Fatih Terim: Umarım Roma Avrupa Ligi'ni Değil Serie A'yı Kazanır Dedim

Fatih Terim, "Avrupa Ligi'ni umarım Roma kazanır." sözleri ortaya çıktıktan sonra BJK TV'ye bağlanarak, "Ben Roma'nın Avrupa Ligi'ni değil Serie A'yı kazanmasını istediğimi söyledim." dedi.

Fatih Terim: Umarım Roma Avrupa Ligi'ni Değil Serie A'yı Kazanır Dedim

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, Fiorentina'nın 90. yıl kutlamaları için gittiği İtalya'da verdiği röportajın La Gazzetta dello Sport'a yansıyış şekli Beşiktaş taraftarlarını kızdırırken, Fatih Terim BJK TV'ye açıklamalarda bulundu.

"UMARIM AVRUPA LİGİ'Nİ ROMA KAZANIR"

La Gazzetta dello Sport'ta bir röportajı yer alan Terim'in, Beşiktaş'ın da yer aldığı UEFA Avrupa Ligi'nde Roma'nın şampiyon olmasını istediğini belirtilirken; "Spalletti'yi seviyorum, Roma'nın da oyun tarzını beğeniyorum. Umarım UEFA Avrupa Ligi'ni kazanırlar" ifadelerini kullandığı kaydedildi ve bu sözler ortalığı karıştırdı.

FATİH TERİM: "BEŞİKTAŞ TARAFTARI BENİ İYİ TANIR"

Roma'nın İtalya Ligi'nde şampiyon olmasını istediğini söylediğini vurgulayan ve yanlış şekilde gazeteye yansıdığını belirten Terim, "İtalya Ligi'nde de şampiyonluk şansı var, ondan bahsediyoruz. Son maçta 4-2 mağlup olmadı mı? Bir sonraki tura çıkacağı da şüpheli. Bu bir röportaj değil, basılmış bir tape değil. İtalyan Ligi ile ilgili düşüncelerimi belirtirken, işin tabii cazip tarafı bu. Millet için ya da, görmek isteyenler için işin cazip tarafı bu. Eğer iddialı duruma gelirse, Roma - Juventus maçı var, Roma'da da buluşuruz dedik. Beşiktaş seyircisi beni iyi tanır, duygularımı da iyi bilir. Orada arkadaşım Şenol var, yönetimden de birçok arkadaşım var. Böyle olmasa bile herhangi bir Türk takımı ile ilgili düşüncelerim açık. Umarım finali Beşiktaş ile Roma oynar, Beşiktaş alır. Ben söylesem zaten söyledim derim, isterse TT olsun, ne olursa olsun" ifadelerini kullandı.

"BEN AVRUPA İLE İLGİLİ ÇOK HASSASIMDIR"

Gazzetta'nın röportaj ile ilgili bir düzeltme geçeceğini kaydeden deneyimli hoca, "Büyük ihtimalle bugün ya da yarın bir düzeltme çıkacaktır. Kendi rahatsızlığımı da dile getirdim. Orada da kolay kolay düzeltme yapmazlar, dünyanın en önemli gazetelerinden biridir Gazzetta. 3-4 saatlik bir sohbet konusu bu. Ümitlerimiz anlattım, ne UEFA, ne... Kayıt olmadığı zaman, herhalde farklı çıkabiliyor. Umarım kelimesi konmuş, bu zamanda o cazip oluyor. öyle bir şey olması mümkün değil, hiçbir zaman da olmadı. Ben Avrupa ile ilgili çok hassasımdır, bunu da her platformda dile getiririm. Bir Türk antrenörün olduğu bir yerde onun başarısı için iyi dileklerimi, dualarımı esirgemem. Bazen böyle yanlış anlaşılmalar oluyor, bu da onlardan bir tanesi. Düzeltme yaptırmak için de uğraşacağım. Beni çok iyi tanırlar, böyle bir şey olması mümkün müdür kü? Söylesem de, şundan dolayı söyledim diyecek bir adamımdır. Esasında çok da söylemem, herkes bilir der geçerim ama, hassas bir konu, maçtan 2 gün önce de bu hassasiyeti göstermek istedim. Benim kalbim de Beşiktaş ile. Finale kadar geldikten sonra da almasını isterim. Bunu da canı gönülden söylüyorum" diye konuştu.