Yasak olmasına rağmen taziye için toplanan kalabalık filyasyon ekibini darbetti

Yasak olmasına rağmen taziye için toplanan kalabalık filyasyon ekibini darbetti

19.11.2020 10:41 | Son Güncelleme: 19.11.2020 12:09

Diyarbakır'da yasak olmasına rağmen taziye için toplanan kalabalık kendilerini görüntüleyen filyasyon ekibinin önünü kesti. Darbedilen sağlıkçılar en yakın karakola sığınırken, taziye yapılan evin görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde taziye evinin önünde park etmiş onlarca araba görüldü.

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Volkan Bahadır, beraberinde Doktor İhsan Yüce ve Tekniker İbrahim Halil Güleli ile birlikte önceki gün bir mahallede filyasyon çalışması gerçekleştirdi. Koronavirüs vakasının bulunduğu evden çıkan Dr. Bahadır ve beraberindekiler, 500 metre uzaklıkta kalabalık bir grup gördü. Taziye olduğunu öğrenen Uzman Doktor Bahadır, yasak olması nedeniyle bölgeyi fotoğraflayıp güvenlik güçlerine bildirdi.

YOLLARI KESİLEREK DARBEDİLDİLER

Daha sonra başka bir koronavirüs vakasına geçen ekibin yolu, taziye sahipleri tarafından kesildi. Burada araçlarının kapıları zorlanan sağlık çalışanları, zorla indirildikten sonra darbedildi. Sağlıkçılar, daha sonra bir yolunu bulup araçlarına binerek olay yerinden hızla uzaklaştı. Vücutlarına aldıkları darbelerle yaralanan ekip, en yakın karakola sığındı. Sağlıkçılara ilk müdahale yine meslektaşları tarafından yapıldı. Darp raporu alan ekip, saldırganlardan şikayetçi oldu.

"KENDİLERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİK"

Başhekim Bahadır, pandemi sürecinin başından bu yana çalışma arkadaşlarıyla beraber yoğun bir mesai yürüttüklerini ifade ederek, "İlçemizde vaka sayılarının artış göstermesiyle beraber yine geçtiğimiz gün bir koronavirüs vakası filyasyon çalışmasını yapmak üzere mahallede bulunuyorduk. Bir hekim, bir sağlık teknikeri arkadaşımız vardı. Orada çalışmamızı yürütürken aynı mahallede bize 500 metre mesafede bir taziye düzenlendiğini gördük. Çok kalabalık bir alandı. Pandemi sürecinin başından biliyorsunuz, taziyelerin yasaklanması söz konusuydu. Bu durumla ilgili gerekli mercileri bilgilendirmek amacıyla görüntü aldım. İlgili mercilerle paylaştım. Daha sonra bir başka mahallede çalışmamızı yürüttük. Aynı güzergahtan dönüş yoluna geçtiğimiz sırada o alanda bulunan şahıslar tarafından aracımız durduruldu. Neden şikayet edildiklerini sorguladılar. Daha sonra küfür, tehdit ve hakarete varan yaklaşımları oldu. Kendilerine başsağlığı diledik. O alandan hızlıca uzaklaşmak isterken aracımız tekrar durduruldu. Kapıları zorlandı ve açıldı. Ben ve diğer arkadaşlarım darbedildik. Daha sonra can güvenliğimiz açısından hızlıca alandan uzaklaşma gereği duyduk. En yakın karakola başvurduk" diye konuştu.

"TAZİYENİN JANDARMAYA BİLDİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜK"

Çüngüş Devlet Hastanesi'nde sağlık teknikeri olarak görev yapan İbrahim Halil Güleli, talihsiz bir olay yaşadıklarını dile getirerek, şunları kaydetti: "Biz her zamanki gibi filyasyon işlemi için bir mahalleye gittik. Orada bir taziye olduğunu gördük. Taziyenin jandarmaya bildirilmesi gerektiğini düşündük ve bildirdik. Sonra muhtemelen bizim bildirdiğimizi öğrendiler. Biz filyasyon dönüşünde yolumuzun kesildiğini gördük. Araçtan indirmeye çalıştılar. Araçtan zorbalıkla indirmeye çalıştılar. Başhekimimiz aracı oradan uzaklaştırmasa daha kötü sonuçlar olabilirdi. Böyle ufak darplarla atlattık ama çok daha kötü sonuç olabilirdi. Şikayetçi olduk. Gerekli işlemler inşallah yapılır. Bekliyoruz. Biz de olayın takipçisiyiz.

Bu arada sağlık çalışanlarının güvenlik güçlerine bilgi vermek amacıyla gönderdiği taziyenin fotoğrafı ortaya çıktı. Fotoğrafta, taziye evinin çevresinde onlarca aracın park halinde bulunduğu görüldü.

Yasak olmasına rağmen taziye için toplanan kalabalık filyasyon ekibini darbetti

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Burak EMEK

Haber Yorumları (14)
CİKİLOP: Nerede olduguna sasirmadik simdi bunlar eşeklere de koronavirus bulastirir
ABD: daha fazla taziye yapmak için taziyeye giden insanlar. cehalet. cehalet. cehalet.
ÖĞRETMEN: BU CAHİL İNSANLAR YÜZÜNDEN SALGININ BİR TÜRLÜ ÖNÜ ALINAMIYOR. OLAN, ŞU ANDA OKUL SIRALARINDA DERS YAPMALARI GEREKEN ÇOCUKLARA OLUYOR. SOKAKLARDA HALEN MASKESİNİ ADAM GİBİ TAKMAYANLAR VAR. EĞİTİM - ÖĞRETİM AÇISINDAN KAYIP BİR NESİL YETİŞİYOR VE TÜRKİYE, İLERİKİ YILLARDA BUNUN ACISINI ÇEKECEKTİR.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title