporcu 30 araç katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fırtına Vadisi Haberleri | Fırtına Vadisi Haber - Haberler - Fırtına Vadisi haberleri, son dakika fırtına vadisi haber ve gelişmeleri burada. 'RİZELİ ASTRONOTLAR' ÜNE KAVUŞTU; RUSYA'DAN DAVET GELDİ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 05:42:34. #1.16#

title