Fethiye'de 9. Yıl Coşkusu

Fethiye'de 9. Yıl Coşkusu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Fethiye Belediyesi'nin 9.yıl etkinlikleri nedeniyle düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri renkli görüntülere sahne oldu.

Fethiye Belediyesi'nin 9. yıl etkinlikleri nedeniyle düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri renkli görüntülere sahne oldu.

Fethiye Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Şef Emin Akan yönetiminde birbirinden güzel şarkı ve türküleri seslendirdiler. Koro üyelerinin konserin finalinde marşlar söyleyip, Türk Bayrakları açmaları salondaki seyircileri coşkuya boğdu.

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Salonu'ndaki konseri Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı, Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Muğla eski Milletvekili Sami Gökmen ve çok sayıda vatandaş izlerken konser renkli görüntülere sahne oldu.

Şef Eczacı Emin Akan yönetimindeki Fethiye Belediyesi Türk Saat Müziği Korosu birbirinden güzel şarkı ve türküleri seslendirdiler. Aralarında ev hanımı, emekli öğretmen ve çeşitli mesleklerden de kişilerin bulunduğu koro üyelerinden Davut Sılay, Birgül Akgün, Hatice Karadenizli, Şengül Uçar, Melek Demirtaş, Ahmet Mutlu, Ömer Ali Otar ve Sevda Kocamustafaoğulları da solo eserler seslendirdiler.

Yaklaşık iki saat süren konserin sonunda 'Çırpınırdı Karadeniz' marşıyla birlikte Türk Bayrakları açan koro üyeleri, ayakta alkışlanırken, 10. Yıl Marşı ve diğer marşlar yine aynı duygu seli içinde ayakta seslendirildi. Konser sonunda Muğla eski milletvekili Sami Gökmen, Koro Şefi Emin Akan'a bir buket çiçek sundu. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Müdürü Muammer Şahin de koro şefine, kültür merkezi sanatçılarının yaptığı bir fotoğrafını sundu. 85 yaşındaki 60 yıllık besteci, Koro Şefi ve Eczacı Emin Akan gece sonunda oldukça büyük duygusal anlar yaşadı. - MUĞLA

Fethiye'de 9. Yıl Coşkusu
Fethiye'de 9. Yıl Coşkusu
Fethiye'de 9. Yıl Coşkusu
Fethiye'de 9. Yıl Coşkusu
Fethiye'de 9. Yıl Coşkusu
Fethiye'de 9. Yıl Coşkusu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title