Fırıncılar Üzülmez'i Ağırladı
Haberler » Yerel » Fırıncılar Üzülmez'i Ağırladı - Haber

Fırıncılar Üzülmez'i Ağırladı

Kocaeli Fırıncılar Odası yönetimi ile Kartepe Fırıncılar Kooperatifi, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile bir araya gelerek sıkıntıları ile önerileri paylaştılar.

Fırıncılar Üzülmez'i Ağırladı

Fırıncılar Odası yönetimi ile Kartepe Fırıncılar Kooperatifi, ile bir araya gelerek sıkıntıları ile önerileri paylaştılar.

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı ile Kartepe Fırıncılar Kooperatifi Başkanı organize ettiği yemekli toplantıda, Kartepeli fırıncıları, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile buluşturdu. Kartepe'de bir restoranda düzenlenen toplantıda İlçe Tarım Müdürü Ayhan Kan ve Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik de hazır bulundu.

Kartepe Fırıncılar Kooperatifi Başkanı Subaşı toplantıda yaptığı konuşmada, "Bizler Kartepeli fırıncı esnaf olarak sizle tanışıp bazı sıkıntılarımızı dile getirmek istedik. Hijyen ve fırıncılık açısından, pazarlarda ve açıkta ekmek satışı yapılmasının önlenmesinde verdiğiniz destek ve gayretler için de teşekkür ederiz. Biz birbirimizin bölgesine girmediğimiz müddetçe daha kaliteli ekmek üretiriz, bunun için de Kartepe'de üretilen ekmeğin Kartepe'de satılması taraftarıyız" dedi.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise, "Fırıncı esnafımız Kartepe'de bu güne kadar üzerine düşeni yerine getirmiştir. Biz de yerel yönetimler olarak denetimlerle bu yöndeki düzenlemelere ivme kazandırdık. İlçede seyyar ekmek olayını çözüme kavuşturduğumuz için fırıncı esnafımız daha rahat etmiştir. Ekmek fiyatlarındaki dengesizliği ise fırıncılar odası tarafından esnafın bilgilendirilmesi ile çözüme kavuşturulacak bir konu olduğunu düşünüyorum. Birbirimize yardımcı olalım kaliteyi artırarak hijyen konusunda özverili olarak halkımıza en iyiyi sunalım. Zabıta ekiplerimiz fırınlara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürecektir" dedi.

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı da, "Kartepe'de de başkanımızdan aldığımız destekle hareket edeceğiz ve kesinlikle ekmekten ödün vermeyeceğiz. Kartepe'deki fırıncı esnafa karşı gösterilen anlayış ve sağlanan kolaylıklardan dolayı sayın başkanımıza ve zabıta ekiplerine teşekkür ederim" diye konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İHA